Skocz do zawartości

King tiger 1/16 trumpeter


piotr111

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Wklejone przednie smarownice . Ta która jest na zdjęciu musiała być obniżona i zmienione mocowanie do boku . Dorobione uchwyty do mocowania zbiornika na paliwo oraz prowadnica na cięgno .

 

R3M9mSqh.jpg

 

I tu wyszedł babol który popełnili wszyscy wcześniej , mianowicie obie tylne smarownice też są za wysokie i wymagają obniżenia . Na zdjęciu prawa obniżona , lewa jeszcze nie .

 

UY54uKMh.jpg

 

W międzyczasie dodane cięgno i przewody od smarownic ale tylko te które mogą być widoczne .

 

L7goSXRh.jpg

 

f4sMEgIh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały postęp . Przeróbki wymagało praktycznie wszystko - rozdzielacz zbiorników paliwa , przewody paliwowe , osłona na cięgna z dorobionymi mocowaniami , osłona mechanizmu do przestawiania rozdzielacza . Poza tym wklejone wałki skrętne i wszystko trochę popaćkane .

 

ySJeL9yh.jpg

 

kaANKM4h.jpg

 

CeFp5SHh.jpg

 

HJfrSbth.jpg

 

4kVvcCth.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby jakie do tej pory użyłem , Lifecolor jest z zestawu do wnętrz

 

hnVx4qCl.jpg

 

I pigmenty które stosuje w przeróżnych mieszankach . Te cztery wystarczą do uzyskania wszelakich odcieni brudu i kurzu . Do małych detali stosuję zasadę - mocno pigment , rozrzedzona farba bazowa mniej więcej do konsystencji washa , pigment ale już delikatnie . Do większych powierzchni sam pigment . Do uzyskania efektu takiego jak na rozdzielaczu paliwa dodatkowo przetarte palcem . Engine oil w połączeniu z pigmentami był użyty do upaćkania smarownic .

 

T5zAsTKl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazalbys kiedys krok po kroczku jak to u Ciebie wyglada. Znaczy sie tworzenie takiego elementu. Dokumentacji zapewne masz sporo, bo szczegolowosc powala.

 

Jak na razie to są same proste rzeczy jak płytki polistyrenowe odpowiednio docięte , druty , nity i śruby lub tak jak w przypadku smarownic skrócenie całego elementu . Jedyne co mnie zmusiło do pomyślenia to przewody paliwowe i zakrętki do akumulatorów . Jak chcesz to mogę opisać jak to zrobiłem lub w przyszłości elementy które będą cię interesowały . W tym modelu prawie wszystko jest do poprawy lub zrobienia od podstaw . Dokumentacje mam potężną i jak by ktoś chciał to nie ma problemu z udostępnieniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.