Skocz do zawartości

KTO ROSOMAK IBG MODELS-PROSTO Z PUDŁA


Riko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sprawa malowania rozstrzygnięta ale faktem jest, że koła rzeczywiście nie są okrągłe w miejscu gdzie trzeba wkleić resztę opony z felgą.

Jest to pewnie wina nie do końca ostygniętego materiału wyciąganego z formy, tworzą się skurcze itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę swoje "3 grosze" i nie chodzi o "ostygniety materiał", prawdopodobnie doszło do deformacji formy, lub błąd wykonania, ale to zaden problem.

Faktycznie sklejenie "opony" z felgą 'Nokian" z zestawu nie jest "proste". Cztery opony wymiarowo nie pasują do felg. Pisałem o tym do producenta - zero odpowiedzi.

Trzeba średnicę przed sklejeniem szlifować, wprawdzie minimalnie "rozchodzi" sie wtedy "grubość" opony na łączu, ale to do przeskoczenia.

Oczywiście i "felgi" i "opony" mam na myśli ten podział (nienaturalny) jaki jest w zestawie.

Jest jeszcze kilka "kwiatków" z częściami a w zasadzie brakiem ich numeracji a także z mocowaniem siatki Tylne (od drzwi) uchwyty są od strony "siatki" a nie zewnętrznej, co powoduje "dodatkową " zabawę a jest nie do końca (może być nie do końca) zgodne z rzeczywistością,

 

Pozdrawiam i czekam na "sklejaczy", niech coś przedstawią, mój "Rosomak" czeka na porównanie i dokończenie, a niestety tylko "zegarmistrzowie" dłubią ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kwadratową oponę, wewnątrz , na szczęście 1 szt. Wyszlifowałem w środku oponę i zaszpachlowałem. Kwadratowa stronę opony obrócę do wnętrza pojazdu. Spasowanie części w tym modelu, takie średnie. Szału nie ma, ale gorsze rzeczy się sklejało. . Uważam, że trochę pojechali z ceną za wysoko, w stosunku do jakości. Dużo podstawowych błędów merytorycznych, np. Jeśli ktoś chce robić otwarte włazy z tyłu na górze kadłuba, to otwór w kadłubie jest inny niż w rzeczywistości itp., itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy, dla mnie cena jest cena promocyjną. Model wykonany świetnie. Sklejanie sprawiło mi bardzo dużo przyjemności, to zresztą pisałem w swoim wątku.

Zresztą Rosomak robi furorę wśród moich znajomych, stojąc wśród ruszczyzny, amerykańszczyzny robi wrażenie, pytają "po co ten płot na tym czołgu " ?!?! Powtarzam: i jakość i cena świetna.

Kolejne dwa czekają w kolejce. Na razie czekam jeszcze na innych. W internecie znalazłem jak na razie 2 skończone z tego jeden z wystawy.

Czekam na Skota, Stara 266 czy zwykłego 66 albo innego Honkera w wersji szer. Leńczyka..

Pozdrawiam wszystkich i kibicuję też wszystkim .,,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła poprawione (przemalowane). Ostatnie na dole to test brudzenia kół.

A tak naprawdę w zestawie przynajmniej 4 sztuki kół ma kształt zbliżony do kwadratu.

Ponieważ to jest dosyć gruby element trzeba je kształtować na gorąco. I to tak aby pasować na stałe felgę do opony.

Jak ktoś z Was tak jak ja chce się bawić z tym przez kilka dni, niech próbuje.

Osobiście radzę zakupić koła żywiczne innych producentów.

 

Ostatnia walka z kołami:

 

282cefdf5976b3c7.jpg

 

Pozdrawiam,

 

Ciąg Dalszy Nastąpi.

Riko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo.... teraz pomalowane jak trzeba... ja bym mimo wszystko nie tyrał tak bardzo tych opon... Na zdjęciach wyglądają zazwyczaj na trochę mniej zmarnowane życiem. A widać też sporo pojazdów, gdzie są praktycznie czyste - tylko lekko przykurzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że trochę pojechali z ceną za wysoko, w stosunku do jakości.
Powtarzam: i jakość i cena świetna.

