Jump to content

Lupa nagłowna, lampa z lupą czy jeszcze coś innego?

Recommended Posts

2 godziny temu, Mariucha napisał:

Szkło Eschenbacha kupiłem w internetowym sklepie Alco, znajdziesz bez problemu.

Dzięki - sprawdzę.

Ja w tej chwili mam jakieś chińskie badziewie za 30 zł (z różnymi szkiełkami, a jakże) ale opaska na głowie to jakaś porażka. Po 15 minutach zaczyna boleć głowa, i nie, nie jest za mocno ściśnięta, taka jakś konstrukcja dziwna... Przy moim -4,5 to jednak muszę poszukać czegoś innego, aczkolwiek wydanie tyle ile chce Tamka za swój produkt jednak uważam za przesadę...

• 3 weeks later...

No więc  trochę  mi  komunikacja  siadła  ze  sklepem alco , ale... sprokurowałem   rozwiązanie  zastępcze a mianowicie okulary z biedry  za 9,99. Okazało się  ,że najlepiej  widzę  przez  ichnie +2.0  no więc  kupiłem  +3,5 . Generalnie  do  poruszania  słabo ale  ostrość  łapię  właśnie na  ok. 25 cm od  obiektu  . A  obiekt jest  tak. 50%  większy. Nie  wiem czy  polecać, namawiać, promować. Ale działa.

• 2 years later...

Odświerzę temat : chińska lupka już padlinka trzeba coś zapodać, używa może ktoś lup nagłownych:

Levenhuk Zeno Vizor H2  

Levenhuk Zeno Vizor H3?

Nie wiem co wybrać,  miałem podobną  do H3, średnio wygodna, ale to był chinol, z jakością nie bardzo, wszystko luźne, szkło opadało, H2 powinna być bardziej stabilna...i obeszło by się bez łączenia szkieł, a to robi wagę...

Edited by myszaty

Po spotkaniu z Eschenbachem ( wiadomo : niemiecka precyzja i inne takie ), chciałem coś jeszcze lepszego i , na okres przejściowy, kupiłem chinola.  Ale chyba przy nim zostanę :)) Naprawdę nie jestem w stanie wskazać jakiś istotnych różnic w pracy z w/w. Trzy wymienne "szkła" w komplecie". Wadą jest opaska na głowę wykonana z tworzywa - czoło po 30 min. jest mokre od potu. Koszt : 80 pln.

6CB581D5-BF0E-4910-92DF-DD4AFFD90AAB.jpeg

• 3 months later...
  • 2 weeks later...

Dzień Dobry,

Może przyda się też coś takiego. Okulary powiększające Zeno-Vizor.

Plusy: dobrej jakości plastik optyczny, klapka ze soczewkami podnoszona, co można zrobić jedną ręką; klapka daje dość szerokie pole widzenia, a jednocześnie bez jej podniesienia można popatrzeć obok; wymienne soczewki z różnymi powiększeniami; zauszniki jak w okularach - głowa się nie poci; zauszniki są składane

Minusy: jak przy każdych okularach powinno się je zdejmować trzymając za oba zauszniki, a nie jedną ręką, co gwarantuje że się nie uszkodzą (ja zdejmowałem często jedną ręką trzymając coś w drugiej i już używam drugiej pary po złamaniu zauszników i ich „modelarskich” naprawach).

z serdecznymi pozdrowieniami

Sławek

DSC03111.jpg

• Thanks 1

• 3 months later...
W dniu 16.03.2021 o 23:19, socjo1 napisał:

A wiela one stoją?

Przepraszam nie zauważyłem pytania, teraz zajrzałem do tego wątku no i dlatego teraz dopiero odpowiedź (i tak pewnie musztarda po obiedzie). Obecnie można takie kupić w sklepach internetowych za około 70 złotych.