Skocz do zawartości

T-55a 1/72


TankRed1070

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Mały progress. Pewno Was aż korci żeby napisać: "Kończ Waść! Wstydu Oszczędź!!!"

 

Mnie też korci.. Ale za dużoi czasu i nerwów w ten model włożyłem by teraz go skaszanić. Dlatego powoli, rozważnie do przodu. Nałożyłem wash-a i zacząłem prace nad gąsienicami:

 

101_3295.jpg

101_3294.jpg

101_3293.jpg

101_3292.jpg

101_3291.jpg

101_3290.jpg

101_3289.jpg

101_3285.jpg

 

I żeby NIKT nie miał wątpliwości że to 1/72:

 

101_3299.jpg

 

Mam już pomysł na podstawkę "wiejską". Zaczynam powoli ją dłubać ale o tym następnym razem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu nie wiem co napisać, bo Teciak wygląda jakby był w skali 35, tudzież 16, a nie 72... Cenka opada!

Wybacz, że znowu czepiam się liny, ale czy ona jest w jakiś sposób mocowana do błotnika? Bo ten jej prosty przebieg sugeruje jakieś podparcie.

Rzucisz na niego warstwę matu? Czy zrobisz podstawkę w deszczu? Jedno i drugie wyglądałoby ciekawie.

I jeszcze jedno. Dużo dałeś za te ogromne zapałki?

na finisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna lina leży za tym wystającym w górem rantem i ku tyłowi z niego wyłazi. Trochę krótka mi się przycięła stąd nie jestem z niej za bardzo zadowolony.

Będzie pociągnięty matem, poobijany i okurzony w następnej sesji jak wash przeschnie.

 

Zapałkę robi się tak: w markecie budowlanym kupuje się sosnową belkę przyciętą na wymiar. Siarkę robię mocząc jeden koniec belki w zaprawie do fugowania odpowiedniego koloru. Prosto i szybko ;-)

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 pkt. Czemu sporo osób maluje liny holownicze na kolor kamuflażu ??

One jeszcze nie są pomalowane! Będę je malował na końcu czarnym i przecierał gun-metalem

 

A nie boisz się, że możesz narozrabiać i posrebrzyć wszystko dookoła liny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze widzę, ale zostało trochę kleju po klejeniu kół i gąsienic. Szczególnie po prawej stronie, tylne kółka. Pewnie "na żywca" tego nie widać, tylko fotki wyolbrzymiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze widzę, ale zostało trochę kleju po klejeniu kół i gąsienic. Szczególnie po prawej stronie, tylne kółka. Pewnie "na żywca" tego nie widać, tylko fotki wyolbrzymiają.

 

Dzięki! Trzeba będzie wyskrobać.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z liną nie będzie tak źle. pędzelek retuszerski w garść i do roboty, maskol i tasmy tylko utrudnią sprawę. trudno powiedzieć coś poza prostym westchnieniem - piekny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

Pierwszy raz takie robiłem. Nie przesadziłem czasem?

Pamiętajcie, że na to przyjdzie kurz...

 

Pozdrawiam

No i powiedzcie, czyż dążenie do ideału nie jest piękne?

A gdzież można to lepiej wyrazić niż w modelarstwie?

Tak na poważnie, jak będziesz robił fotki gotowego modelu, to nie świeć w niego żadna lampą. Rób foty przy maksymalnie rozproszonym świetle.

Sam model = szczenozwis pospolity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz facet wyczucie do tej skali

Podobają mi się Twoje prace bo są realizowane bardzo odważnie.

Oglądałem też serbskiego T-34 i T-34-100 SPG, osobiście aż tyle bym w modele nie pakował ale jestem pod przeogromnym wrażeniem.

Ja sobie znalazłem parę lat temu kilka konkretnych fotek T-54/55, mam kalkomanie, fototrawionki... i co? Po katastrofalnych zabawach z ACE i PST dałem spokój i czekam aż mnie wskrzesi Trumpeter albo jakiś inny producent.

Ja czekam a Ty wręcz odwrotnie - Ty po prostu robisz fantastyczny model z ACE. Szacunek.

 

Co do T-55, nie wchodziłem tu od dłuższego czasu i dopiero teraz widzę, że czegoś zabrakło. Jest na wieży zasobnik wskazujący polską produkcję, ale nasze T-55A miały też drzwi (rozkładane pokrywy) nad grillami. Przepraszam, że dopiero teraz się z tym zgłaszam. Nie dorabiaj ich na siłę bo szkoda zepsuć modelik. Może są po prostu zdjęte i już.

Z odpryskami nie przesadziłeś. I klasa.

