Skocz do zawartości

Milicyjny UAZ-469B, Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

Odgrzebuję świetny model, gdyż szukam odlewów tych dodatkowych "głośników" (inaczej chyba nie da sie tego nazwać), jakie instalowane były albo na masce, albo obok "koguta" tego typu pojazdów. Moze ma ktoś "w ofercie" lub namiar ?! Z góry dziękuję za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chorąży napisał:

Odgrzebuję świetny model, gdyż szukam odlewów tych dodatkowych "głośników" (inaczej chyba nie da sie tego nazwać), jakie instalowane były albo na masce, albo obok "koguta" tego typu pojazdów. Moze ma ktoś "w ofercie" lub namiar ?! Z góry dziękuję za odzew.

Towarzyszu chorąży o co Wam chodzi? Jakie głośniki? Na masce w tym UAZ-ie nie ma nic zainstalowanego,  podobnie jak koło koguta:szczerbol: . Jak rozumiem chodzi o te dwa elementy nad tablicą rejestracyjną ? To są syrenki standardowo montowane na wszystkich pojazdach uprzywilejowanych w WOP-ie też takie były:mrgreen:.  co do dostępności w/w syrenek, niestety nie ma  ich na rynku i trzeba by wyrzeźbić samemu, a przód zaprojektować i wykonać z blaszki fototrawiennej. Myślę że da się to zrobić jakby co to mogę o to poprosić, bo tak w międzyczasie planuję takiego UAZ-a w jedynym słusznym malowaniu z WOP:D , ale ostatnimi czasy wydałem trochę dużo pieniędzy na blaszki, także jak nie masz ciśnienia odezwij się pod koniec roku. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Adams M1A1 w muzeum w Drzonowie właśnie takiego UAZa odrestaurowali w malowaniu SG.Wygląda jak nówka z garażu.

Co się człowiek takim najeździł jako dowódca Patrolu Pogotowia.A jakie pakowne.Mój rekord to 11 osób z tego dwie na masce.

Przepraszam autora za zaśmiecanie wątku.Już więcej nie będę.:super:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenei "głośniczki" inaczej tego nie umiałem nazwać, Przecież to jest głośnik "syreny" pojazdu uprzywilejowanego. O ile pamietam to "umiał" wydawać i inne odgłosy w tym "ryk lwa". Element pewnie będzie potrzebny i innym w kontkscie zapowiedzi Zvezdy o planach wydania zreczonego Uaz,a a i do "Buchanki" też jak znalazł dla tych, którzy zdecyduja sie na barwy LWP. Próbowałem kilkukrotnie ręcznie, ale to jest nierealne, przynajmniej w moim przypadku, kupił bym ze 4 komplety, pewnie do tego przydały się opony terenowe, ewentualnie moduł sterowniczy radiotelefonu i "sitko" mikrofonu, chociaż te ostatnie są proste do wykonania .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TAW napisał:

U Przemka Przybulewskiego je dostaniesz. Sygnały świetlne też ale bez podstawy na napis milicja. Być może też w Moje Hobby bo tam też sprzedają asortyment Przemka.

Dziękuję za pomoc..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 14.09.2023 o 17:57, Bartosz Ciesielski napisał:

@chorąży  drukuje jeden z naszych kolegów formowych.   Tak dla wiedzy są to syreny Belma 

TAW

Napisano 14 WrześniaU Przemka Przybulewskiego je dostaniesz. Sygnały świetlne też ale bez podstawy na napis milicja. Być może też w Moje Hobby bo tam też sprzedają asortyment Przemka.

 

 

 

 

Zakupiłe, po 3 dniach od zamówienia leżały u mnie ma biurku. 

Świetne i głośniczki i kogut. Każdemu z czystym sumieniem polecam : emp3d.eu 

Edytowane przez chorąży
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że nadal ekspoloatuję ten wątek.

Zapytam o kolory uaz-a WOP.  Nie umiem sobie przypomnieć, ale wydaje mi się, ze milicyjne były bardziej brązowe, co Kolega wskazał w tym wątku, WOP-owskie bardziej zielone a MON-owskie a przynajmniej 6 DPD bardzo zielone. Czy jest to możliwe ?