To jak jest w rzeczywistości

 

W rzeczywistości - model posiada sporo uproszczeń (głównie we wnętrzu) ale jeśli chodzi o spasowanie to jest 5+, o ślady po wypychaczach to 5 (bo są praktycznie tylko we wnętrzu - jeśli zamykasz na głucho, to szpachli nie potrzeba). Największym minusem są koła (ale patrząc na innych producentów - np. Italeri, Revell, to i tak obłęd). Zalety i wady starałem się opisać w pierwszym wpisie swojego warsztatu. Jako baza do ewentualnych uzupełnień to jest bajka... Za coś takiego pod chińskim logo trzeba by zabulić przynajmniej 250 zł... Więc brać i nie pytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
W rzeczywistości - model posiada sporo uproszczeń (głównie we wnętrzu) ale jeśli chodzi o spasowanie to jest 5+, o ślady po wypychaczach to 5 (bo są praktycznie tylko we wnętrzu - jeśli zamykasz na głucho, to szpachli nie potrzeba). Największym minusem są koła (ale patrząc na innych producentów - np. Italeri, Revell, to i tak obłęd). Zalety i wady starałem się opisać w pierwszym wpisie swojego warsztatu. Jako baza do ewentualnych uzupełnień to jest bajka... Za coś takiego pod chińskim logo trzeba by zabulić przynajmniej 250 zł... Więc brać i nie pytać...

Dziękuję

Na pewno nabędę do poczekalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podobno wyszedł Polski "czysty", krajowy Rosomak można będzie w czystym, "nato" kamo pomalować, ale wtedy warto komplet kalek na sterowanie wyciągarki + amortyzatory + koła zakupić, czy "ktoś" ma może w ofercie ? Warto by było 2 komplety kupić, jeden dla "czadu" drugi dla "krajowego"..

ps. pozdrowienia dla Adama z "niemiec" i innych czytających czy "dłubiących" na forum ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podobno wyszedł Polski "czysty", krajowy Rosomak można będzie w czystym, "nato" kamo pomalować, ale wtedy warto komplet kalek na sterowanie wyciągarki + amortyzatory + koła zakupić, czy "ktoś" ma może w ofercie ? Warto by było 2 komplety kupić, jeden dla "czadu" drugi dla "krajowego"..

ps. pozdrowienia dla Adama z "niemiec" i innych czytających czy "dłubiących" na forum ..

 

Z tego co mi wiadomo to krajowy z wieżą ma być w połowie grudnia (ale mogę się mylić). To co masz w pudle z PKW Czad to też dokładnie krajowa wersja tylko, że bez wieży a z obrotnicą OSS-M. Zawsze możesz zrobić zaślepkę w miejsce otworu na wieżę (taką jak zrobił w swoim warsztacie bigmodel), dajesz kalki od Toro i masz krajową wersję bazową, którą możesz pomalować w kamo... Co do kalek na amortyzatory i wyciągarkę, to temat przewija się przez forum, ale poza Andrzejem (który uznał że to co kładł na swoim to badziewie i się nie nada) na razie innych kalek nie widać... Choć parę osób się deklarowało, więc może coś się niebawem pojawi... Sam mam taką nadzieję... Na razie pojawiły się blaszki od PART'a - są dostępne w Jadarze. Moje właśnie przyleciały - jutro bądź po jutrze postaram się zrobic skany i wrzucić do warsztatu..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując ".. Choć parę osób się deklarowało, więc może coś się niebawem pojawi... Sam mam taką nadzieję..."

właśnie o tym/tych myślę

Na pustyni tych "kalek" nie widać, albo są "zakurzone" albo starte, w "polskich" muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pustyni tych "kalek" nie widać, albo są "zakurzone" albo starte, w "polskich" muszą być.

Właśnie w piaskowym M1M jeśli nie pojawią się w najbliższym czasie bo kończę picować ramę i koła to namaluję je farbą od maski, potem utytłam brudem... Lepszy rydz niż nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na "swoim" tylko sterowanie wyciągarki okleiłem, tych z amortyzatorów na oryginalnym nie znalazłem, albo odpadły z powodu temperatury, albo z innego powodu czy "piaskowaniem" sypkim piaskiem podczas jazdy, na zdjęciach też ich nie ma. Tych na kołach też, albo "uzytkowanie" albo piasek zniszczył ...

Czekam zresztą aż skończycie "siatki" bo na tym utknąłem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

Kalki w drodze czekam jeszcze na jedno zdjęcie bo mam strasznie rozmyte...

th_kalki_zpswquwlcar.jpg

może ktoś poratuje? do wersji z siatkami naklejka na drzwiach prawych na osłonie wizjera.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Kalki w drodze czekam jeszcze na jedno zdjęcie bo mam strasznie rozmyte...

th_kalki_zpswquwlcar.jpg

może ktoś poratuje? do wersji z siatkami naklejka na drzwiach prawych na osłonie wizjera.

Pozdro

 

 

Fajne.

Fotki poszły na maila

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.