Jump to content

Tani kompresor.


Bosch121
 Share

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w zakupie taniego kompresora. Na początek nie musi być jakiś profesjonalny, czy cuś. Wystarczy, aby dało się z nim malować. Nie znam się w ogóle na tym temacie. Znalazłem kilka tanich, ale nie wiem czy nadają się do modelarstwa. Znalazłem taki - http://www.olx.pl/i2/oferta/kompres...r-65-w-pompka-CID767-IDhq60w.html#:0cae01f368 Taki:.http://www.olx.pl/i2/oferta/kompresor-pari-turboboy-s-CID99-ID8y4CJ.html#:06d414129b Oraz taki:. http://www.olx.pl/i2/oferta/kompresor-CID628-IDhDcXF.html#:a13b2efd47 . Doświadczone osoby proszę o pomoc i określenie, czy któryś z kompresorów byłby dobry. Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A mógłbyś mi wytłumaczyć dlaczego? Twoja odpowiedź w niczym mi nie pomogła.

 

To bardzo proste. Kompresor bez zbiornika wyrównawczego nie nadaje się do malowania aerografem. Brak stałego ciśnienia podawanego powietrza. Malowanie pulsacyjne powoduje raczej chlapanie i bryzganie farbą, niż malowanie.

Link to comment
Share on other sites

witam

ja zrobiłem takie cudo z agregatu i gasnicy plus dodatki, wyszło jakies 120pln, najdrozsze elementy to wył/wł cisnieniowy z regulatorem cisnienia, zawor zwrotny i odwadniacz

od 0 do 8 na tym chinskim manometrze nabija jakies 4min, schodzi do 4 i z powrotem do 8 szybciej

jeszcze znim nie uzyłem areografu ale juz wkrotce.

zbiornik z gasnicy 6kg

 

 

830c67da373beddf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Posłuchaj kolegów modelarzy, dobrze Ci radzą. Poczekaj i uzbieraj odpowiednią kwotę na kompresor AS ze zbiornikiem. Sprzęt dobrej jakości. Mi już czwarty rok działa bez zająknięcia.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.