Skocz do zawartości

Walka z materią czyli Mil Mi 10 z A-Model-u


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co, startujemy z projektem grupowym?

 

Zasadniczo czemu by nie nawet z Jawkersem pogadaliśmy na temat

i sprawa prosta do Admina i mamy swój kącik

Trzeba się do Admina uśmiechnąć, co by nam machnął projekt zbiorowy

i podzielić to jakoś zgrabnie, na przykład na:

 

cywilne;

bojowe;

transportowe;

wielozadaniowe;

ratownicze; (w tym i ewakuacji medycznej i bojowej)

pożarnicze;

specjalne.

... i co tam nam do głowy przyjdzie (trzeba by wymyślić jakąś systematykę/podział).

 

I do dzieła Panowie

Im nas więcej tym fajniej, ale dobrze by było gdyby nie trzeba nas było szukać

gdzieś miedzy Mesiami, fokami czy Spitami.

 

Mogę się od razu przyznać, że lobbuje za wiatrakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kwestia teraz jeszcze, czy projekt grupowy "Amodel" czy "ruskie śmigłowce" czy "ruskie śmigłowce z Amodelu" ?

 

ps. A jakby co, to i tak wszystkiemu winien abtb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia teraz jeszcze, czy projekt grupowy "Amodel" czy "ruskie śmigłowce" czy "ruskie śmigłowce z Amodelu" ?

 

ps. A jakby co, to i tak wszystkiemu winien abtb

 

Kowal zawinił a cygana powiesili

Myślę, że ogólny "Śmigłowce", a w podkategorii "heli sovieticus"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ten wątek i tak mnie kusi, żeby nabyć i skleić jakiś śmigłowiec. I chyba się z kuszę na Mi-26 ze Zvezdy.

Jakby co polecam

 

7xTSs7k.jpg?1

 

8Vt2AGM.jpg?1

 

Kowal zawinił a cygana powiesili

Myślę, że ogólny "Śmigłowce", a w podkategorii "heli sovieticus"

 

Dla tych co mają mniej miejsca (Zvezda bo HB jakoś tak dziwnie na nos "siedzi")

 

KIosLtZ.jpg?1

 

W dniu jutrzejszym odlatuję na łekend czyli jakby kto pytał to przerwa w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega już składał Mi-26. A można wiedzieć co tam się do środka ładuje, jakaś ciężarówka czy coś innego?

 

Plus za spostrzegawczość

 

Nówka sztuka ZiL 131

 

WiR36ci.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, startujemy z projektem grupowym?

 

Zasadniczo czemu by nie nawet z Jawkersem pogadaliśmy na temat

i sprawa prosta do Admina i mamy swój kącik

Trzeba się do Admina uśmiechnąć, co by nam machnął projekt zbiorowy

i podzielić to jakoś zgrabnie, na przykład na:

 

cywilne;

bojowe;

transportowe;

wielozadaniowe;

ratownicze; (w tym i ewakuacji medycznej i bojowej)

pożarnicze;

specjalne.

... i co tam nam do głowy przyjdzie (trzeba by wymyślić jakąś systematykę/podział).

 

I do dzieła Panowie

Im nas więcej tym fajniej, ale dobrze by było gdyby nie trzeba nas było szukać

gdzieś miedzy Mesiami, fokami czy Spitami.

 

Mogę się od razu przyznać, że lobbuje za wiatrakami

 

Zgłaszam gotowość w dziale "bojowe"

 

2uVytWt.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów - pasjonatów " wiatraków"

Podoba mi się projekt grupowy i z chęcią do niego dołączę o ile powstanie

Fajnie obrabiasz tego kolosa

Ciekaw jestem efektów rycia i nitowania

Powodzenia ,trzymam kciuki, dla mnie ten etap prac jest bardzo trudny

Zrobiony poprawnie nadaje modelowi realistycznego wyglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nam tu powiało "łykendowym" bezrobociem, ale czas na mały update.

