Jump to content
Jacek Kempiński

Drobnicowiec M/S Franciszek Zubrzycki, model R/C 1:200

Recommended Posts

.Przymiarka do wykonania podnoszonych pokryw ładowni . Z materiałów jakie dostałem od forumowicza z Kogi wykonuję podnoszone pokrywy . Musiałem z oryginału uprościć do mojego użytku .Nie będą wierną kopią ale zasada będzie zachowana . Czeka mnie długa żmudna praca przymiarkowo - poprawkowa . Na razie jedno przęsło działa

P1040938.jpg

P1040937.jpg

Jest to prototyp podnoszenia pokryw ładowni . Teraz wiem jak powinny być zawiasy jak je rozstawić i co poprawić bo nie wszystko jest prosto . Musi dojść jeszcze mechanizm samo podnoszący 3 pokrywę .

Z prototypów robi się już oryginał . Zrobione już dwie ładownie z pokrywami . Teraz jak mam już po dwie pokrywy i już zamocowanie pokryw di zrębnic muszę

ostatni trzeci panel

P1040946.jpg

P1040947.jpg

Wreszcie opanowałem zamykanie i otwieranie ładowni .Wszystko zamyka się bez oporów . Teraz prowadzenie do trzeciej pokrywy aby się podnosiła .

Po 6 prototypach udało się wreszcie skonfigurować otwieranie pokryw . Jeszcze co prawda niektóre gdzieś zahaczają i nie domykają się ale to jest drobnostka .Teraz muszę dopasować prowadnice do trzeciego panelu aby podnosił się sam . Do tego celu mam taką krzywke .

rN5hh2Y.jpg

Jestem zadowolony co prawda minęło pół roku zanim opracowałem krzywkę która otwiera trzeci segment pokryw ładowni . Jest na razie byle jaka ale mam podstawę i kształt wykonania w wersji ostatecznej . 

P1050094.JPG

P1050095.JPG

"zamykanka" ładowni jest super !!!!

To co robisz, jest po prostu SZALONE!!Q Szalone, wspaniałe i piekne...

Dziękuję . Widzę że mnie ktoś podgląda i nie znudziło się . Jest to praca na parę lat . Wszystko trzeba samemu doświadczalnie wypróbować bo nie ma wzorca  a i tedz wziąłem sie za skrzynie biegów do Lotusa bo dojrzał temat i go realizuje . 

Oczywiście, że podglądają - tyle że nie ma co pisać bo ... mowę z wrażenia odbiera :D

To jest końcowa galeria silnika RND - 106 .Można powiedzieć że silnik RND-106 jest zakończony . Wzorowałem się na zdjęciach i rysunku tego silnika .Silnik ten był zainstalowany w tym statku .. Produkowany przez HCP na licencji SULZER . Oryginalne malowanie to kolor zielony całościowo ze względu że mnie się to nie podobało pomalowałem go w kolorach żółty o rurowanie , pomosty popiel a obudowa i detale niebiesko . W kadłubie silnika znajduje się przekładnia 1:4 . Odwzorowałem go może w 70% .Myślę że silnik jest gotowy do zamontowania .A jak się podoba to życie zweryfikuje .

P1050263.jpga.jpg

P1050264.jpga.jpg

P1050266.jpga.jpg

• Like 2

Powiem tak: za mało wyprodukowano popcornu by móc to na spoko ogladać! Jest to rewelacja i co by sie nie działo zdania nie zmienie

• Thanks 1