Skocz do zawartości

Boeing 787-9 Dreamliner,Zvezda + modyfikacje


milczacy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wciąż szukam dobrej metody na takie głęboko niebieskie przebarwienie. Mam 2 zestawy 'cieni do powiek Tamiya', ale akurat bez tego koloru (mam B i F). W Dreamlinerze dysze wylotowe zostawię już chyba jak są i potraktuję je właśnie czymś metalicznym z zestawu F.

Obecnie dałem mieszankę emalii Revella 350 + 99.

A na jakimś złomie potrenuję metodę proponowaną przez Solo, bo akurat mam przezroczysty kolor 'ciemny niebieski' Vallejo Model Color i metoda ta wydaj się dobrze 'rokować'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przebarwienia to chyba jedne z trudniejszych rzeczy do pomalowania. Podziwiam tych co potrafią pomalować rury wydechowe ścigaczy, gdzie przebarwienie przechodzi z niebieskiego w złoty.

 

Szacun dla Ciebie, że próbujesz to odtworzyć na modelu w 1/144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też poproszę dziewczynę by pokazała mi drogę do tańszych zamienników, lub może Ona ma coś na zbyciu czego nie używa bo świetnie to wychodzi z pudrami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj wreszcie trochę popchnąłem dłubanie przy modelu do przodu. Tydzień temu rozpocząłem już 'rzeźbę' z dostosowaniem kabiny pilotów z innego modelu do Dreamlinera. Czeka mnie jeszcze sporo pracy przy tym, ale też bez przesadny bo po wklejeniu oszklenia niewiele w środku widać. Chwilowo wygląda to jeszcze nieciekawie

TSMdU3a.jpg?1

4agbaWz.jpg?1

 

Pomalowałem też na czarny błysk wnętrze kadłuba, ma to na celu zatrzymanie światła oświetlającego wnętrze. Podejrzewam, że jeszcze 2-3 warstwy czarnego pójdą. Jest to ważne, aby faktycznie światło nie przebijało poza kabinę pasażerów.

 

Najwięcej czasu zajmują silniki. Jest to najfajniejszy element tego modelu i przykładam się do niego najlepiej jak umiem.

9vGByEJ.jpg?1

 

Aktualny widok prawie wszystkich elementów.

bHGZyj8.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na ostatnich warsztatach i w weekend podłubałem przy modelu, niestety tak się w robocie 'zapamiętałem', że zdjęć nie porobiłem - no nie, jedno zrobiłem, z którego i tak niewiele widać.

W każdym razie diody oświetlenia wnętrza oraz 'beacon' już zamontowane, połówki kadłuba sklejone, skrzydła wklejone.

Teraz już 'tylko' szpachlowanie spoin, szlifowanie, podkład itd.

 

Zdjęcie przedstawia wnętrze kadłuba z jedną diodą koloru białego, łącznie wnętrze oświetla 5 takich.

ewX03lX.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.