Pamietam, gdzie w 1989 r. podczas tygodniowych cwiczeń rezerwy WOP w Górnoślaskiej Brygadzie WOP, na terenie całego bataliony Żywiec z podległymi strażnicami zdarzało sie ze obok siebie parkowały uaz-y wszystkich tych formacji i właśnie różniły sie "tonem" koloru jak opisałem wcześniej. I przy okazji, w zwiazku z tymi cwiczeniami wprowadzono znak graficzny umieszczany z tyłu za kierowcą na karoserii i na przedniej szybie dysponenta w formie białego prostokąta z żółtym kołem w który wpisany był biały trójkąt. Czy przypadkiem jest ktoś, kto dysponuje zdjeciem tego oznaczenia ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bartosz Ciesielski napisał:

@chorążyKolega @Adams M1A1 był w WOP i wspominał że każde auto miało inny odcień

W GB WOP w batalionach na terenie byłego woj. Bielskiegio na pewno były identyczne. W pozostałych, nie wiem bo do Gliwic jeździło się zazwyczaj nyską. Z CS WOP w Kętrzynie pojazdy miały identyczny kolor jak na strażnicach. Tam były w większości kadrowe, na rozwiniętych mogło byc inaczej.  Nie umiem znaleźć koloru, a Flat Olive Drab wydaje mi się zmyt mało zielony a polish khaki za żółty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartosz Ciesielski napisał:

@chorążyKolega @Adams M1A1 był w WOP i wspominał że każde auto miało inny odcień

To prawda, jaki kolor był w lokalnym GS lub POM takim malowali:

Plik:Załoga strażnicy WOP Niedamirów (07).jpg

Olive drab jest nieśmiertelny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chorąży napisał:

W GB WOP w batalionach na terenie byłego woj. Bielskiegio na pewno były identyczne. W pozostałych, nie wiem bo do Gliwic jeździło się zazwyczaj nyską. Z CS WOP w Kętrzynie pojazdy miały identyczny kolor jak na strażnicach. Tam były w większości kadrowe, na rozwiniętych mogło byc inaczej.  Nie umiem znaleźć koloru, a Flat Olive Drab wydaje mi się zmyt mało zielony a polish khaki za żółty.

Wspomniał o mnie Kolega Bartek więc postanowiłem się podzielić moją wiedzą i  przemyśleniami na temat malowania UAZ-ów zarówno z MON jaki i MSW, mam nadzieję że Szanowny Autor wątku mi wybaczy.  UAZ-y były kupowane w ZSRR i podobnie jak wszystkie ich auta (ZiŁ, GAZ czy Ural ale nie KrAZ) były dostarczane w  takim specyficznym  rosyjskim błyszczącym zielonym, kto mieszkał w obszarze stacjonowania Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej wie o czym piszę:mrgreen:.  W jednostkach MO nie były przemalowywane i służyły w oryginalnym radzieckim malowaniu( po remontach były malowane)  ale w  jednostkach  wojskowych MON i MSW ( czyli WOP i NJW MSW) już tak,  na kolor który można by nazwać w przybliżeniu jako ciemna zgniła zieleń o naprawdę różnych odcieniach , w Kompanii Odwodowej SB WOP w której służyłem wóz d-cy kompanii był stosunkowo nowy i był w oryginalnym radzieckim kolorze, dodatkowo miał 2 niebieskie koguty i dwa radia ( jedno w zakresie WOP a drugie w zakresie Milicji/Policji) nie posiadał na reflektorach uchwytów do podczerwieni , pozostałe auta w pierwszym plutonie były pomalowane standardowym wojskowym matowym kolorem , dodatkowo posiadały zamontowane na przednich światłach uchwyty do poczerwieni , inaczej było z autami w drugim plutonie które trafiły do nas ze zlikwidowanego plutonu saperów SB WOP one były bardzo ciemno zielone takie prawie czarne i miały tylko po jednym uchwycie na reflektorze od strony kierowcy , bardzo podobnie pomalowany był UAZ łączności d-cy 3 batalionu 22 Brygady Piechoty Górskiej  z Kłodzka w którym odbywałem ćwiczenia rezerwy. Jednocześnie w  środku żadne z aut nie było malowane i było w malowaniu oryginalnym takim jak ten GAZ66:

Ilustracja

 

Edytowane przez Adams M1A1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Reasumując, jak na początku,  stały trzy uaz-y WOP, Desant i Policja. Każdy z nich miał inny odcień ale w ramach zbioru były takie same.

 

Jak pamiętałem odcień koloru, to był to obecny xf-62 tamiya.  Obecnie popełniając kolejnego mam wątpliwości, czy aby na pewno. Cóż spróbuję mieszać czarny z żółtym i dopasować do tego jak pamiętam.

Piszę to jako 15 letni użytkownik uaz-a a wcześniej gaz-a, który był "bardziej brązowy",  także w WOP,  lecz na strażnicy kadrowej, gdzie trafiały pojazdy bezpośrednio "z salonu" z natryskanym zielonym pasem, samochodów "bitych" i po remoncie nie używaliśmy, w przypadku kraksy ( bardzo rzadkich, pamiętam jedną) otrzymywaliśmy samochody fabrycznie nowe .

 

A co do znaku taktycznego z ćwiczeń o które pytałem, to na A5 wpisano biały okrąg a w niego żółty trójkąt wierzchołkiem w dół. To było na szybie dysponenta i na karoserii z tyłu za kierowcą malowane papierowym szablonem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.