Skocz do zawartości

Abrams od RMF + Voyager do Dragona :)


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 652
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Kolejne pytanie... Zacząłem uzupełniać "kostki" XM19 Abrams Reactive Armor Tiles tymi uchwytami (po dwa na kostkę), ale chciałem zobaczyć te uchwyty na zdjęciach. Żadnego nie znalazłem a to co widzę to gładkie jest... Nie wiem czy Voyager nie "ubarwił"... Są ci one, czy ich nie ma??? Jakaś fotka???

 

Kostki%20001_zpssluiftyd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku do przodu, bo duperele są strasznie upierdliwe.... Ponadto musiałem skrócić osłony, zrobić zawiasy, bo "mój" miał osłonięte koło... RMF skopał też części J7 i J6 (uchwyty) i trzeba było poprawić, bo się nie chciało poskładać... Przy okazji kolejnego mają wypuścić z pełnym wnętrzem. Chyba coś nie tak jest także z metalowymi częściami imitującymi listwy przy osłonach... No chyba, że to upał tak działa

 

 

Druk%20011_zps3hp3cweb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cóż makro jest bolesne, i nie do końca można ufać chińczykom te kółka z blaszki to ma być imitacja zawleczki do bolca mocującego kostki... ale

http://data4.primeportal.net/tanks/jeff_derosa/m1a1_details/images/m1a1_details_378_of_435.jpg

i uszka może powinny być nieco bardziej płaskie w miejscu mocowania...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż makro jest bolesne, i nie do końca można ufać chińczykom te kółka z blaszki to ma być imitacja zawleczki do bolca mocującego kostki... ale

http://data4.primeportal.net/tanks/jeff_derosa/m1a1_details/images/m1a1_details_378_of_435.jpg

i uszka może powinny być nieco bardziej płaskie w miejscu mocowania...

Pozdrawiam

 

Wszystko się zgadza, ale zmieniać nie będę i zostaną te "mniej płaskie". Jakoś przeżyję tę nieścisłość! Dzięki za czujność

 

P.S. Dopiszę jeszcze, że może przewleczone taśmy nieco zniwelują efekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotka -

,,,że może przewleczone taśmy nieco zniwelują efekt...,, zmieni na pewno , a z ciekawosci zapytam do czego sluza te zaczepy jak i te tasmy?

 

Zaczepy jak to zaczepy... A taśmy? Nie mam zielonego pojęcia... Może boją się te "kostki" pogubić i mocują je w ten sposób dodatkowo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały Mix...

 

Druk%20002_zps45zrfa5n.jpg

 

Druk%20001_zpsszolp5ik.jpg

 

Druk%20003_zpsu9vmevdy.jpg

 

Druk%20004_zpsa6tcetey.jpg

 

Przy okazji uproszczeń, czy jak kto woli błędów to dopiero teraz zauważyłem, że "kostki" od góry pokryte są antypoślizgiem, czego nie uwzględniłem. Mówiąc szczerze nie mam pojęcia, czy tak jest na wszystkich czołgach... Sprawę olewam, zostaje jak jest...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z płytą DVD

 

Folia to mniej więcej to samo. Ale faktycznie zapomniałem o płytach... Dzięki za przypomnienie!

 

Czy ktoś ma jakiś sposób na poradzenie sobie z płytą DVD? Kiedyś próbowałem, ale po pierwsze ciężko rozwarstwić płytę żeby ta niebieska warstwa została nienaruszona na odpowiednio dużej powierzchni, a poza tym przy wycinaniu/szlifowaniu kolor się złuszcza i wszystko idzie w diabły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łamie/rozcinam płytę. później ten kawałek zginam by się rozkleiły warstwy.

Jak już puści łączenie w ruch idzie skalpel.

Gdy mam już dostęp do niebieskiej powierzchni, wcinam się lekko skalpelem / nożykiem i powoli ścinam warstwę.

Nie zawsze wyjdzie z tego duży kawałek.

Im lepsza jakościowo płyta tym lepiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulik58..

