Jump to content
Wittman84

Żuk A15 - Balaton Modell, 1:35

Recommended Posts

Rewelacja, już go widzę czerwonego z kogutami... 😁 Teraz ładny zestaw kalek: straż, pogotowie itp. i będzie rewelacja. 

To wstyd żeby Madziarzy robili polskiego Żuka , co już polskich firm nie ma ;). Straż tak , ale pogotowie to tylko Nyski, Milicja tak samo , a  z kogutami to jeszcze może być pogotowie gazowe :) Pozdr. A.

23 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

Straż tak , ale pogotowie to tylko Nyski, Milicja tak samo , a  z kogutami to jeszcze może być pogotowie gazowe :) Pozdr. A.

No wiesz, sporadyczne przypadki, ale jednak były

Żuk_1.jpg

Żuk_2.jpg

Mnie bardziej cieszy skala 1:72 https://www.martola.com.pl/pl630/produkty80379/zuk_a15

Edited by Grzes

Ach te Żuczki...

DSCF8913.thumb.jpg.c1ea071fe630f9da9a84ebc4ce773bb6.jpgzuk.thumb.jpg.300ccc27815845b99bb8b60217a49b52.jpg11886106_zuk-plandeka.thumb.jpg.1966d4c2154d4b582917f54dd23cdb37.jpg

Ten poniżej wygląda najciekawiej do zrobienia. Fajnie można odzwierciedlić ślady zużycia jeśli ktoś ma dobry warsztat :)

IMG_2340.thumb.jpg.9255601c0ed74a46c62e613390c3ea3b.jpg

Edited by Lethias

Do mnie akurat malowanie "współczesne" przez jednostki OSP, gdzie każdy ":bip: na swój strój" zupełnie do mnie nie przemawia. Jeśli chodzi o oznakowanie pojazdów Strażackich, to są na to odpowiednie regulaminy -  wersja choinkowa z OSP Zagacie jest najlepszym przykładem ich łamania i  idącego dalej karykatrualizmu i profanacji wozów; biało-czerwone felgi, biała maska z napisem "Samochód ratowniczy" na ŻUKU, zwisające z przodu łańcuchy... Masakra...

Już ten ostatni złomek wygląda normalniej...

Edited by mandrivecs

37 minut temu, mandrivecs napisał:

OSP Zagacie

Kurcze, w pierwszej chwili pomyślałem, że napisałeś jakąś nazwę typu "Kozia Wólka", a tu patrzę na zdjęcie i... :haha:

Można też wykonać w takich barwach rolniczych i bynajmniej nie jest to jednostkowe malowanie .

88iFyQ1.jpg

bxrw7Th.jpg

Lub wersja piekarnicza 😀

W8Uv7Sb.jpg

Edited by Andrzej Godlewski

Ja się cieszę że będzie w 1:72, niestety ta wersja nie była nigdy używana w pogotowiu.

Ale taka Nysa 522 to by dopiero była atrakcja.

W dniu 2.04.2019 o 22:38, kret69 napisał:

Ja się cieszę że będzie w 1:72, niestety ta wersja nie była nigdy używana w pogotowiu.

Ale taka Nysa 522 to by dopiero była atrakcja.

Zgadzam się z Tobą .Jestem stary koń  i wiele Żuków w swoim życiu widziałem i żaden nie był karetką czy inną milicją :D.Nysa  tak,tu możliwości było by wiele bo  i karetka i Milicja(zwykła i więźniarka) i Służba Więzienna i WOP i wiele wiele innych .Pozdr. A.

A tymczasem można dokupić żywiczne kółka do Żuka znów z firmy FPW Akcesoria do ŻUKów