Skocz do zawartości

Sherman Ic Firefly Hybrid - Dragon 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 200
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Filtry wsadź jakie chcesz - częstsze były jednak te prostokątne...

 

Lufa - chyba jednak lepiej prostuj niż sztukuj z plastikiem

 

Swoją drogą - dasz radę pomalować już sklejone podwozie ?

Ja zazwyczaj maluję OD części przed sklejeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, lufa jest tragiczna, znaczy części nie pokryta hessian tape.

Przez chwilę zastanawiałem się nad odcięciem widocznego kawałka żywicy i wklejenia plastiku.

Moim zdaniem to jest dobra droga, tylko musisz ja wkleić w osi. Wszelkie niedociągnięcia i łączenie plastiku z żywicą zakryjesz 2 lub 3 tasiemkami z greenstuffu czy millputa i nie będziesz musiał robić hessian tape od podstaw na całej długości lufy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, lufa jest tragiczna, znaczy części nie pokryta hessian tape.

I to właśnie skłania mnie coraz bardziej do tego...

... zastanawiałem się nad odcięciem widocznego kawałka żywicy i wklejenia plastiku.

 

Swoją drogą - dasz radę pomalować już sklejone podwozie ?

Ja zazwyczaj maluję OD części przed sklejeniem.

Tego nie bardzo rozumiem. Każdy wózek mam osobno i skleję je z wanną dopiero pod sam koniec, tuż przed brudzeniem. Kiedyś już wózki tak malowałem w M3 Grant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coś tam dalej się dzieje w temacie. Dzięki Rafałowi powstała hybryda do hybrydy, a raczej frankenstein z lufy. Połączenie żywicy Black Doga, lufy Dragona oraz częsci od Rafała. Powoli też kleje inne elementy.

 

nCnKbX8lRNAbecj6vaO85ug_z7Z-nHGwWbf5UskFm_NkBMOuCYGUySSt-zpSityoHRfwAiZmMuyH9pLR3Qrl4qZejy3wYYM2VRXevG98reVHEYBI8lenPbkcXugdkmm37RgO1Q-moc6cKGnJYjyieM53E9sMpEtX_MU80zbFjE-0Pgj1lBhSe2d4mZtwIWhOtNMLEtdJqAy6Tf33IHozZo5FwmAGBUq7_J_t6955qTF87_f2IBpr8tTCflmg8t-yZYno09j2sIkVaqHPQXcHWEEbSz0iXjVNxMqnldeFiu8LDPyu2cqZnsC2ACnzVfRHh8EAdRNlFpoGScxcb0dvPGqiJHnmRQoroA8NwpWUmKj84XhG1-XwiVk31WPFXHLWgIJwqBZShpj1qH2JQ0GwP4jlGPexnweld9KfKlKacN7ARt5ayHnF-kCvmRQl_EQohElddxF5YR-5L9vIUprO9wXSw58g-0rxkieq6a7SaArD3ud-H7UixjsEHk5OghKO5kPEvniU1YO_cbR83kN1Fz2czEduB5zWidt0MrII9z0D90FPeYZV4yeiFQ7qoBFQMT6jL-0r3okJRQI59xD9T6ZojeUXIoau97j3HzjuJVQlGtuG4cfT=w1024-h576-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodasz "od siebie" trochę maskowania na jarzmo ? - bo tak kończy się równo z górną krawędzią ze śrubami.

Popieram przedmówcę, dodatkowo od siebie sugerował bym dodanie kilku pasków w miejscu przeszczepu lufy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby lufa nie wyszła Ci za długa po "hybrydyzacji" ?

Być może, ciężko mi oszacować ile osłona hamulca na samą lufę nachodzi. O ile oryginalna z Dragona ma dobry wymiar, to mogę porównać i ewentualnie skrócić. Na szczęście hamulec jest tylko na drut zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po porównaniu z Tasca jest o 1mm za długa. Tak więc nic z nią nie robię. Mam w dodatku lufę RB do innego Firefly, ale jest dużo, a długa i chyba pójdzie na złom.

 

No właśnie tą za długą lufę rb można skrócić i zamontować na niej pokrowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że pokrowiec chcę mieć tylko na tym. A tutaj jest siatka na lufie. Myślę tylko jak bardzo by mi to przeszkadzało na modelu - to że jest za długa.

 

Jak się dowiedzą to obrzydzą Ci tą lufę RB na pewno

 

Swoją drogą to ona jest dość ciężka do zamontowania w Asuce bo dedykowana jest podobno Dragonowi.

A prawidłowa lufa Abera kosztuje obłędne (jak na lufę) pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.