Skocz do zawartości

Walka z materią czyli Mil Mi 10 z A-Model-u


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym "10" zyskała wszystkie antenki, uchwyty i wciągarki oraz usterzenie.

 

tLegD0U.jpg?1

 

Przymierzyłem sobie podstaweczkę (50x20cm)

 

CoEFoFx.jpg?1

 

Jak nie zbraknie chęci to jutro montaż podstawy śmigiełka ogonowego oraz lepienie wirników i zbiorników

 

"Ziłek w okowach platformy" to brzmi jak hasło propagandowe, ale mnie się bardziej podoba.

Łańcuchy swoje zrobią i będzie klimatycznie

 

Niektórzy to mają zachcianki

A co tam, niech będzie im dane

 

EBDIcyc.jpg?1

 

WzoOtJB.jpg?1

 

1DgYi1g.jpg?1

 

A może i co się psiknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

abtb - znalazłem coś takiego http://www.aviapress.com/viewonekit.htm?AVV-200203 (może się przyda)

 

a może nie ziłek tylko "kurnik"

http://bastion-opk.ru/VVT/Mi-10_VR_01.jpg

 

Mikele - no właśnie z ciekawości znalazłem kilka fotek jak linowali o transportu to wygląda to dość lichawo np:

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/66/c6/dd/66c6dd16de8ad2c25057967248bebf8d--the-product-chariots.jpg

http://c8.alamy.com/comp/EK3ERT/moscow-ussr-mil-mi-10-transport-helicopter-1965-EK3ERT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się ludzie za Bugiem jeszcze wszyscy nie pozabijali to cud...

 

Ziła to i tak bym za haki łapał przy ramie a nie za zderzak na okrętkę. Nawet homo sovieticus nie byłby tak odklejony od rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 4 godzinach walki kolej na kolejną aktualizację.

 

MiL "dostał" dzisiaj pełną hydraulikę podwozia i platformy. Na podstawie zdjęć egzemplarza z Monino postarałem się odtworzyć układ hamulcowy podwozia oraz układ hydrauliczny sterowania chwytakami platformy. Niestety żaden sklep modelarski w naszym kraju nie dysponuje na dzień dzisiejszy plastikowymi kostkami made in ZSRR w skali 1/72 do montażu przewodów hydraulicznych w związku z czym musiałem posiłkować się taśmą Tamki.

Do wykonania przewodów użyłem drucików z kabla elektrycznego

 

Nie ukrywam że myślałem że mnie h... strzeli przy tej robocie

Efekty ocencie sami

Mam nadzieję że po pomalowaniu nie będzie straszyć

 

FfNSLBy.jpg?1

 

k8YRyf4.jpg?1

 

ljMC3ZE.jpg?1

 

aBS9S3B.jpg?1

 

Do zrobienia zostały jeszcze przewody paliwowe od zbiorników zewnętrznych ale to z już po ich montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nu Panie, to żeś zaszalał

Ale brakuje przewodu do takiego pudełka na prawej tylnej goleni. Proszę dorobić, bo inaczej

 

Nie brakuje, tylko fotki nie zamieściłem

 

HZ9Oqz6.jpg?1

 

Przewód na wysokości przegubu wchodzi w osłonę (biały polistyrenowy pręcik) i wędruje sobie do skrzyneczki

Docelowo owa osłonka ma być w kolorze żółtym

Podobnie jest na przednich goleniach - z kadłuba wychodzą cztery przewody, dwa idą do chwytaka platformy a dwa wchodzą w goleń i kic do dołu wewnątrz goleni lub poprzez białą osłonę którą widać na goleni ( nie sądzę żeby była to poręcz bo z prawej strony po prostu nie ma stopni na podporze a "poręcz" jest na goleni)

Tak przynajmniej wynika ze zdjęć oryginału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żaden sklep modelarski w naszym kraju nie dysponuje na dzień dzisiejszy plastikowymi kostkami made in ZSRR w skali 1/72 do montażu przewodów hydraulicznych w związku z czym musiałem posiłkować się taśmą Tamki
Szkoda, że nie znalazłeś tych oryginałów i będą tylko tamiyowskie podróbki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach lenistwa przyszedł czas na mały update

 

"10" zyskała nowe anteny

 

CbLUCiP.jpg?1

 

zbiorniki paliwa z których wyprowadziłem przewody odpowietrzające (lub jakieś elektryczne ) oraz wzbogaciłem o taśmy mocujące. Dwie dziury w osadniku pod zbiornikiem to otwory w które zostaną zamocowane przewody paliwowe. "Szparowatość" połączenia zbiornika z osadnikiem wynika ze zdjęć oryginału

 

Kwx5O8P.jpg?1

 

oraz uchwyty i haki na platformie ładunkowej

 

d9ShtkT.jpg?1

 

Po tych wszystkich łaskotkach przyszedł w końcu długo wyczekiwany moment i Mil zamienił się w "Czarnego Rycerza"

 

VKUM9H5.jpg?1

 

Niestety przy tej długości trzeba fotografować z dużej odległości .

 

(I pomyśleć że "jesień na mw" mam zamiar przywitać równie ogromnym "potworem" )

 

A teraz kilka zbliżeń

 

4Md1sRu.jpg?1

 

fE3KCzO.jpg?1

 

zXGFKWb.jpg?1

 

QKWesFS.jpg?1

 

"Rzeźba" kadłuba prezentuje się raczej dobrze

 

GHfuXXr.jpg?1

 

Jak widać do zrobienia została delikatna popraweczka na jednej linii podziałowej i będzie

 

Jak dobrze pójdzie, dziś wieczorem kolor bazowy i cieniowanie. Jeżeli nic po drodze nie wyskoczy to do piątku "10" powinna się "okrasić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super

Z czego robiłeś taśmy mocujące zbiorniki ?

 

No cóż, najpierw deserek (jednej ze znanych firm "działających" w nabiale ) a potem wieczko do odzysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To muszą dobre te wieczka mieć, bo jedyne co mi przychodziło do głowy to jakiś gotowy element. [WHITE SMILING FACE]

Bardzo dobra robota.

 

A i owszem . Dzięki temu że są odrobinę grubsze niż u innych producentów to są idealnie gładkie i można z nich tworzyć nawet jakieś panele. Co prawda nie mam pojęcia jak to by się potem malowało ale w tym przypadku powinny być stalowe. W sumie patent do wypróbowania ( np w "6" na okucia mocowania goleni, jak by kto takową chciał popełnić )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kiedyś w Lidlu samoprzylepną taśmę aluminiową. Idealna na takie obejmy, panele, wnętrza reflektorów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepojęte, jak dobrze Ci to wyszło, po takiej ilości szpachli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.