Skocz do zawartości

Abrams od RMF + Voyager do Dragona :)


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 652
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i wszystko jasne Panie doktorze

 

He, he... Są też inne zawody, gdzie lupy okularowe się przydają... Problem polega na tym, że większość kojarzy lupy okularowe z tymi, które są po 50 zł na Allegro. I te faktycznie się zupełnie nie sprawdzają, szczególnie jeżeli ktoś ma wadę wzroku. I warto na to zwracać uwagę, tak jak na okulary... Tu nie chodzi o model tylko o nasze oczy... Warto się więc przejść do salonu optycznego i pogadać. Dobiorą coś w ramach posiadanego budgetu, choć trzeba przygotować się na wydatek rzędu: 500 (przyzwoite), 1000 (dobre), 1500 (bardzo dobre), 2000+ (świetne).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem z własnego doświadczenia, że porządna optyka musi być droga.

Za jakiś czas pewnie zainwestuję w taki sprzęt.

Na razie lupa tylko baaardzo rzadko.

 

Jak się ma 50+ trzeba wspomagać się coraz częściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, Jak się ma 50+ trzeba wspomagać się coraz częściej ,, to prawda ,w tym wieku zbyt wiele juz sie nie zwojuje bez okularow , ale lepszy to niz codzienne zazywanie niebieskich tabletek

 

Zawsze może być gorzej i po niebieskich tabletkach trzeba szukać czegoś z lupą okularową....

 

Kadłub gotowy i w oczekiwaniu na podkład ląduje w magazynie, z którego wyjmuję wieżę

 

Druk%20004_zpsgdydlh9b.jpg

 

Druk%20005_zpsvbi00or7.jpg

 

Druk%20006_zpsm7pysxou.jpg

 

Druk%20007_zpsvi6eyyqv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzadna robota, zdolny z ciebie blacharz Dorotka ,widze ze zrobiles metalowe uchwyty do pokryw silnika,byly poprzednio plastykowe czy tez musiales je zeszlifowac,jak wygladaja tylne lampy, maja dodatkowa oslone szkiel wewnatrz tej okraglej obudowy? Na wiezy bedziesz budowal oslone strzelca ? bo w wersji TUSK I dca jej jeszcze nie posiadal ,choc nie wykluczam ze takowe mogly byc montowane juz na miejscu.

 

Po kolei...

 

Jeżeli chodzi o "konfigurację" i kamuflaż to ma być tak:

 

Moacutej%20007_zps0s7q4oon.jpg

 

Ale na błotnistym podłożu, czyli takim:

 

Moacutej%20n%20001_zps3g32pnpw.jpg

 

 

Jeżeli chodzi o uchwyty na silniku to były wcześniej plastikowe i je usunąłem. Tylne i przednie lampy (właściwie klosze) będą z SKP model (nr 117).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, 500 (przyzwoite), 1000 (dobre), 1500 (bardzo dobre), 2000+ (świetne) ,, ceny zwalaja z nog, ale takie sa realia zycia.Sam dorabialem okulary dla siebie i okulista stwierdzil iz nie sa to okulary klasy Ferrari raczej Mercedes czyli 1000 pln, ale jak juz napisal Dorotka... Tu nie chodzi o model tylko o nasze oczy...

Mam odwrotne doświadczenie - im droższe okulary tym gorsze.

Kupione za 1200 zł (18 lat temu, korekcyjne minus 7) - leżą u mnie w szafie bezużyteczne. Chodzę w takich za 35 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona pracowała rok w salonie optycznym. Najdroższe szkła kosztują 100 zł a najdroższe oprawki ok 50 zł szt. Cena w jakiej zakupuje salon. Czyli najdroższe okulary ok 150 zł. Oprawki przeciętne sprzedawane za 200-300 zł kosztują w hurcie ok 20 zł. Salon ma dziennie tylko ok 10 klientów. Kraków, salon na salonie, więc więcej się nie da. Żeby salon zarobił marże są kilkaset procent . Cudów nie sprzedają. Tak nie na temat, odnośnie okularów. A czołg świetny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, Może już dość o tych okularach..,, temat czolgusia tez jest - A czołg świetny !. co do komentarzy, zastanawia mnie czesto podejscie co do niektorych relacji.Czyzby to bylo w stylu- lubie nie lubie ?W wypadku twojego modelu nie mozna powiedziec: nie podoba sie.No ale jak to w zyciu i polityce....

 

He, he...

 

Ale, że co Że nie lubią to nie piszą, że ładne

 

Czyli, że nie dość, iż zazdrośni to jeszcze złośliwi

 

Dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie panoczku pokrywy magazynow amunicji to RMF czy tez zestaw Dragona ?

 

Dragon ze śrubami nie wiem skąd... Chyba je zresztą jeszcze wymienię...

 

***

 

Zło czai się wszędzie... Niby się poskładało i pasowało, ale coś nie grało. Otóż jest tak... Państwo z Voyagera nie oznaczyli w instrukcji konieczności ugięcia fragmentu jednej blachy (na fotce na czerwono). Niby jest to podtrawione, ale że w instrukcji nic nie było to pojechałem dalej i nie zwróciłem uwagi. Do pewnego momentu, rzecz cała praktycznie na nic nie ma wpływu. Dopiero kiedy do środka wkłada się siatki wychodzi szydło z wora... Zamiast ładnie siąść w środku konstrukcji, siatki opierają się o krawędzie i do środka już się ich nie wciśnie.

Tak więc gdyby ktoś powtarzał to może się ustrzeże mojego błędu, bo widzę na zachodnich forach, że ludziska też dają ciała w tej materii i zostawiają, bo im się już poprawiać nie chce. Mnie się chwilowo chce tylko muszę pręty 0,3 i 0,2 mm gdzieś na szybko znaleźć, bo "mnie wyszły"...

 

 

Druk%20019_zpsrfrf3tru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do Szanownych. Eksperymentalnie dziubam te NATO-wskie kolorki i zacząłem się zastanawiać jak to jest z tym kamo? Czy są jakieś wzory (instrukcje) pokazujące jak te plamy mają być rozłożone na Abramsach. Szukałem po sieci ale jakoś nie znalazłem...

 

Z góry dzięki!

 

Druk%20006_zpsewyxybo8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.