Skocz do zawartości

F-16CJ block 50 tamyia 1/72


dziuba

Rekomendowane odpowiedzi

48 ma znacznie lepszy detal niż 72, to wynika z samej skali.

F-16 w 48 ma też znacznie więcej części i jest po prostu ciekawszym modelem do zrobienia.

Różnica skali, trudno porównywać te dwa modele, bo wiadomo że 48 zawsze wygra z 72 robionym w tej samej technologii.

Oba F-16 są najlepszymi zestawami w swoich skalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

48 ma znacznie lepszy detal niż 72, to wynika z samej skali.

F-16 w 48 ma też znacznie więcej części i jest po prostu ciekawszym modelem do zrobienia.

Różnica skali, trudno porównywać te dwa modele, bo wiadomo że 48 zawsze wygra z 72 robionym w tej samej technologii.

Oba F-16 są najlepszymi zestawami w swoich skalach.

 

Dzięki za informacje. O modelu w 1/72 myślałem jak o skoku technologicznym, w wielu recenzjach był opisany jako najlepiej zdetalowany model w 1/72, w końcu jest o kilka(naście) lat młodszy od modelu w 1/48 a technologia projektowania form ciągle idzie do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między tymi modelami to tylko 7 lat.

Nie wiem czy ten F-16 to najlepszy model w 1:72, ale na pewno jeden z najlepszych jetów w tej skali.

Może trochę lepszy od niego jest F-14D Fine Molds (ale to musiałbym oba porównać, bo dawno do pudełek nie zaglądałem), na podobnym poziomie chyba jest F-106A Menga, ale to tylko tyle.

F-16 Tamki to taka mała perełka, ślicznie i starannie wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy wstawiać bo wygląda to... no ale skoro się powiedziało A to trzeba i B.

O ile z efektu na żywo jestem całkiem zadowolony, gdyby nie mała wprawa w malowaniu małych elementów - chociażby dźwignia na prawej stronie fotela - byłbym nawet bardzo, to na zdjęciach wygląda to marnie

Rzeczoną dźwignię pomalowałem najpierw na złoto, potem górę na żółty i dopiero paski - tak wynikało mi ze zdjęć.

Pasy na fotelu zrobione z paseczka taśmy, klamry odcięte od PE edka.

Poduszki na fotelu odlane przy pomocy maskola, surfacera 1000 a za wzór posłużył PE od Eduarda, nie wyszło pięknie, ale i tak jestem zadowolony jak na tę skalę.

Tył i przednia część pod poduszkami są dość zaniedbane, ale nie zwracałem na to zbyt uwagi jako, że nie będzie to widoczne po montażu w kokpicie.

No i co, no i tyle, kładę głowę pod topór, nie bijcie za mocno

2wod27o.jpg

 

34p0qqw.jpg

 

2w1sktc.jpg

 

22b3pz.jpg

 

9r2ao2.jpg

 

168vq85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinny być te paski

tak, wystaje leciutko pozostałość, zauważyłem to dopiero po zrobieniu zdjęć a w tym momencie chyba kiepsko aby to naprawić :(

chciałbym jeszcze pytania do was - używając farb vallejo/tamya/gunze, na to położony lakier od Humbrolla - vash olejny mi go nie przeżre i nie zmasakruje powierzchni? Dwa - robiłem sobie próby washa na jakimś starym kawałku modelu. Bez lakieru przed washem nie da się go dokładnie zmyć nawet dosłownie zalewając white spiritem czy innym. Czy po psiknięciu lakierem nadmiar washa powinien schodzić bez problemu?

Dzięki!

edit:\\ ok, zrobiłem testy i niestety wash olejny rozpuszcza lakiery od humbrolla :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem teraz farbki od Gunze H, ale testy robiłem na Vallejo. Nie mniej wash mi się przejadł przez lakier. Wraz z farbkami dojdzie mi liner od Tamki i zobaczę w tym połączeniu - swojego washa robiłem na zasadzie humbrola + rozcienczalnik wamodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dorzuciłem do zamówienia, leci więc 5 podstawowych farbek do Fki na ten czas, white spirit, liner od tamki i oba varnishe od tamki. Jako, że trzeba było wstrzymać się z malowaniem aby kolory się nie różniły - skleiłem sobie górne "połówki" kadłuba. Ależ to się ładnie pasuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło z wieczora i ku "uciesze" wybrałem malowanie. Leci 52nd Fighter Wing Commander (USAFE) - z noskiem w kolorze podwozia, że tak się wyrażę

Chętnie przyjmę wszystkie fotki, może znajdziecie coś, czego nie znalazłem ja - a raczej na pewno.

W między czasie operując na połówkach kadłuba odciąłem "zamknięte" hamulce aerodynamiczne przygotowując się pod wklejenie otwartch z zestawu Edka. Jestem całkiem zadowolony z ich żywic - w porównaniu z tymi, które zakupiłem do Bismarcka niebo a ziemia - nie kruszą się w palcach, ładnie się wycinają

Posłuchałem też rad z tematu o aero i skręciłem ciśnienie w kompresorze na około 1.1bar (chyba wymienię barometr bo coś mało dokładny i skacze co .2-.3). Popróbowałem trochę przy tym ciśnieniu z Surfacerem 1000 i jest faktycznie sporo lepiej - od jutra próby z Gunze.

Co do fotek - zacznę coś zamieszczać jak tylko zakupię jakąś lampkę z białym światłem, moja jest zbyt żółta i ciężko zrobić przy tym zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - na razie nic ciekawego się nie dzieje Zrobiłem już jako takie oświetlenie więc i fotki zaczną się pokazywać

edit:// żeby nie było:

2lngthu.jpg

 

ifyaon.jpg

 

2zfmm51.jpg

 

28l5ggp.jpg

 

edit2:// jakieś doświadczenia co do czasu schnięcia lakierów Tamki? Przeglądając różne budowy natrafiłem na czas 8h, z kolei na opakowaniu widnieje informacja o 1 godzinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sobie obiecuję, że nie będę kleił drutu. No i wyszło jak zawsze...

Golenie w związku z tym będą zamontowane przed wklejeniem podwozia. Co prawda instrukcja nakazuje już po, niemniej przymiarki pozwoliły upewnić się, że da się odpowiednio wymanewrować aby weszło.

345exlc.jpg

 

28s4vtt.jpg

 

I dla porównania:

 

acu.jpg

 

P.S. muszę kupić inną żarówkę bo od ledowej się robią takie piękne czarne linie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś, czy dasz radę wkleić tę wnękę w kadłub skoro już przykleiłeś golenie?

 

Tak, jak pisałem wyżej da się to zrobić z główną golenią. Ideałem było by z kompletem, ale niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca wre a ja mam pytanie do was:

Kokpit też psikamy bezbarwnymi?

Czemu pytam... zamaskowanie tego cholerstwa trochę zajmuje, a tu jeszcze miałby dojść gloss, wash, matt....

Ewentualnie jak położę warstwę bez maskowania - ergo trochę wyjdzie poza - będzie to potem widoczne pod podkładem?

 

5klzqx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.