 

P.S. A modele Trumpetera są obiecujące. Gąsienice gumowe, ale delikatne, koła poprawne (bieżnik da się poprawić), tylko brakuje siatek - te od Parta nie pasują (wiem, bo mam). jakieś dedykowane blachy by się przydały...

 

Pozdrawiam i zachęcam do pokazania go również na pwm.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz facet wyczucie do tej skali

 

Dzięki! Jak już kiedyś pisałem robiłem dawno temu samoloty w tej skali. A że modele byłu kipeskie (na inne nie było mnie stać) trzeba było wiele dorabiać. Stąd "oko" się wyrobiło. : D

 

Co do T-55, nie wchodziłem tu od dłuższego czasu i dopiero teraz widzę, że czegoś zabrakło. Jest na wieży zasobnik wskazujący polską produkcję, ale nasze T-55A miały też drzwi (rozkładane pokrywy) nad grillami. Przepraszam, że dopiero teraz się z tym zgłaszam. Nie dorabiaj ich na siłę bo szkoda zepsuć modelik. Może są po prostu zdjęte i już.

 

Dobrze, że to pytasz, bo zapomniałem wyjaśnić: rozkładane pokrywy chciałem od początku robić, ale na żadnym ze zdjęć sprzętu b. Jugosławi ich nie zauważyłem. W sumie przy tym projekcie więcej czasu przesiedziałem przed komputerem szukając i analizując setki zdjęć. Mało jest w sumie fotek robionych z góry (dziennikarze to nie modelarze niestety) ale na żadnej tych pokryw nie ma. Wychodzi na to, że armia jugosłownaińska je demontowała. Nie mając pewności w moim przypadku, na podstawie jedynego zdjęcia przyjąłem, że i w tym wozie były zdemontowane. Dorobiłem za to zatrzaski (te kwadraciki) do pokryw, które mają sugerować, że kiedyś te pokrywy tam były.

 

P.S. A modele Trumpetera są obiecujące. Gąsienice gumowe, ale delikatne, koła poprawne (bieżnik da się poprawić), tylko brakuje siatek - te od Parta nie pasują (wiem, bo mam). jakieś dedykowane blachy by się przydały..

 

Oglądałem ostatnio. Rozczarowują pozamykane włazy. Grile z tyłu te nad silnikiem są świetne ale te z zamego tyłu kadłuba to moim zdaniem porażka. Ten zamknięty jest niżej niż ten otwarty. Błotniki też w zasadzie do odcięcia. Gąsienice i koła za to świetne. Na pewno kupię żeby zrobić enigmę i titan-a.

 

Pozdrawiam i zachęcam do pokazania go również na pwm.org.pl

 

Dzięki. Zdjęcia z galerii na pewno tam też zamieszczę.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten wątek nadal budzi zaintersowanie to zamieszczam nieco lepsze fotki. Obicia już porządnie wyschnięte a całość pryśnięta matowym gunze:

 

101_3337.jpg

101_3338.jpg

 

Fotki NIECO lepsze bo wciąż jest to sztuczne światło jednego halogenka ale w ciągu dnia nie bardzo mam czas na takie zabawy a to wciąż jest jeszcze warsztat a nie galeria...

 

Zabieram się za oszklenia w reflektorach, malowanie lin i peryskopów i dodatkowe gadget'y na pancerzu.

 

No i podstawka..... Mam już ogólny zarys ale ciągle nie wiem jak to wszystko ustawić.....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 stronne oświetlenie, po minimum 60W załatwi sprawę fotek(białe żarówki)

Wiem, normalnie stosuję 2 halogenki + lusterko i białe kartki do rozświetlania cieni. Mało czasu ostatnio a po nocach, kiedy odwiedzam forum i mam czas na fotografowanie nie mam sumienia tłuc się po mieszkaniu wyciągając stosowne akcesoria. Życie.... Obiecuję poprawić się przy galerii.

 

Mam już jakąś tam koncepcję "wiejskiej" podstawki więc wkrótce finisz. Teren już mam gotowy, pomalować, okurzyć, trawę posiać, no i pacynki pomalować...

Czołg w zasadzie gotowy, tylko ciut okurzyć i skończyć reflektory.

 

Niestety od jutra 2-tygodniowa przerwa w modelowaniu

Ale cóż... może jakąś ciekawą dokumentację dorwę? Zobaczymy.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model OBŁĘDNY! Pięknie go pomalowałeś, a obicia.. palce lizać - nie sztućce! Szkoda, ze teraz przerwa, no ale... trzeba czasem

Zatem powodzenia w tropikalnych wojażach - nie daj się malarii, krokodylom i wściekłym mumiom - czekamy bowiem na efekt końcowy walki z T-55. Tak więc wracaj cało, a po powrocie będzie czekało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.