Jump to content

Cesarewicz 1904 Trumpeter 1/350

Recommended Posts

To nie jest rosyjski okręt na francuską modłę, tylko francuski okręt zbudowany przez francuską stocznię, na zamówienie rosjan, a Twoje Borodino to ten sam projekt, "ulepszony" dodatkowo przez ruskich i zbudowany w rosyjskiej stoczni.... z wiadomym skutkiem

• Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Coś tam się dzieje... znaczy maluje się Strona prawa w trakcie zabiegów... strona lewa po zabiegach...      

Słowo się rzekło. Piątek łikENdu poczONtek pokład przylepiony.   I kolejne etapy malowanek.    

Dziękuję koledzy za dobre słowa. Malujemy dalej, podgoniłem stronę prawą... i poprawiłem lekko stronę lewą dla równowagi       Teraz zacieki

Posted Images

Juzż teraz wygląda słodko. Fajny ma kształt ta łajba !! Kusi, żeby rozpakować "Borodino", który leży w szafie.

Dziś jak czas pozwoli zacznę malunki kadłuba.

Zakupiłem farbę na część podwodną Vallejo 70985.

Analizując zdjęcia mam rozterkę co do koloru kominów. Instrukcja podaje kolor żółty, natomiast wydaje mi się, że powinny być w kolorze podstawowym malowane.

PS. już jedną lufkę Caneta urwałem, ciekaw jestem ile odpadnie podczas całego etapu pudowy.

Pierwsze malunki.

Już na etapie bazowych kolorów rozpocząłem etap ciurania podwozia nadając przebarwienia i przetarcia.

DSC_0598.JPG

Czy malować czarny pas między częścią podwodną i burtą?

Instrukcja pokazuje, że takowego pasa brak. Przeglądając fotki z epoki nie mogę dojść czy był czy nie.

fajna czysta sylwetka wielorybiego kadłuba. Borodino niestety ma ten kadłub spaskudzony jakimiś "naroślami".

Dzięki Panowie.

Podziałałem trochę z kamieniem. Całość na razie malowana akrylami. Czas przejść na oleje.

DSC_0611.JPG

DSC_0612.JPG

Na zdjęciach zauważyłem, że miejscami wyszło trochę grubo, więc już wytarłem nadmiar.