Skocz do zawartości

100 lat PMW - mój mały projekt w 700-tce.


Janisz

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczony w Monitorze Polskim nr 217 z dnia 30 listopada 1918 roku podpisany przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego rozkaz stwierdzał: „Z dniem 28 listopada 1918 roku [rocznica bitwy pod Oliwą] rozkazuję utworzyć Marynarkę Polską" ....

Stwierdziłem że to dobra okazja żeby sobie narzucić mały projekt pt. "100 lat PMW w 700-tce".

Modeli jest trochę na rynku a tych których nie ma po prostu dorobię wg. planów.

Na dziś plan budowy wygląda tak:

WVpzaZQl.jpg

I pojedyncze okładki.

kRxMRjAl.jpg AatUTfzl.jpg Sy9wzjGl.jpg hfDpYbQl.jpg G6SejrXl.jpg Lkcc77Tl.jpg e21014Tl.jpg QPJBIJOl.jpg

Z najważniejszych pozycji z DWS brakuje mi np. "Garlanda" z Niko ( gdzieś mi się zapodział) ale tu niedługo nie powinno być problemu dzięki IBG. Pozostałe pozycje czyli "Błyskotkę" czy 'Gryfa" po prostu wyrzeźbię. A jak nie to przerobię np. "E class" Tamiyi.

Projekt jest z tych długodystansowych więc będzie się ciągnął....

A zacznę od "Pioruna" i "Orkana" bo te mam najlepiej obcykane w tym momencie dzięki 350-tką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wczoraj napisałem A to dziś będzie the continue.

Najpierw ORP "Piorun".

84ES3JCl.jpg?1 CX5Iuapl.jpg?1 TaFP5v9l.jpg

i uzbrojenie

LCrQqHLl.jpg?1 GjdDou3l.jpg?1 g9XTVkpl.jpg?1

No dobra przyznam się wam że już go kiedyś trochę zacząłem..... dziś popryskałem surfacerem. 

Mam też z nim pewien problem natury moralnej.

Chodzi mi o malowanie. Wg. producenta czyli Niko nosił kamuflaż dwubarwny biało niebieski i byłoby ok ale "Orkan" będzie nosił identyczny kamuflaż a do tego biało niebieska "Burza" ..... trochę się mogą zlać w jedno........ zastanawiam się nad małą przeróbką na wersję z 1944 i kamo sprzed D-Day......

Teraz drugi model czyli ORP "Orkan".

To poniżej to całość zestawu.

CNdNNyIl.jpg?1

I to wszystko żadnych blaszek i innych wynalazków, maszty zrób se sam itp...... 

W detalach wygląda to tak.

FoN1Zwql.jpg?1 R3kF4AIl.jpg?1 QCPDZqfl.jpg?1 0VBp1I9l.jpg

s6jh8pIl.jpg?1 QCPDZqfl.jpg?1

Szału nie ma na szczęście przypomniałem sobie że gdzieś powinienem mieć blaszkę WEM do L/M class...

Na dzień dobry na goły kadłub przykleiłem taśmę Tamiya w celu odwzorowania linii podziału poszycia na burtach ( jak na "Piorunie") oraz imitacji Semtexu na pokładach.

FuC6FBwl.jpg?1 8GADQoLl.jpg?1 hq5xfx5l.jpg?1 

 

Co do waszego pytania o ORP "Bałtyk" to hmmm ja tego czegoś po prostu nie lubię i już miałem wam na odczepnego odpisać że nie ma nawet modelu na rynku ale pogrzebałem w necie i znalazłem takie coś:

https://www.mojehobby.pl/products/ORP-Baltyk-ex-d-Entrecasteaux.html

 

I zmieniłem zdanie. W końcu był dosyć ważnym elementem PMW przed wojną. Solennie obiecuję że jak tylko przygarnę jakieś dukaty to jego właczę do projektu.

W tym sklepie znalazłem także takie coś

https://www.mojehobby.pl/products/Polish-minelayer-ORP-Jaskolka.html

Nie napisałem nazwy bo mi to zupełnie "Jaskołki" nie przypomina. Ten kto projektował matkę musiał być po dużej flaszce i bleszczaty na jedno oko..... no jak można takiego koszmarka wypuścić?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2018 o 23:16, Szydercza Gała napisał:

A gdzie ORP Bałtyk, najbardziej kozacko wyglądający LECHICKI  okrENt ?????

eee  jaki tam leHicki...  krucafuks przecie z daleka po "ryju" widać że dalekowsHudni żabujaT :haha:

 

Janisz - Bałtyka to obowiązkowo do kolekcji :!:  przecie to był flagowiec adm.Unruga... całe zastępy naszych dzielnych wojaków zaczynało swoje błyskotliwe kariery od szorowania na nim zenz i cegłowaniu pokładu, by potem w wolnych chwilach ćwiczyć refleks ganiając stada pluskiew wielkości utuczonych myszy - tak to się rodziła owa legendarna zawziętość w boju jaką pokazali potem frycom 

Edytowane przez M.A.V.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do projektu brakuje jeszcze podwodniaków , coś mi świta , że jakieś nasze okręty robił kiedyś HP-Models , ale już zakończyli działalność i tylko na Ebayu można czasami coś kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORP "Bałtyk" ...... trochę poczytałem o tym "wynalazku" w książce Koszeli. No szczerze to go nasi marynarze raczej nie kochali. Zresztą zgodnie z zasadą że statki szkolne to chyba się raczej nieszczególnie pamięta. Ja tam swoich za bardzo nie lubiłem. 

Mydelniczka jak nic to to z Armo i gdyby nie ten dziwaczny kształt kadłuba to spokojnie bym to wyrzeźbił sam no i 200 w kieszeni by zostało.....a tak muszę przemyśleć co lepiej się opłaca no i czy dam radę w rzeźbie.

Z o.p. na zdjęciu jest ORP "Orzeł" , spokojnie zrobię ORP "Sęp"  a resztę będę musiał porzeźbić.

Nikt nie zauważył dwóch "Krakowiaków"? Jeden żywica z Choroszy i drugi z IBG......

No i nikt nie zapytał o nasz największy przedwojenny okręt bojowy czyli ORP "Gryf"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połóżcie jakąś metrówke , eee chciałem powiedzieć milimetrówke dla zobrazowania tego o czym mówicie . Nie wiedziałem , że taki jest asortyment do zbudowania małej floty . Albo do użycia jako bazy , bo to chyba rozsądniejsze podejście .

Pozdrawiam Hello

 

 

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzięki za podpowiedzi kolejnych modeli ale na razie skupię się na tym co mam. Ne E-bayu jeden gościu miał trochę takich HP wynalazków....

OK mały update - trochę męczyłem się z malowanie mi dopasowaniem kolorów. W sumie to oba modele dwa razy przemalowywałem...

MpAHauXl.jpg?1 Fx252CTl.jpg?1

 

To tyle chyba w tym roku bo w święta to raczej niewiele zrobię. 

Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia

 coby pod Waszymi choinkami nie zabrakło miejsca na nowe modele!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.