Skocz do zawartości

King tiger 1/16 trumpeter


piotr111

Rekomendowane odpowiedzi

Wielgachne dzięki wszystkim za wspieranie moich wypocin bo momentów w których mam już dość jest mnóstwo . Nawet nie wiecie ile nerwów i k.....nia kosztowało mnie wyprofilowanie rurki na przewód łączący kierowcę i strzelca z wieżą , a żeby dwa motylki do mocowania pojemnika na granaty znalazły się na swoim miejscu , dziesięć poszło w otchłań podłogi . Po poprawkach postaram się zrobić mini galerię , ponieważ gdy dojdą zasobniki amunicyjne i burty to niemożliwe będzie już zrobienie zdjęć z boku i wnętrza .

Jako że wanna poza zasobnikami amunicyjnymi jest zakończona , będę przechodził do silnika , mam prośbę , czy ktoś z oglądających nie posiada zdjęć silników do KT , Pantery lub póżnego Tigera . Chodzi mi o to żeby była widoczna instalacja przeciwpożarowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiecie ile nerwów i k.....nia kosztowało mnie wyprofilowanie rurki na przewód łączący kierowcę i strzelca z wieżą , a żeby dwa motylki do mocowania pojemnika na granaty znalazły się na swoim miejscu , dziesięć poszło w otchłań podłogi .

 

 

Tiaa, skądś to znam

A jeszcze gorsze mięcho poleciało przy stelażach z AFV i za pewnie jeszcze poleci

 

 

, mam prośbę , czy ktoś z oglądających nie posiada zdjęć silników do KT , Pantery lub póżnego Tigera . Chodzi mi o to żeby była widoczna instalacja przeciwpożarowa .

 

Muszę zerknąć, odezwę się później na PW.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Okazało się że przy stelażach będzie mnóstwo rzeżby . Po lewej przeróbki , po prawej oryginały .

 

UW2W7uEl.jpg

 

F5SMqkLl.jpg

 

Dlatego postanowiłem najpierw spasować górę z wanną żeby póżniej nie wyszło że stelaże nie będą pasować . Jarzmo karabinu , pierwsze zdjęcie zestawowe reszta przerobione .

 

qc6yek5l.jpg

 

GGB1ux6l.jpg

 

VFIgDwfl.jpg

 

sIzPpVgl.jpg

 

Operacja oddzielenia górnej płyty się udała . Pacjent przeżył .

 

SlpFSaRl.jpg

 

aoYgN0Ul.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Ściany pogrubione , góra spasowana to strugamy dalej .

Podstawa wizjera kierowcy .

 

ASo1BLbh.jpg

 

Tak to mniej więcej będzie po wklejeniu .

 

HyA5THuh.jpg

 

Dach spasowany , pozostało zrobić tylko spaw ale to prawie na końcu .

Loy7vnYh.jpg

 

zmFOGQkh.jpg

 

Yn4urArh.jpg

 

Odcięty pierscień zębaty .

 

cD0cYqGh.jpg

 

b8cvq4Ph.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo poczytałem pooglądałem jestem pod wrażeniem detalizacji. Twój model spokojnie będzie mógł posłużyć jako instruktaż "co się z czym je" w czołgu , nie wiem czy miałbym tyle samozaparcia żeby tak to wszystko wystrugać tak pięknie i dokładnie , czołgi to moja młodość - wychowany na czterech pancernych marzyłem o budowie T-34 albo Tygrysa ale w latach 70-tych były dostępne tylko ruskie modele w skali-  bodaj 1:48 o powiedzmy  oględnej wierności z oryginałem, obecnie buduję modele czołgów 1:35 (prawie standard) i okręty ale nie aż tak dobrze jak Twoje dzieło. Życzę wytrwałości i będę zaglądał i kibicował dalszym pracom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 14:54, Adion napisał:

 Twoje dzieło. Życzę wytrwałości i będę zaglądał i kibicował dalszym pracom. 

 

Żadne tam dzieło , staram się zrobić to co sobie wyśniłem jak najlepiej i tyle . Tu nie ma co kibicować tylko zakładać warsztat ze swoimi dziełami .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kiedyś już było pisane na ten temat , ale się powtórzę . Nie ma takiej opcji żeby lepiej robili modele w 1/16 ponieważ jest to zawsze kompromis między projektantem i księgowym gdzie niestety księgowy jest zawsze górą . Poza tym takich wariatów jak ja można by policzyć na palcach na całym świecie . Taką firmę interesuje sprzedaż , a 90 % ludzi takie modele robi prosto z pudła . Poza tym nie wszystko da się odlać w tworzywie . No i na koniec przykład Pantery . Kogo to obchodzi że wnętrze jest od Pantery A - 90 % ludzi  sklejających to nie interesuje . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompromis i uproszczenia ze względów ekonomicznych czy technologicznych można jeszcze zrozumieć, ale przypadek Pantery to według mnie już spore nadużycie i nabijanie w butelkę modelarzy. Chociaż Ty i tak pewnie będziesz w stanie zrobić z niej coś równie niesamowitego jak z KT, który jest bohaterem tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.