Skocz do zawartości

F-16A Fighter 1:32


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.03.2019 o 18:02, Solo napisał:

Jest jeszcze jeden, bardzo fajny patent na takie wnętrze silnika, choć sam go nie próbowałem, ale efekty daje rewelacyjne:

Najpierw malujesz wnętrze na czarno. Potem przyklejasz paski plastiku, ważne żeby każdy był troszkę inaczej odgięty, to zapewni nieregularność smug.

Potem kładziesz biały, czy tez lekko złamany biały kolor i masz efektowne smugi.

Proste, a jakie efektowne!

10 godzin temu, Solo napisał:

Też mi się podobają wnęki, ale klapa przedniego podwozia wydaje się porysowana od środka.

To chyba wash...

Edytowane przez SnaQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Super Moderator

Witam.

Zrobiłem podobnie jak Solo przedstawił to na zdjęciach w swoim poście, stronę wcześniej.

Poprawię jeszcze to aerografem 0,2mm i już nic z tym nie robię.

Myślę że lepiej by to wyszło jak bym to zrobił aerografem z dysza 0,5mm. Lecz nie mam takiej dyszy.:)

erNEz3T.jpg

5KjJIng.jpg

vfTAwkf.jpg

Rozpraszacze ładunków elektrostatycznych gotowe.

E1Z0eV2.jpg

Na kołach zrobiłem bieżnik ale jest on słabo widoczny.

Klapa przedniego podwozia poprawiona.

 

Jak się jutro uda nałożyć lakier i skończyć dyszę, to będę robił galerię.:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Na model nałożyłem mieszankę GX100 i GX114 w stosunku 1:1.

Światła wklejone, również antykolizyjne na stateczniku pionowym, Próbowałem zrobić zdjęcie, ale aparat przy tym świetle nie łapał ostrości na światle tylko wariował.

1pGmE7X.jpg

tgANf2G.jpg

Dysza na swoim miejscu.

DFczB6F.jpg

Rakiety na końcach skrzydeł na miejscu.

2kBUCIG.jpg

Koła na swoim miejscu.

rrWydvD.jpg

Tak się prezentuje w całości.

pMQm3s7.jpg

Model został ukończony:super:

Miała być dzisiaj galeria, ale zapomniałem naładować aparat.:stolek:

Galeria będzie w przyszły weekend.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Tak się prezentuje w całości.
pMQm3s7.jpg&key=6be53ebd515b58682a9814a35a1f76d38595db3e2fdadf4ea05dcae1a4f0c644
Model został ukończony:super:
Miała być dzisiaj galeria, ale zapomniałem naładować aparat.:stolek:
Galeria będzie w przyszły weekend.


A wrzuć zdjecie bez podkrecenia filtrami, bo linie podzialu wyszly jak na starym matchhboxie :)

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superancko wyszedł Ci ten model, cieszę się że miałem w tym niewielki udział. Strasznie mi się podobają te ciemne, przerysowane linie, nadają charakteru tej maszynie. Początkowo gdy się zabierałeś za ten model obawiałem się że wyjdzie kaszana, a tu proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź kalki wykałaczką jawkers, tam gdzie są linie podziału. Na pierwszej fotce widać, że nie siadły, wash się w nich też nie trzyma. 

Czekam na galerię bez dziwnych efektów. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te świata po bokach na tylnej górnej części kadłuba to nie pozycyjne a światła do oświetlania statecznika pionowego. Dają białe zalewowe światło i są używane do latania w formacji w nocy.

F16AM-J011-a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 18:59, jawkers napisał:

 

Zacząłem robić rakiety.

NfvKTit.jpg

Czy rakiety są matowe, czy półmatowe?

 

Szkoda, że zakończyło się to na malowaniu. Powierzchnie nośne jak i sterowe rakiet mają krawędź natarcia i krawędź spływu. Nie są to wycięte deski jak widać powyżej. Może można to jeszcze zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
2 godziny temu, ESP napisał:

Te świata po bokach na tylnej górnej części kadłuba to nie pozycyjne a światła do oświetlania statecznika pionowego. Dają białe zalewowe światło i są używane do latania w formacji w nocy.

F16AM-J011-a.jpg

Pozycyjne?

W modelu chyba nie służą one do oświetlenia statecznika, ponieważ mają one być pomalowane w kolorze czerwonym i niebieskim. Chyba że producent znowu zaszalał.

Co do rakiet, to mi nie przyszło do głowy by to poprawić.:oops:  Szkoda że teraz mi o tym napisałeś, kiedy rakiety już wkleiłem do modelu. Poprawił bym to, a teraz jak już model odłożyłem na półkę i czeka on na galerię to nie chcę już tego dotykać. Tak wiem, to żadne wytłumaczenie, ale mam już dość tego modelu, jak by to była Tamiya, albo choć Italerii, to może. Patrzyłem na to i nie wyglądają one tak grubo jak na zdjęciu z makro.

Ale dziękuję bardzo za zwrócenie cennej uwagi. :piwo:

 

 

Panowie zdjęcie z całym modelem musiałem zmienić, by galeria była ciekawsza.

Dzięki za miłe słowa:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jawkers napisał:

W modelu chyba nie służą one do oświetlenia statecznika, ponieważ mają one być pomalowane w kolorze czerwonym i niebieskim.

Te światła to światła pozycyjne, w nowszych maszynach mają zamontowany niewielki emiter podczerwieni, dzięki czemu można je widzieć goglami NVG. Nie ma tam mowy o kolorach czerwonym i niebieskim/zielonym,jak to z reguły jest na skrzydłach różnych maszyn. Twój model to jeden z pierwszych F-16, więc nie wiem jak te światła wyglądały, ale w wersjach C wyglądają tak:

 

 

photo_2019-05-05_23-30-14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki Solo.

Przeglądałem zdjęcia z tamtych lat i na żadnym F-16 nie ma tych świateł, tylko posiadał je samolot o numerze 50745.

Nie mam zdjęć z bliższej odległości, tak że nie jestem w stanie z żadnych zdjęć które posiadam wywnioskować jakiego koloru były te światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.