Skocz do zawartości

Airfixowa szturmowa Foczka w 1/72


Abominus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Kameraden!

Właściwie to nigdy nie wrzucam relacji z budowy modelu (no może zrobiłem to kiedyś w zamieszchłych czasach na innym forum i tylko ze dwa razy) ale tym razem stwierdziłem, że może bracia fachowcy przyczynią się do osiągnięcia przeze mnie jeszcze większego efektu końcowego. Po zakończeniu zabawy ze Spitem i Hurr'ym (napewno zamieszczę niebawem w galerii) zmieniam stronę i wracam do wspaniałej Luftwaffe. Tym razem  będzie to szturmowy Focke-Wulf w wersji F-8 w wydaniu Airfix'a. Jakie są nowe Airfix'y każdy wie. Moim zdaniem to całkiem dobre modele choć ludzie narzekają na zbyt głębokie linie. W Foczce wygląda to całkiem OK, zresztą jak ktoś chce to nie musi przecież w tych zestawach zapuszczać tych linii podziału i też będzie dobrze.

Zestawik serwuje nam dwa malowanka. Ja wybieram te pudełkowe widoczne na załączonym obrazku z racji takiej, że po prostu będzie można pokombinować a i samo w sobie jest ciekawe, choć gdzieś tam w odmętach netu przemknęło mi przed oczami, że wszystko co czerwone w tym malowaniu  w rzeczywistości wcale nie były czerwone a czarne (czyli ten pierścień osłony silnika i dwójka za szewronem). Zatem będę musiał podłubać w tym temacie. W walorki się nie bawię, tak więc korzystem tylko z tego co jest w pudełku. Póki co jak widzicie, narazie tylko są wycięte poszczególne części bo miałem zamiar już brać się za malowanie wnętrza kokpitu odpowiednim kolorem czyli RLM66 (w instrukcji podają, że ma to być RLM74 - co jest totalną bzdurą!!!!) a okazało się, że......nieposiadam, no i tyle się narobiłem. Trzeba będzie podskoczyć do modelarskiego i będzie dalej jechane z tematem. Także zapraszam chętnych do obserwowania moich poczynań a wszelkich Luftwaffe Experten proszę w razie co o cenne rady i wsparcie. Nowe foty z budowy już wkrótce! Pozdrawiam!

142adtj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu "przyrody" zawartego powyżej wnioskuję, że Kolega chyba będzie robił coś takiego:

d3tAS3W.jpg

nawet "zapuszczonych" linii nie ma :szczerbol:

A zatem będzie ciekawie. Z powodu natłoku "roboty" tym razem zasiadam w drugim rzędzie ale  będę podpatrywał.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Po powrocie zza granicy wracam do Foczki. Pośpiechu nie ma bo i nie wskazany więc narazie tylko tyle co zrobione wnętrze kabiny, popędzlowane i "złaszowane". Tak czy siak po złączeniu połówek kadłuba i tak nic nie będzie widać?

29bljrl.jpg

24fmfzd.jpg

 

A tak w międzyczasie skorzystałem z okazji i na spontanie zakupiwszy za niecałe trzy dyszki takiego diabła!!!!! ???

209rm8y.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sebastain napisał:

Pozwolę sobie zapytać w Twoim wątku: jest sens kupować silnik do foki w skali 1:72?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Nie.Jedynie jak chcesz go pokazać i zrobić zdjęte osłony.Jeżeli do modelu Academy to szkoda kasy.Za pieniądze które wydasz na silnik to masz Fokę Eduarda z serii weekend.

Edytowane przez Xmen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2018 o 19:27, Xmen napisał:

Nie.Jedynie jak chcesz go pokazać i zrobić zdjęte osłony.Jeżeli do modelu Academy to szkoda kasy.Za pieniądze które wydasz na silnik to masz Fokę Eduarda z serii weekend.

Którąż to foczkę notabene zdecydowanie polecam. Skleja się sama. Zdjęcia w Galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiły postępy. Bryła Foki już gotowa. Wszystko zdaje się wyglądać w porządku ale to tylko złudzenie....

npmads.jpg

... Jestem zaskoczony pierścieniem osłaniającym silnik ponieważ po skleceniu wszystkiego w całość okazuje się, że w moim egzemplarzu wygląda to tragicznie:

333z5h4.jpg 2j5e1xz.jpg

Nie wiem za bardzo jak do tego podejść, czy nawalić szpachli i ładnie wszystko potem doprowadzić do jednego kształtu, czy też spiłować ten nadmiar plastiku tu i tam, pomagając sobie szpachlą i papierem ściernym. Chciałbym, żeby to po ludzku wyglądało. Jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Abominus napisał:

Jestem zaskoczony pierścieniem osłaniającym silnik ponieważ po skleceniu wszystkiego w całość okazuje się, że w moim egzemplarzu wygląda to tragicznie:

 

Nie tylko w twoim :mrgreen:

Standardowy problem Fok od Airfixa. Co prawda nie wiem co poszło nie tak ze spasowaniem dołu. Tej ogromnej szpary nie powinno być. O ile dobrze pamiętam w tym miejscu  kadłub schodzi się dość dobrze. Jeżeli to już jest zlepione na stałe to pozostaje tylko zalepić jakimś kawałkiem polistyrenu i zalać CA a następnie wyszlifować i wytrasować linię. Natomiast sam pierścień wystarczy zeszlifować i oczyścić z pyłu linię podziału

7rUTU7V.jpg?1

 

GhbbkKl.jpg?1

 

uk7IRtS.jpg?1

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czołgiem!

Troszkę popracowałem nad Foczką. Po walce z materią i użyciu nożyka, pilniczka papieru ściernego oraz szpachli problem z pierścieniem powolutku zanika. Jeszcze tu i tam drobne poprawki.

wtdmgw.jpg

9k7dio.jpg

Jak już się z tym do końca  uporam to następnym etapem będzie położenie podkładu. Pozdrawiam!

Edytowane przez Abominus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Siemka!

Tak na szybko wrzucam kolejny etap. Już coś tam pomalowane, przybrudzone, kalki położone (nie wszędzie). Potem lakier błyszczący, zapuszczenie linii, dopieszczenie syfu tam gdzie to będzie potrzebne, matowy lakier i galeria.

20rr9rc.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.