MiL dostał maski na "bulaje

 

qIvEysH.jpg?1

 

a następnie został potraktowany "serum prawdy" czyli podkładem Valejo Panzer Grau który "wyciąga" wszelkie niuansa w niedoróbkach

 

fg98dif.jpg?1

 

DWytHou.jpg?1

 

58aZYYn.jpg?1

 

BZ4NCEa.jpg?1

 

gKPxRVb.jpg?1

 

BZ4NCEa.jpg?1

 

Jak widać nie wszędzie jest ok, ale wszystkie niedorobione miejsca zostały przeszpachlowane i dziś będą szlifowane

Z innych ciekawych wydarzeń to niestety "10" zaliczyła wczoraj "glebę". Co prawda konstrukcja przetrwała bez uszczerbku ( co świadczy o jej "twardości") ale niestety CA puścił i "waga" umieszczona w ładowni w celu zrównoważenia ciężaru ogona "lata" teraz po ładowni jak głodny pies po sklepie

Na razie brak mi pomysłów jak ją zakotwiczyć ale pewnie skończy się wierceniem jakichś otworków w kadłubie i łapanie jej na jakieś bolce albo wycinanie jednej "nogi" podwozia i może z tej strony

W sumie 12 godzin na wymyślenie patentu

A jak się ogarnie to jak mawiają budowlańcy: "wykończeniówka" czyli coś co najbardziej lubię - uchwyty, antenki itp I to już minie kręci

 

 

:haha: dobre, podliczyłem ile mam helisovietikus... weszło mi na ambicje Twoje orzeczenie że w tej materii słabo wypadam

Mam 57 wiatraków radzieckiej produkcji, lub na licencji jak mi-2.

Można zacząć produkcję

 

Niech tu Kolega nie opisuje zawartości "prywatnego" sklepu tylko pokazuje efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innych ciekawych wydarzeń to niestety "10" zaliczyła wczoraj "glebę". Co prawda konstrukcja przetrwała bez uszczerbku ( co świadczy o jej "twardości") ale niestety CA puścił i "waga" umieszczona w ładowni w celu zrównoważenia ciężaru ogona "lata" teraz po ładowni jak głodny pies po sklepie

Na razie brak mi pomysłów jak ją zakotwiczyć ale pewnie skończy się wierceniem jakichś otworków w kadłubie i łapanie jej na jakieś bolce albo wycinanie jednej "nogi" podwozia i może z tej strony

W sumie 12 godzin na wymyślenie patentu

 

Z doświadczenia wiem, że takich rzeczy nie przykleja się na CA, tylko na jakiś dwuskładnikowy klej epksydowy. Teraz to je będzie bardzo ciężko połapać. Nie wiem, czy to coś da, ale może jakaś blacha pod spodem platformy chociaż trochę dociąży model na nos. A te jakieś pudełko pod kabiną pilotów od spodu? Jest może puste?. Może tam jakieś śrut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innych ciekawych wydarzeń to niestety "10" zaliczyła wczoraj "glebę". Co prawda konstrukcja przetrwała bez uszczerbku ( co świadczy o jej "twardości") ale niestety CA puścił i "waga" umieszczona w ładowni w celu zrównoważenia ciężaru ogona "lata" teraz po ładowni jak głodny pies po sklepie

Na razie brak mi pomysłów jak ją zakotwiczyć ale pewnie skończy się wierceniem jakichś otworków w kadłubie i łapanie jej na jakieś bolce albo wycinanie jednej "nogi" podwozia i może z tej strony

W sumie 12 godzin na wymyślenie patentu

 

Z doświadczenia wiem, że takich rzeczy nie przykleja się na CA, tylko na jakiś dwuskładnikowy klej epksydowy. Teraz to je będzie bardzo ciężko połapać. Nie wiem, czy to coś da, ale może jakaś blacha pod spodem platformy chociaż trochę dociąży model na nos. A te jakieś pudełko pod kabiną pilotów od spodu? Jest może puste?. Może tam jakieś śrut?

 

"Człowiek całe życie się uczy a i tak głupi umiera" - nie był by pewnie problemu jak bym najpierw zdrapał farbę i przykleił wagę do "gołego" plastiku a tak najprawdopodobniej "zerwało " farbę. Ogólnie problemu z równowagą nie ma bo waga "tylko" sobie wędruje w całości po ładowni. Jak przechylę model na ogon to do tyłu, jak na nos to do przodu. Tak więc ustawiam ją tam gdzie trzeba i jest ok. Tylko denerwuje mnie że jak obracam kadłubem to "śmiga" po całym wnętrzu

Pudełko w nosie jest puste ale za to otwarte od strony kabiny. A poza tym tyle "śrutu" w nim nie miałoby szans na zrównoważenie modelu. Co prawda A-model nie zamieścił w instrukcji informacji o potrzebie zrównoważenia modelu ale lepiej dmuchać na zimne. Myślę ze wirnik główny też swoje "dołoży" bo to jednak kawał plastiku jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że takich rzeczy nie przykleja się na CA, tylko na jakiś dwuskładnikowy klej epksydowy
Zgadzam się z przedmówcą. CA na obciążniki jest za słaby.

