Jump to content
piotr111

King tiger 1/16 trumpeter

Recommended Posts

A propos - silnik będzie wyciągnięty na zewnątrz czy się to komuś podoba czy nie .

A to akurat dobry pomysł, podobnie silnik będzie wyjmowany w moim Teciaku Skala jest jaka jest i pozwala na zrobienie wielu detali. Może pójdziesz o krok dalej i zrobisz silnik nie tylko wyjęty, ale i trochę rozebrany (zdjęta pokrywa klawiatury, wyjęte tłoki itp.)?

No nie wiem . Chciałem go zrobić wyciągniętego ze względu na to że jest świetnie wykonany i wymaga niewielu poprawek , a w Kingu silnik jest tak upchnięty że widać tylko samą górę . W zamyśle ściągnięte miały być filtry powietrza . Większe rozbieranie jak dla mnie pozbawi całą konstrukcję silnika wyglądu . Ale zobaczymy , do silnika jeszcze dość daleka droga . ~

Śledzę temat od początku i jestem pod ogromnym wrażeniem pracy jaka wykonujesz. Piękna robota.

A więc tak :

Podstawka przyspawana .

eLfH0PEl.jpg

Przewody od przekładni napędu wieży zrobione .

bXjAzhLh.jpg

Przewody na zbiorniku i rura na przewody która wchodzi pod akumulator zrobione .

YIvudGth.jpg

4DSa00ph.jpg

Wyrzeżbiony od podstaw pojemnik na klamoty .

0dhFqURl.jpg

L2m1jaWl.jpg

XJDyRc3l.jpg

bW2cc7Al.jpg

Włożony na sucho i nawet pasuje .

JA2kFoEh.jpg

Oświeć mnie trochę jak ty ten plastik traktujesz że wyszedł ci taki ładny pojemnik.

Oświeć mnie trochę jak ty ten plastik traktujesz że wyszedł ci taki ładny pojemnik.

Nic skomplikowanego . Jest to dość duży element . Najpierw rozrysowuje sobie takie coś na papierze , potem w tym przypadku z płytki 0,5 mm wycinam elementy na podstawie rysunku i sklejam CA w całość . Dodatkowo wszystkie łączenia zalewam CA i szlifuję papierem ściernym . Śrubki Mengowe . To srebrne na krawędzi wewnątrz zbiornika to dostępna w każdym markecie budowlanym folia aluminiowa samoprzylepna . Ta jest grubości 0,25 mm .

W taką pogodę to się nawet oddychać nie chce . Pojemnik zmalowany i przykręcony .

IHhuqjFh.jpg

zy6hSclh.jpg

Parę przewodów na przodzie i poprawiony właz ewakuacyjny .

zBWHqIml.jpg

1Rpi5Kml.jpg

Tak z ciekawości- jakiej wielkości 1:1 jest ten właz ewakuacyjny w podłodze?

Wymiarów nie znam . Porównując wielkości włazów można powiedzieć że jest to około połowy włazu kierowcy lub radiotelegrafisty .

I pomyśleć, że to wszystko trzeba będzie skopiować w 1/35

Wszystko dwa razy mniejsze , niezła zabawa . w razie czego bendem kibicował

Nuda, nic się nie dzieje... Schrzań coś, podwyższysz oglądalność

Uwierz mi , ale wiecznie coś się chrzani . Nieraz poprawki nie mają końca i mam ochotę rzucić tym modelem o ścianę .

I będziesz go składał jeszcze raz? ;]

Kurcze aż mnie zastanawia jakby wyglądał model 1:72 z pełnym środkiem wykonany przez Ciebie albo Mikolaj75

Kurcze aż mnie zastanawia jakby wyglądał model 1:72 z pełnym środkiem wykonany przez Ciebie albo Mikolaj75

Nie to nie jest skala dla mnie . Podziwiam wszystkich którzy rzeżbią te maleństwa . Ja bym prędzej osiwiał niż zrobił coś takiego .

Druga strona .

N52Nge2h.jpg

x7CFqagh.jpg

I obie strony .

yu13Icgh.jpg

Ooooooo Panie- może zostaw górę w cholerę i zostaw takie cabrio?

Edited by Guest

Około Panie- może zostaw górę w cholerę i zostaw takie cabrio?

Będzie kabrio bo jak wcześniej pisałem górna płyta będzie ściągana .