Jump to content

Pz.Kpfw. I Ausf. F - Flyhawk - 1:72


Panzer4
 Share

Recommended Posts

Otwieraj pudełka. To są tak doskonałe modele, że nawet biorąc pod uwagę ilość części można je złożyć w kilka godzin. Detale są tak wspaniałe, że nic nie musisz dodawać poza zestawowymi blaszkami, których jest ledwie kilka. To jest przykład modeli za które można dać 100zł bez mrugnięcia okiem.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ladny model i podstawka, caly efekt troche szpeci ten napis o froncie wschodnim i 1944 roku, raczej w takim malowaniu nie bylo pojazdow od wczesnej wiosny 43.

Jeszcze w 1945 roku trafiały się pojazdy w takim malowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo ladny model i podstawka, caly efekt troche szpeci ten napis o froncie wschodnim i 1944 roku, raczej w takim malowaniu nie bylo pojazdow od wczesnej wiosny 43.

 

Po bardzo krótkim rozeznaniu w temacie tego pojazdu znalazłbyś zdjęcie tego wozu w internecie właśnie z tego okresu. Co więcej zdjęcie to jest wkomponowane w "ten szpecący napis". Odrobinę dłuższy "research" pozwoli dowiedzieć się, że pojazdy te (dokładnie w tym malowaniu i oznakowaniu) służyły na tyłach frontu w jednostce policyjnej.

Link to comment
Share on other sites

Po bardzo krotkim rozeznaniu w temacie tego pojazdu

 

http://www.network54.com/Forum/47207/thread/1396409903/were+2+polizei+panzer+komanie's+PzIF's+repainted...

 

Na dzien dzisiejszy nikt nie stwierdzi jak bylo dokladnie, to, ze ktos sobie podpisal tak a nie inaczej zdjecie wcale nie znaczy, ze to automatycznie jest prawda. Faktem jest, ze model jest ladny, ale po przegladnieciu netu tym bardziej nie jestem przekonany do szarego malowania tych pojazdow w 44 roku, wiekszosc stron ktore znalazlem podaje , ze jest to zdjecie z 43 roku, a bardzo prawdopodobne jest, ze stosujac sie do odpowiednich dyrektyw pojazdy te obowiazkowe niemiaszki by przemalowaly.....

Link to comment
Share on other sites

Z chęcią zobaczę linki do tych pozostałych stron.

 

Bo z tego wątku (który znam) kompletnie nie wynika, że wozy były przemalowane. A o "obowiązkowych niemaszkach" to już takie mity krążą, że hej. Wystarczy jednak poczytać wspomnienia żołnierzy, żeby wiedzieć, że w jednostkach większość bzdurnych rozkazów o przemalowywaniu, zmianie oznaczeń itp. wojacy mieli głęboko w swoich niemieckich dupach. Poza tym wcześniej napisałeś, że szare malowanie nie powinno przetrwać do wczesnej wiosny '43, a okazuje się, że zdjęcie jest z lata '43. Podaj mi jeden powód dla którego policyjna jednostka miała sobie zawracać głowę przemalowywaniem swoich pojazdów?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.