Skocz do zawartości

T-55a 1/72


TankRed1070

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie przeszycia na workach?

Tak na poważnie, jak zwykle powalasz detalami. Mam jednak uwagę. Te trawska nie zasłonią zbytnio Tanka? Żeby się nie okazało, że nie tylko 'lufa będzie w krzokach'.

Do tego proponowałbym pogiąć trochę ścinków folii aluminiowej, podmalować i wmawiać widzom, że to śmieci, albo stare gazety. Na wojnie syfu nie brakuje, myślę że byłoby to ciekawym dodatkiem.

Gratuluje i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie przeszycia na workach?

 

eeeee..... zapomniałem

 

Tak na poważnie, jak zwykle powalasz detalami. Mam jednak uwagę. Te trawska nie zasłonią zbytnio Tanka? Żeby się nie okazało, że nie tylko 'lufa będzie w krzokach'.

 

To jest duże zbliżenie na jeden narożnik a szerokokątny obiektyw przerysowuje pierwszy plan. Spokojnie. Cały czas są robione przymiarki z modelem. Zresztą, droga polna, na której będzie stał jest deczko wyżej.

 

 

Do tego proponowałbym pogiąć trochę ścinków folii aluminiowej, podmalować i wmawiać widzom, że to śmieci, albo stare gazety. Na wojnie syfu nie brakuje, myślę że byłoby to ciekawym dodatkiem.

Gratuluje i powodzenia

 

Dzięki. Świetny pomysł! Pomyślę o śmiechach. W sumie haszczory będą a jak haszczory to i zazwyczaj smieci. W końcu to nie park narodowy

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ino ja o korzeniach chwastów piszę

 

Chyba że korzonek jakiś

chodza dzieci w koło drogi, nie ma ręcy, ani nogi...(czy jakos tak)

 

pzdr.

 

Tylko te pół metra śniegu mnie powstrzymuje. Pogrzebię w doniczkach. Nie wiem czy małżonka nie zamorduje... zobaczymy...

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W ostatnich dniach podstawka była intensywnie wykańczana na zawody w Bytomiu. Kto był to się załapał na "premierę"

 

Galeria będzie wkrótce bo niestety wszystko lekko ucierpiało w transporcie a i dostrzegłem też kilka babołów

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto był to się załapał na "premierę"

 

Ano

I trzeba przyznać, że teciak wygląda jeszcze lepiej niż na fotkach.

Nie mówiąc już o samej podstawce... pierwsza klasa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przegapilem watek, oczywiscie pisarsko, bo zagladalem tu dosc czesto.

Na forach czesto spotyka sie wpisy typu "kolejny tygrys ew Panthera"

Mozna zkontrowac i odpisac "kolejny Sherman kolejny T-34"

A u Ciebie jest niebanalnie a do tego jeszcze oryginalnie.

Generalnie same superlatywy, ale nie o tym chcialem.

Juz wiele razy pisalem jak wazny w modelarstwie jest pomysl.

I tu pomysl z ta paczka z gwiazdkami z UE jest wysmienity. przejaskrawie troszke i napisze ze paczka lepsza od modelu

Wiecie o co chodzi Choc model niemal idealny

Mam obawy jesli chodzi o dioramke wydajemi sie ze model zginie na niej.

Ze do tego modelu pasowaloby cos bardzo minimalistycznego.

Pozdrawiam i gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przegapilem watek, oczywiscie pisarsko, bo zagladalem tu dosc czesto.

Na forach czesto spotyka sie wpisy typu "kolejny tygrys ew Panthera"

Mozna zkontrowac i odpisac "kolejny Sherman kolejny T-34"

A u Ciebie jest niebanalnie a do tego jeszcze oryginalnie.

Generalnie same superlatywy, ale nie o tym chcialem.

Juz wiele razy pisalem jak wazny w modelarstwie jest pomysl.

I tu pomysl z ta paczka z gwiazdkami z UE jest wysmienity. przejaskrawie troszke i napisze ze paczka lepsza od modelu

Wiecie o co chodzi Choc model niemal idealny

Mam obawy jesli chodzi o dioramke wydajemi sie ze model zginie na niej.

Ze do tego modelu pasowaloby cos bardzo minimalistycznego.

Pozdrawiam i gratuluje.

 

He he.... chciałem z tą skrzynką wystartować w kategorii "europuchary" ale sędziowie nie mieli tyle poczucia chumoru

 

Dzięki Czarku. Czy widziałeś model na żywo czy na zdjęciach z Bytomia? Jeśli na żywo to szkoda żeśmy nie porozmawiali...

 

Co do podstawki (bo ta diorama cały czas jest tylko podstawką) to masz rację: pojazd nieco ginie ale w sumie codziło mi o taki "bizantyjski przepych". Bałkański klimat, natłok wrażeń i emocji na małej przestrzeni. Zabytkowa cerkiew, którą próbowano ochronić ale i tak oberwała, obok - współczesna droga, dowódca klnący na załogę, picie rakiji w przewie, czołg, który przed chwilą wyjechał z bitwy no i pies jak w 4 pancernych (w końcu czołg made in USSR). Może za dużo tych chaszczy? Tak się zastanawiam czy scena nie nabierze ekspresji jak nieco powyrywam. Nie będzie tak sielsko.

 

Pomysł na karton wpadł mi oglądając zdjęcia z rozładunku pomocy dla ludności Mostaru. Jak się jednak okazało nie byłem w tym pierwszy bo póżniej zobaczyłem zdjęcia galerii T-34/85 ma missing-lynx gdzie podobna skrzynia była. Zresztą, pewnie jeszcze wiele osób na to wpadło.

 

Jak pisałem całość przechodzi lekki lifting po uszkodzeniach w transporcie. W sumie dobrze się stało bo przy okazji usunę kilka babołów.

Wszelkie uwagi bardzo mile widziane.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatni wpis. W trakcie przymusowego "remontu" poprawiłem skichane podwozie i pojazd uzyskał przepisowy prześwit:

T-55_korekta.jpg

 

Zamykam niniejszym ten warsztat.

Serdecznie dziękuję za życzliwe zainteresowanie i wielu forumowiczom za pomoc merytotyczną i metodyczną.

 

Fotki pojazdu w galerii tu:

viewtopic.php?t=13380

 

Fotki całości kompozycji wkrótce w dziale "różne"

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, wczoraj zainspirowal mnie niezły film na tvp 2 - 9 kompania, kurcze, aż się pochytam na jakiegoś sprzęta, może potem jakiś projekcik grupowy z tematyką radziecki sprzęt w afganistanie??

 

Możnaby zrobić, ale PZH 2000 w Afganie nie ma

 

PS. ten film był na TVP1 ;)

PS 2. Nie zagaduj Chomik tylko AS-90 rób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a czy ktoś powiedział, że natowski sprzęt:D

 

TO była wojna Rusko-Afgańska 1987

Masa radzieckiego sprzętu.

 

A jeden kit na jakim kanale, ważne, że nie było reklam ^^

 

No moj as-90 idzię jak krew z nosa, ale to wina studiów. Niektórzy coś o tym wiedzą:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzikichomik: propozycję tematu można zgłosić ale jak znam życie będzie sporo głosów sprzeciwu bo .... żadnego tygrysa w ramach konkursu nie da się skleić! A temat zgłaszać to chyba nie tutaj.

Zdaj te kolokwia i kończ smoka!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.