Skocz do zawartości

Dodge WC51 - 1/72 ESCI


ams

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wspominek ciąg dalszy. 

Przedstawiam 3/4 ton WC51 z ukochanej ESCI. Model wykonany po raz pierwszy dwadzieścia parę lat temu. Podarowałem my drugie życie. Rozklejony, wypłukany i zrobiony od nowa. Tak teraz się prezentuje. Kilka poprawek: osłony  reflektorów, pocieniona rama szyby + trochę na niej szczegółów, wycieraczki i przede wszystkim obniżone podwozie. Jak zauważył kol. Zakurzony w swoim poście o tym autku... pozostawione jak je fabryka stworzyła wygląda karykaturalnie.

Malowane: Tamiya, Vallejo, pigmenty Mig, oleje Wilder.

zapraszam do oglądania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

104_0527.JPG

104_0528.JPG

104_0529.JPG

104_0530.JPG

104_0525.JPG

Edytowane przez ams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzes napisał:

Taki Dodge to jest dziś do zdobycia?

Owszem... jest do zdobycia. Nie Esci tylko reedycja Italieri. Restauracja tego mojego to przez sentyment do dawnych czasów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Poniekąd wywołany do tablicy, zgłaszam swój akces do grona fanów tego modelu :)  Nie tylko dlatego, że wiem ile wysiłku wymaga z nim walka. Fajnie Ci wyszedł, wykorzystałeś to co dobre w tym modelu, a z tym co fatalne świetnie sobie poradziłeś. Dodatkowy plus za dioramkę, która mi się po prostu podoba. 

Swoją drogą to dziwne, że tak ciekawy i rozpowszechniony pojazd nie ma swojego dobrego modelu w 1/72 i jest się wciąż skazanym na wiekową Esci/Italeri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zakurzony napisał:

Swoją drogą to dziwne, że tak ciekawy i rozpowszechniony pojazd nie ma swojego dobrego modelu w 1/72 i jest się wciąż skazanym na wiekową Esci/Italeri.

O ile ktoś będzie miał szczęście go zdobyć.
Od mojego ostatniego pytania w temacie rozglądam się za nim, ale nie ma szans...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Dodge  z ESCI zawsze miała nietypowy wygląd tylnego zawieszenia , wychodziło dosyć wysoka nad tylne koło . W tym modelu tego nie ma robiłeś coś z tym ??

 Model wykonany świetnie na dodatek po "restauracji" co daje dodatkowego plusa ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Krzysztof Szymański napisał:

Dodge  z ESCI zawsze miała nietypowy wygląd tylnego zawieszenia , wychodziło dosyć wysoka nad tylne koło . W tym modelu tego nie ma robiłeś coś z tym ??

W pierwszym poście masz odpowiedź

W dniu 10.12.2018 o 09:19, ams napisał:

Kilka poprawek: (...) przede wszystkim obniżone podwozie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.