Skocz do zawartości

Hamer Orev. Military Wheels+CMK, 1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nic nie pokazywałem ale sporo zmieniło się w moim życiu zawodowym (awans) to i czasu mniej.

 

Niemniej jednak przeglądając ofertę mojego ulubionego sklepu modelarskiego znalazłem ofertę firmy CMK. Konwersja Hummera do wersji Hamer Orev w służbie IDF.

Do tej konwersji trochę odwrotnie niż wszyscy,kupiłem chyba najgorszy model na rynku.

Military Wheels...kto choć raz sklejał ten wie jaki to masochizm. Tony szpachli, do wygladadzania detali potrzebna szlifierka i dłuto ;)

Niemniej jednak kupiłem go za 10zł więc koniec narzekania na bazę.

Teraz ponarzekam na konwersję.

Instrukcja miejscami nieczytelna,nie pokazuje gdzie poprawnie wkleić detale i trzeba się posiłkować nielicznymi dostępnymi zdjęciami tej wersji Hummvee. (Photobucket wal się za zablokowanie zdjęć na świecie)

Najgorszą częścią konwersji są dużo za małe średnicą koła. Wyglądają jak koła 13" ;)

Pomijam fakt,że poprawność koł do Hummvee w skali 1:72 to duzy problem nawet u Dragona....tak czytalem

Tak więc do łysych kół military wheels zastosowałem fototrawiony bieżnik z CMK. Wyszło przyzwoicie.

 

Model pomalowałem farbami Ammo of Mig IDF Gray z rozjaśnieniami białą farbą. Weathering AK Interactive, Vallejo, Ammo of Mig.

 

Oczywiście jest jeszcze kilka rzezczy do poprawy. Podmalować oświetlenie bo zapomniałem o tylnych lampach ,a reszta już zostanie tak jak jest. Ot ,model za dychę...

 

SU01U8t.jpg

a7GyKaH.jpg

Vyp8X3z.jpg

lHWTevM.jpg

4n0xafc.jpg

52SGrqg.jpg

4li7XFJ.jpg

m1CV30K.jpg

y80m10t.jpg

ZCR7X6w.jpg

n0EunVZ.jpg

ZeEwf9a.jpg

IGH3arI.jpg

nggu8IT.jpg

hGraWrD.jpg

MphDDwy.jpg

MphDDwy.jpg

oJbopcJ.jpg

9BftNVL.jpg

YnS2LsI.jpg

BNePtfN.jpg

sGHLgIU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dawno nic nie pokazywałem..."

Twoje tempo to nawet paredziesiąt galerii w roku, nie narzekaj tak na siebie...

Ładny model, bieżnik wyszedł zacnie, brakuje mi tylko nieco mocniejszego łosza (zaryzykuj kiedyś), który podkreśli nieco detale tego malutkiego pojazdu.

Gratuluję awansu, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą od Hamerów ale moim zdaniem model prezentuje się znakomicie. Też mam tą konwersje, dzieki za uwagi. Ja spróbuje ją zamontować do Dragona mimo że jest dedykowana do Revella. Tobie adaptacja wyszła super wiec myślę że powinno być ok. Dobre koła do HMMWV w tej skali robi zdaję się OKB Grigorov.

 

Pozdrawiam..gratuluję awansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim.

Najlepsze koła to właśnie okb oraz caliber 72.

Adaptacja konwersji to nie problem. Pewnie nie bedą pasować mocowania obrotnicy z przodu do ramy szyby przedniej. Oraz wielka uwaga przy optyce TOW bo tu CMK nie popisało się w instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odebrałem uwagę o mniejszej częstotliwości pokazywania kolejnych modeli jako pastwiącą się nad naszym gronem miłośników 72

Zgłaszam więc już bliski termin wrzucenia w końcu jakichś galerii i z mojej strony

(swoją drogą, z jakich stron hostingowych korzystacie po wywrotce Photobucketa? co sądzicie o fotosiku?)

 

A co do samego modelu - jak na opisane problemy, a nawet bez względu na nie, model bardzo przyjemny w odbiorze, detale się bronią, malowanie jak zwykle bardzo dobre. Merytorycznie się nie wypowiem, bo się na współczesnych nie znam. Jedyna uwaga dotyczy wrażenia lewitowania tylnego lewego koła (rozumiem, że spoczywa na kamieniu, ale wrażenie pozostaje, może warto "dodać" trochę nawierzchni na podstawce).

 

Ale genaralnie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
(swoją drogą, z jakich stron hostingowych korzystacie po wywrotce Photobucketa? co sądzicie o fotosiku?)

 

Większość kolegów używa imgur lub flickr.

Fotosika odradzam jest darmowy do wykończenia transferu, który szybko znika. Później trzeba płacić bo inaczej, fotek nie widać, aż do odnowienia transferu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, szkoda, że się do mnie wcześniej nie zgłosiłeś, bo zasypałbym Cię porządnymi zdjęciami Oreva. Być może chciałoby Ci się wtedy poświęcić więcej czasu na ten model... Dużo więcej, bo to co zaproponowało CMK, ma się nijak do prawdziwego Oreva. Zwłaszcza tył wnętrza - w oryginale mnóstwo elementów, w konwersji... huwieco No i nie pozwoliłbym Ci jako bazy wziąć MW... Zachowując wielki szacunek do Twoich ogromnych modelarskich umiejętności pozwolę sobie na taki komentarz - merytoryczny szmelc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie.

To,że baza marna to wiadomo. To ,że ktoś miał zdjęcia to już gorzej. Z drugiej strony jakbym miał ogrom zdjęć to by się pewnie okazało,że ta konwersja jest do kosza i trzeba wszystko od podstaw robić. Zresztą pewnie niewiele się mijam z prawdą.

Ot ,jak pisałem model za dychę...

A fotki Oreva daj w walkarround bo na poewno komuś się sprzydadzą. Co najmniej dwóch chętnych ,a w związku z zablokowaniem przez bucketa większości zdjęć na całym świecie dobrze by było by było kilka zdjęć materiału źródłowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...w zasadzie Kubisz już wszystko napisał. Niestety z Orevem niewiele to ma wspólnego, nawet przy dużym przymrużeniu oka. Sam pojazd jest szalenie efektowny, ale żeby nie robić drugiego takiego samego, to skuś się na Siyura. Tez ciekawy, ale możemy pomóc zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki Oreva daj w walkarround bo na poewno komuś się sprzydadzą. Co najmniej dwóch chętnych ,a w związku z zablokowaniem przez bucketa większości zdjęć na całym świecie dobrze by było by było kilka zdjęć materiału źródłowego.

Fotki na życzenie wyślę na maila. Nie chce mi się już bawić we wrzucanie fotek na fora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.