 

Ja z Prime Portal korzystam od kilku lat.... Co do zdjęć garbatych uchwytów to nie znalazłem, chętnie zobaczę, wrzuć linka lub fotkę. Ja nie pisałem o antypoślizgu na wieży i kadłubie, tylko na kostkach. Publiczny lincz... Cóż trudno, ja się chcę dobrze bawić a nie męczyć... Napisałem na początku, że model jest lightowy i nie zamierzam biegać po muzeach z linijką. Wystarczy mi w tym zakresie Aventador i jego pierdyliard śrubek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slowo ,, garbate,, bylo w cudzyslowie,i zartobliwie co do anty na kadlubie i wiezy- na fotach widac oklejony kadlub sadzilem iz przymierzasz sie do zrobienia go na kadlubie. A jak kto buduje swoj model to uwazam jest jego sprawa, jesli moge to podpowiem,pomoge reszta to... Mam nadzieje iz wyjasnilem ci niedomowieniw i zycze powodzenia w dalszej pracy nad tym modelem

 

Nie mów, że się naburmuszasz... Ja myślałem, że faktycznie takie "garbate" znalazłeś... Puryści mieliby zagwostkę.... Co do antypoślizgu na wieży i kadłubie to zrobił go producent, więc ja już nie muszę.... Generalnie to ja uważam, że można zrobić wszystko i zależy to jedynie od zaplecza technologicznego i umiejętności, oraz tego czy się komuś chce. Ja na zawody nie jeżdżę to i starać się tak bardzo nie muszę. A i leń ze mnie straszny. Tak więc tego, tamtego nie wiem, czy ta "skrętka" powinna mieć 0,35 mm (jak ma) czy też może 0,40. Mnie pasuje taka jak jest, innym nie musi.

 

Druk%20006_zpsdq0gmu4z.jpg

 

Druk%20005_zpsswyhvklt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wrzucasz zdjęcia na zewnętrzny hosting to już wiem co jest grane. Tylko pytanie czy dobrze mi się wydaje?

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, Powiesiłem TUSK-ów dwóch,, widze jednego czy ten drugi to ....? Ladnie ta hamerykanska pagoda wyglada moze przeoczylem ten temat ale malowanie bedzie laciate lub jednobarwne?

 

Ani takie, ani takie... To "Bad Blessing", więc mieszanka NATO i pustyni

 

Tylko pytanie czy dobrze mi się wydaje?

 

Chyba źle... Zdjęcia są ok, przynajmniej tutaj...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dorotka jak oceniasz ten zestaw Voygera pod wzgledem przydatnosci i obrobki...

 

Ja kupiłem te zestawy Voyagera ponad rok temu (oprócz pancerza i lufy mam jeszcze kosz, boczne zasobniki i jakieś inne drobiazgi) pod model Dragona, więc sytuacja "na rynku Abramsów" była nieco inna niż dziś... Teraz bym się pewniej dłużej zastanawiał... Ja lubię akurat te metalowe dodatki, ale często z niektórych rezygnuje, bo na modelu wyglądają gorzej niż to co proponuje jego producent (vide Tusk I, gdzie wykorzystałem jedynie różne elementy, a same kostki zostały). Jeżeli natomiast chodzi o obróbkę to nie widzę jakoś większych problemów, za wyjątkiem tego, że niektóre części są naprawdę małe i w moim wieku już lupa okularowa jest niezbędna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...,tez kiedys uzywalem tego wynalazku, ale pozostaje problem oswietlenia, wiec kupilem lape LED z szklem powiekszajacym , dla mnie super rzecz bo mam 2w1,oswietlenie i powiekszenie,wszystko to na stabilnej podstawie.Podejrzalem ja kiedys na pewnej wystawie modelarskiej,koszt ok 50€...

 

Problem oświetlenia rozwiązują u mnie dwie lampy Vellemana. Co do lup okularowych, to te dla neurochirurgów sprawdzają się całkiem dobrze i mają kierunkowe "światło" ;)

 

Co do blach to masz ten wypasiony zestaw,wiem ze Voyager robi tez mniejsze zestawy wiec trzeba bedzie sie rozgladnac za nimi.

 

Nie mam pojęcia, jest ich kilka... Wszystkie wywaliłem do jednego pudła, więc jakby co mogę spisać numery z instrukcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lup okularowych, to te dla neurochirurgów sprawdzają się całkiem dobrze i mają kierunkowe "światło" ;)

 

Jaką konkretnie lupę używasz?

Ja się cały czas zastanawiam jak to z okularami korekcyjnymi współpracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lup okularowych, to te dla neurochirurgów sprawdzają się całkiem dobrze i mają kierunkowe "światło" ;)

 

Jaką konkretnie lupę używasz?

Ja się cały czas zastanawiam jak to z okularami korekcyjnymi współpracuje.

 

Zumaxa SLE + HL 8300. W tym przypadku "korektę" optyk Ci "wkleja" w lupę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.