Skocz do zawartości

Diorama kolejowo-wojskowa 1:35


tkarkady

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czy myślałeś o ciuchci, a może jakaś laweta na czołgi, albo "złoty pociąg ".

Pozdrawiam

Tak , myślę o lokomotywie spalinowej , platformie pod czołgowej z jakimś pojazdem na gąsienicach , może obok jakaś ciężarówka i kilku żołnierzy . To tylko taki ogólny zarys , nie chciałbym żeby całość była zbyt duża i przeładowana . Chodzi mi o sukcesywne i rozłożone w czasie składanie modeli które w sumie kiedyś utworzą jakąś w miarę sensowną całość.

Ta po długiej przerwie. A jedzie mi tu czołg?

Ostatnio sklejałem w 2009 r. kilka plastikowych "domków" 1:87 na makietę kolejową , trudno to nazwać modelarstwem bo każdy składał się ledwie z kilkunastu części , ot zwyczajny szybki montaż. Później z wolna budowałem tę makietę przez jakieś 2-3 lata i to wszystko. W tym roku skleiłem jeden budynek kartonowy 1:87.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowanie drewna mi się podoba, jaką techniką je malowałeś?

Całość malowana zwyczajnie aerografem , podkład , kolory bazowe i cieniowanie .

Pędzelkiem wash’e , trochę pigmentu i suchych pasteli , kalki położyłem na Mark Fit , to wszystko.

Fajnie że wagonik się podoba , to zawsze cieszy

Zrobiłem już imitację ładunku który ma być przykryty plandeką i od dwóch dni próbuję i testuję różne materiały które by się najlepiej nadawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

No tematyka mi bliska to będę zaglądał, szkoda tylkoże wybrałeś Trumpetera... wagony mają strasznie słabe, szkoda że nie wrzuciłeś wcześniej, zderzaki można było wymienić na RB Model, zdecydowanie bardziej poprawne, o innych detalach nie wspominając.

Działaj dalej, tory polecam nabyć z Miniart, nowy produkt pozostawiający w tyle tory trumpka, i jest wersja z kozłem oporowym na bocznicę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No jeśli uważasz że jest "dobrze"odwzorowany to ok... jak dla mnie kicha i to straszna, maźnice całkiem z czapy resory z zawieszeniem itd... itd... można by długo wymieniać, co do trzcionki jest całkiem do bani poprawna to fette engschrift, zdecydowanie lepiej wyglądają wagony Dragona, szału nie ma ale zdecydowanie biją na głowę Trumpetera o układ hamulcowy się nie czepiam bo w Dragonach też nie ma ale same klocki hamulcowe i detale są słabe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.