Ja używam dwuskładnikowego UHU lub DISTALU.

 

Sam miałem kiedyś podobny incydent. Ciężarek obluzował się w MiGu-21. Była chwila, gdy miałem go zostawić, ale naprawiłem to tak:

- we wnęce podwozia przedniego wywierciłem spory otwór;

- przechylając model, przesunąłem ciężarek we właściwe miejsce;

- przez otwór wlałem klej i pozostawiłem do zaschnięcia;

- załatałem dziurę do stanu poprzedniego.

Gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ku takiej metodzie się skłaniam, tym bardziej że w tym miejscu poszycie jest płaskie jak deska i w dodatku bez linii podziałowych. W tym wszystkim martwi mnie najbardziej obawa czy opary kleju nie osiądą na oszkleniu bo wtedy to będzie kompletna kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było o tyle łatwiej, że o opary nie musiałem się martwić.

Ja bym Ci zaproponował zrobienie większego otworu i aplikację któregoś dwuskładnikowego (polecam UHU).

Zaraz po rozrobieniu jest dość rzadki, ale szybko wiąże (do 5 minut i będziesz mógł działać dalej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie problemu z równowagą nie ma bo waga "tylko" sobie wędruje w całości po ładowni. Jak przechylę model na ogon to do tyłu, jak na nos to do przodu. Tak więc ustawiam ją tam gdzie trzeba i jest ok. Tylko denerwuje mnie że jak obracam kadłubem to "śmiga" po całym wnętrzu

 

Wiele samolotów ma nazwę własną. Dla tego proponuję "GRZECHOTKA"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie problemu z równowagą nie ma bo waga "tylko" sobie wędruje w całości po ładowni. Jak przechylę model na ogon to do tyłu, jak na nos to do przodu. Tak więc ustawiam ją tam gdzie trzeba i jest ok. Tylko denerwuje mnie że jak obracam kadłubem to "śmiga" po całym wnętrzu

 

Wiele samolotów ma nazwę własną. Dla tego proponuję "GRZECHOTKA"

 

Po dwóch dniach zmagań kolejna seria zdjęć z "walki" z "GRZECHOTKĄ"

Po pierwsze grzechotka to już nie jest. Wywaliłem w dnie dziurę fi 12 mm i "złapałem" wagę na klej epoksydowy. Dziura już załatana i wyszlifowana. Poprawki na liniach i miejscach szpachlowania zrobione.

"10" zyskała podwozie główne, zawieszenie prawego zbiornika paliwa oraz platformę do przewozu ładunków. Wszystko pasuje bardzo dobrze. Koła podwozia głównego przyłapane tymczasowo na czas połączenia platformy z "zawiesiem"

Żeby było trochę ciekawiej na platformie ustawiłem BTR-a 60B oraz w celu pokazania wielkości konstrukcji zrobiłem zdjęcie familijne z Mi-2.

Zapraszam do galerii warsztatowej:tancze:

 

3K6jZTf.jpg?1

 

FD57vFC.jpg?1

 

qJoIk1y.jpg?1

 

hXlTfa3.jpg?1

 

ZLG39mr.jpg?1

 

Jutro zmagania z drobnicą czyli uchwyty, anteny i inne d...rele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się "zaparkować" 2kę pod 10tkę? Zaczyna nabierać fajnego kształtu. Coś w tych pokracznych podwoziach Mil-ów było pięknego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się "zaparkować" 2kę pod 10tkę? Zaczyna nabierać fajnego kształtu. Coś w tych pokracznych podwoziach Mil-ów było pięknego

 

Bez wirnika głównego to może by i weszła na platformę

 

Decyzja co do barw ostatecznych już podjęta?

 

Tak jak pisałem na wstępie: Północna Grupa Wojsk, Polska, lata 70, kolor szary, co do zbiorników to jeszcze się waham - białe jak w Mi-6 czy też szare. Na platformie albo ekspozycje tymczasowe albo jakiś Ziłek przypięty "łańcuchami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Na platformie albo ekspozycje tymczasowe albo jakiś Ziłek przypięty "łańcuchami"

"Ziłek w okowach platformy" to brzmi jak hasło propagandowe, ale mnie się bardziej podoba.

Łańcuchy swoje zrobią i będzie klimatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.