Skocz do zawartości

TS-11 Iskra R Novax. 1:72, wideorelacja.


jpl

Rekomendowane odpowiedzi

W koncu chlop jakos zaczal szpachlowac i szlifowac. Po 10 kolejnych modelach dojdzie do wprawy w podglaqdaniu zdjec orginalow. Uczy sie powoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Prawda. Wszystkie pensetki, pilniczki, szczypczyki czy nakładaczki do pudru z napisem "modelarski" mają przemnożoną cenę przez 6. Połowę warsztatu mi żona przyniosła z drogerii. Zwłaszcza patyczki szlifujące są takie same, a wręcz jest o wiele większy wybór i kosztują grosze, zwłaszcza na promocjach. Kto kupuje "super specjalistyczne modelarskie pilniczki" ten frajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "super cukiernicze" do kolorowania ciast barwnikami spożywczymi są pewnie jeszcze droższe ;).

 

Kurde dobre. O tym nie słyszałem. Następnym razem pomaluje żonie torta. Czym to się rozcieńcza? Wodą?

 

https://www.sweetdecor.pl/kompresor-aerograf-zestaw-maly.html

 

Nie śmieszkuj kolego, tylko zrób jej takie ciacho

 

aerograf-opis-620

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej, parę dni mnie tu nie było, a tu temat zbacza w stronę cukierniczą. No i w sumie nie mam nic przeciwko temu, choć na razie nieco powrócimy do wątku zasadniczego.

 

Czy w czasie robienia modelu obejrzałeś choć jedną fotkę oryginału Iskry (i dlaczego nie)?

 

A co dokładnie jest nie tak

 

No ale OK, udało się jakoś pomalować Iskrę.

 

 

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dokładnie jest nie tak
Skoro kabina zamknięta to małe podsumowanie:

 

- Zegary w Iskrach są raczej w kolorze białym, nie zielono-seledynowym (choć to akurat drobiazg, który nie będzie widoczny w modelu).

 

A poważniejsze błędy to:

- W oryginalnych fotelach nie ma "rogów" które zostawiłeś po obu stronach zagłówka.

- Iskry wersji NOVAX nie posiadały drążka w drugiej kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Solo... Ja sam jeszcze gówno zrobiłem i nie śmiem oceniać źle czyjejś pracy. Śpiewać każdy może, nawet ja Jeśli coś mi się podoba, to o tym piszę, jeśli nie podoba, milczę. Jednak, nie schlebiając sobie wiele, uważam, że te prace są absolutnie wyjątkowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem, że robisz marmurek z zamysłem, że i tak później wszystko zniknie pod lakierem (ok 3:30)?

 

Tak, w pewnym sensie tak. To znaczy, ze zdjęć wynika, że Iskra nie była aż tak bardzo "pognieciona", więc starałem się, by ten efekt był, ale ledwie widoczny. Jak teraz patrzę na model, to właśnie tak jest - czyli prawie go nie widać, ale jak się przypatrzeć, to jednak jest widoczny.

 

Dzięki też za pozostałe uwagi. Na szczęście błędów nie będzie za bardzo widać, no, może poza tym drążkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd w Was tyle bólu pośladków, że facet robi model tak jak chce i lubi?

 

Solo przyznam ci racje acz kolwiek wiele razy wielu kolegow staralo sie doradzic autorowi tych ulepkow i fajnie jakby kolega to docenil i uszanowal w jakis sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.