Skocz do zawartości

Tani kompresor.


Bosch121

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na allegro czasem chodzą poniżej 100zł ale najlepiej zbadać przed zakupem i wymontować samemu. Ja mam z 20-letniej ruskiej zamrażarki i chodzi jak złoto (choć sam agregat pewnie tyle nie ma ;) )

Z ciekawości zajrzałem na kochane allegro. Agregatów do diabła i jeszcze trochę po 60-70 zł z gwarancją.

I to jest polska rzeczywistość. Ode mnie na złomie nie chcieli przyjąć pralki bez silnika, bo jak twierdzą, ustawa o elektrośmieciach nakazuje aby elektrosprzęt był w 100 % kompletny. Podobno nawet brak wtyczki powoduje, że takiego sprzętu nie mogą przyjąć. A gdzie indziej Pan w najlepsze handluje wymontowanymi agregatami i pewnie ustawę o elektrośmieciach ma głęboko w tylnej części ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim mieście można kupić na złomie agregat ale ...z lodówką za 40 zł.

 

Pozdrawiam Janusz

To są właśnie skutki tej bzdurnej ustawy. Złomowisko ma prawo sprzedawać złom, ale nie ma prawa mieć zdekompletowanego elektrosprzętu więc sprzedaje całe lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja zrobiłem takie cudo z agregatu i gasnicy plus dodatki, wyszło jakies 120pln, najdrozsze elementy to wył/wł cisnieniowy z regulatorem cisnienia, zawor zwrotny i odwadniacz

od 0 do 8 na tym chinskim manometrze nabija jakies 4min, schodzi do 4 i z powrotem do 8 szybciej

jeszcze znim nie uzyłem areografu ale juz wkrotce.

zbiornik z gasnicy 6kg

 

 

830c67da373beddf.jpg

 

Możesz napisać mi na PRIVA jaki masz wyłącznik ciśnieniowy, bo właśnie, o taką histeriezę mi chodzi nabić do ośmiu i żeby włączało przy 4. W moim jak nabiję do 8, to włącza sprężarę już przy 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać mi na PRIVA jaki masz wyłącznik ciśnieniowy, bo właśnie, o taką histeriezę mi chodzi nabić do ośmiu i żeby włączało przy 4. W moim jak nabiję do 8, to włącza sprężarę już przy 6.

W tych regulatorach jest śruba do ustawiania ciśnienia, zła wiadomość: w większości histereza jest ustawiona na sztywno. Pokręć śrubą, może to coś pomoże, a na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać mi na PRIVA jaki masz wyłącznik ciśnieniowy, bo właśnie, o taką histeriezę mi chodzi nabić do ośmiu i żeby włączało przy 4. W moim jak nabiję do 8, to włącza sprężarę już przy 6.

W tych regulatorach jest śruba do ustawiania ciśnienia, zła wiadomość: w większości histereza jest ustawiona na sztywno. Pokręć śrubą, może to coś pomoże, a na pewno nie zaszkodzi.

 

klima1 - I ja tak mam histerieza to 2 Bary i to mnie trochę drażni. Kręciłem, ale to mało pomaga : jak góra 5, to dół 3; jak góra 7 to dół 5 itd....

enten - ja mogę tylko ustawić górną granicę, a szukam takiego gdzie można ustawić dół i górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz na Allegro "presostat" i szukaj w kategorii przemysł tych droższych. W opisie aukcji musi być wyraźnie napisane, że jest rozłączne ustawianie. Ja znalazłem dziś takie przykładowe:

http://allegro.pl/wylacznik-cisnieniowy-mcs-22-moeller-presostat-i6512414117.html

http://allegro.pl/presostat-3f-wlacznik-cisnieniowy-do-kompresora-i5541953962.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… I ja tak mam histerieza to 2 Bary i to mnie trochę drażni. Kręciłem, ale to mało pomaga : jak góra 5, to dół 3; jak góra 7 to dół 5 itd … ja mogę tylko ustawić górną granicę, a szukam takiego gdzie można ustawić dół i górę.
To co nazywasz histerezą w moim prestostacie ustawia się śrubką oznaczoną „1”

s5JokCKm.jpg,

lub w kolorkach niebieską

eNG3XDVm.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

kjp_a_man : też mam podobną śrubkę, ale przykręcając ją lub wykręcając, ustawiam tylko ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym przy którym presostat wyłącza sprężarkę. Chciałbym taki presostat w którym można też ustawić ciśnienie przy którym to urządzenie włącza sprężarkę. Do czego służy śrubka 2, czerwona ?

 

klima 1 - wielkie podziękowanie, już wiem, jaki mam kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja włącznik ciśnieniowy kupiłem na allegro cis 60pln, w sumie nuegrzbalem w nim bo fabrycznie jest ustawiony na wł na 4 wył 8, na YT można oglądnąć co do sterowania sprężyna wł i wył., odpreznika nie trzeba zakładać , ja na zwrotnym zaslepilem otwór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nie znam ;)

W tym wypadku nie ma to znaczenia. Presostat to po prostu wyłącznik mechaniczny. Ważne jest jedynie, żeby napięcie do którego dostosowany jest presostat nie było niższe niż faktycznie występujące na nim. W drugą stronę można się nie martwić (to tak na poziomie osób "nie znam się", bo w pewnych przypadkach, lecz nie akurat tym, może to mieć znaczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wylacznik-wlacznik-cisnieniowy-presostat-230v-i6582621991.html

 

 

ja kupiłem dokładnie aki włacznik oraz zawór zwron przkładowo aki

 

http://allegro.pl/zawor-zwrotny-kompresora-sprezarki-1-2-3-8-1-4-i6511401794.html

oraz co wazne odwadniacz

http://allegro.pl/filtr-powietrza-odwadniacz-pod-pistolet-i6579116789.html

ja załozłęm o miedz sprezarka a zaworem zwronm.

Jak bede miał cwilke zrobię zdjęcia i opisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Krótko, kupiłem sobię taki zestaw: https://www.amazon.com/F2C-TC-100-Compressor-Airbrush-TC-100K/dp/B01M28WAQR tylko z innym aerografem.Szczerze dałem za niego 160zł a po 2 miesiącach używania jestem zadowolony.(Kompresor: TC-100.Kupisz go za 70zł chyba )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.