Skocz do zawartości

Abrams od RMF + Voyager do Dragona :)


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 652
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Biorąc pod uwagę, to jak te kostki są poniszczone ( co widać na powyższej fotce), śmiem twierdzić, że są one wykonane z gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, to jak te kostki są poniszczone ( co widać na powyższej fotce), śmiem twierdzić, że są one wykonane z gumy.

 

Nie wiem czy wykonane są z gumy, ale niszczą się jakby faktycznie z niej były zrobione. Tu m.in. zdaje się można doczytać: https://www.iso-group.com/sustainment/military-land-vehicles/M1-Abrams/M1-Abrams-T156-Track-Shoe

 

Przymiarki cd..

 

Druk%20018_zpswolnodtn.jpg

 

Druk%20016_zpss9mwmaqe.jpg

 

Druk%20017_zpsveqapjcz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz toczona lufę?

RB już nie produkuje :(

 

No jak skąd mam.... Ze sklepu Ona też z Voyagera jest...

 

No to wszystko wyjaśnia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz toczona lufę?

RB już nie produkuje :(

 

No jak skąd mam.... Ze sklepu Ona też z Voyagera jest...

 

No to wszystko wyjaśnia :P

 

Ale o co kaman? Te lufy przecież są dostępne w wielu miejscach. Chcesz adres sklepu, ja kupowałem zdaje się w BNA lub HE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś udało mi się ogarnąć jedną gąsienice i przygotować elementy drugiej. Cały czas jak to robiłem zastanawiałem się nad sensem takiego rozwiązania. Gąsienica jak gąsienica, po złożeniu pracuje, ale... No właśnie... Ta gąsienica składa się z 234 elementów. Każdy z nich przyczepiony był do ramki i wymagał po wycięciu obróbki pilnikiem/papierem. W mojej ocenie wykonanie kilkuset powtórzeń "z ręki" nie jest możliwe. Niby każdy z elementów jest taki sam, kiedy jednak przyjrzymy mu się z bardzo bliska jednak się różnią. I to chyba główna przewaga "Fruili", gdzie mamy elementy właściwie identyczne.

Nie mam pojęcia jakie są "tendencje" w tym segmencie modelarskiego świata ale dla mnie miałoby sens składanie takich plastikowych gąsienic jedynie wtedy, kiedy byłyby tłoczone jako każdy z elementów z osobna i wymagałyby jedynie złożenia, bez obrabiania...

 

 

Druk%20019_zps9lmgc0pi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool:

 

Dziś udało mi się ogarnąć jedną gąsienice i przygotować elementy drugiej. Cały czas jak to robiłem zastanawiałem się nad sensem takiego rozwiązania. Gąsienica jak gąsienica, po złożeniu pracuje, ale... No właśnie... Ta gąsienica składa się z 234 elementów. Każdy z nich przyczepiony był do ramki i wymagał po wycięciu obróbki pilnikiem/papierem. W mojej ocenie wykonanie kilkuset powtórzeń "z ręki" nie jest możliwe. Niby każdy z elementów jest taki sam, kiedy jednak przyjrzymy mu się z bardzo bliska jednak się różnią. I to chyba główna przewaga "Fruili", gdzie mamy elementy właściwie identyczne.

Nie mam pojęcia jakie są "tendencje" w tym segmencie modelarskiego świata ale dla mnie miałoby sens składanie takich plastikowych gąsienic jedynie wtedy, kiedy byłyby tłoczone jako każdy z elementów z osobna i wymagałyby jedynie złożenia, bez obrabiania...

 

 

Druk%20019_zps9lmgc0pi.jpg

 

Nie narzekaj

 

Ja robiłem gąski do Shermana z Bronco i jest 960 części - w 3 dni mi zeszło.

Szlifować też nie trzeba było za dużo tylko odpowiednio odcinać poszczególne części.

 

Za to kur...ica mnie bierze przy gąskach typu Magic Track Hobby Boss do Cromwella - 118 na stronę.

Co chwila się te tałatajstwo rozkleja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie narzekaj

 

Ja robiłem gąski do Shermana z Bronco i jest 960 części - w 3 dni mi zeszło.

 

Ja nie narzekam, zastanawiam się jedynie... Myślisz, że twój Sherman dużo straciłby, gdyby mu dać gąsienice z Friuila? Bo jakoś nie wydaje mi się...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąsienice Friula do Shermana (wiem to od paru osób) są fujowe.

 

To nie miałeś wyjścia... Pytanie jest, mówiąc wprost takie, czy warto się męczyć z 500 częściami, skoro efekt przy 200 jest identyczny. Ale tu oczywiście, co kto lubi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy okazji spytam Cię o Twoje patenty na trzymanie blaszek przy klejeniu/lutowaniu.

 

A to zależy od elementu - pinceta, trzecia ręka, taśma dwustronna, CA i Bóg wie co jeszcze. Np. pozycjonuje dwa elementy na tych aluminiowych pojemniczkach do mieszania farb tak żeby "wisiały" w powietrzu. Łapie na dwa skrajne punkty, a później to już łatwo. Nic specjalnego... No i pasta Koki, co znacznie upraszcza całą sprawę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jedyna rzecza nie bardzo pasujaca jest wielkosc otworow w uchwytach na tylnej gornej czesci kadluba.Przez ich wielkosc smiesznie wygladaja zawieszone na nich szekle (w ksztalcie U)...

 

Zobacz teraz.

 

Tak jak napisałem tak zrobiłem, czyli dodałem poprzeczki w szeklach. Teraz siedzą w uchwytach zupełnie inaczej. Chyba jest ok...

 

Druk%20003_zpsbw48dv9v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotka wyglada lepiej

 

Dzięki!

 

Jedziemy dalej... Po godzince prawa strona upierdliwców gotowa Praktycznie widać je tylko jak się nos przyłoży... Ale że pancerz piaskowy, a reszta ciemna to może będzie lepiej

 

Druk%20007_zpstzvqk6pz.jpg

 

Trochę też podziałałem na froncie i tu pytanie do Abramsologów, co to właściwie jest to po lewej (dorobione metalowe) i do czego służy w realu... ? W modelu są dwa komplety peryskopów... Te chyba są za bardzo zielone... Zresztą co popatrzę na ich zdjęcia to wydają mi się inne. Jakie w końcu powinny być? Będę wdzięczny za odpowiedź...

 

Druk%20006_zpsbvchsa2x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor peryskopow jest ..... ???? Bledny niestety, Dorotka nie wygrales glownej nagrody kolor ten zalezy od kata pod jakim patrzysz , od rozowego po fiolet,srodkowy wydaje sie byc nawet niebieskawy.Wrzuc w wyszukiwarke ,,M1A2 Abrams foto ,, i wyskocza ci fotki na ktory znajdziesz odpo na twoje pytanie.

 

Zresztą co popatrzę na ich zdjęcia to wydają mi się inne. Jakie w końcu powinny być?

 

Więc jakie? Ma ktoś na to jakiś patent, czy lecieć folią "Adhesive solar window film"?

 

P.S. A propos środkowego:

 

Wizjery%20002_zpsh2kkhkgx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.