Skocz do zawartości

Wariag - zvezda 1/350


SebastianC.

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z obietnicą wrzucam relację z budowy krążownika pancernopokładowego "Wariag" ze zvezdy w 1/350 z paroma dodatkami.

6.thumb.jpg.ec3d1a1bd32fa717792e90c24532154c.jpg

Na rozgrzewkę zacząłem od podstawki. Na arkuszu styropianu za pomocą płomienia zapalniczki uformowałem wstępnie kształt przyszłej powierzchni "wody":

7.thumb.jpg.f9f174314392fe06f15c43e10cce4cc1.jpg

4.thumb.jpg.2d2811d2ebcf73589c7ab275ea33a7d3.jpg

8.thumb.jpg.ef90546f3f508e49e76677785ce05577.jpg

Z połówek kadłuba usunąłem dziobowy ornament, rufowy balkonik i drabinki. Wszystkie te elementy będą zastąpione fototrawionkami. Obciąłem też denną część kadłuba co by do podstawki pasowało.

1.thumb.jpg.a2eaaa30b626ec04701e30fa45b29af4.jpg

3.thumb.jpg.13f9fd0f464b3c5745ff42524faf5c1d.jpg

A tutaj sucha przymiarka. Pokład jeszcze nie przyklejony. Zastanawiam się czy zostawić świetliki pokładowe czy zastąpić edkowymi, te zestawowe nie są takie złe może tylko klapy zeszlifuję i nakleję blaszki.

5.thumb.jpg.6f2dce58588a2470b5f70b592f87564f.jpg

 

Edytowane przez SebastianC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej metodzie ze styro i zapalniczka robią się takie małe wypukle barezo ostre lejki/stozki. Są dość twarde i wymagają szlifowania. Masz ten efekt? Pokaz proszę zdjęcie powierzchni w rzucie z boku. Na to co masz po przeszlifowaniu będziesz kładł papier? 

Generalnie powierzchnia wody wygląda całkiem fajnie, ale pomysl jeszcze o jakis odbojach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma bardzo ostrych krawędzi, poza tym na to jeszcze przychodzą dwie warstwy papieru a po malowaniu wygładzam akrylowym medium błyszczącym. Odkosów fal nie będzie bo w zamyśle miał płynąć z bardzo małą prędkością. Rozważam też wersję zacumowaną i po jednej stronie wyciągnięte wytyki z siatką przeciwtorpedową tylko nie wiem z czego ją zrobić by w miarę dobrze wyglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dużo ostatnio nie podziałałem. Wkleiłem pokłady i zaszpachlowałem szczeliny między nimi i burtami. Zabieram się jak pies do jeża do przyklejenia stopni na burtach więc w międzyczasie ruszyłem z podstawką.

9.thumb.jpg.35665c48547d34b98a6d4e3cf7b78508.jpg

10.thumb.jpg.6767872c87d7e8db3b2a73cd46a1d468.jpg

Dwie warstwy papieru toaletowego nasączone rozrzedzonym klejem stolarskim i czubkiem płaskiego pędzla uformowane grzbiety fal, po wyschnięciu szary podkład z puszki i pomalowane farbkami akrylowymi + suchy pędzel. Jeszcze będę to wyrównywał medium akrylowym i na koniec psiknę kilka warstw lakieru błyszczącego.

11.thumb.jpg.59b967fbe620a84e5062e18f85432be4.jpg

12.thumb.jpg.2b8ddae6de8635b276c7720651aa7a36.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To ja będę ten "dobry" i dodam dlaczego..:wink: Wypracowales ładna fakturę styropianem i papier ma tylko ja wygładzic i stworzyć powierzchnię dla farby. A nie dodać kolejna fakturę, w sensie zmarszczki. Jeśli chcesz ostre zmarszczki na falowaniu wody to dremelkiem na styropianie je zrób. Te z papieru, szczególnie toaletowego się roluja.  Nie robią się ostre, trójkątne tylko walcowate i wygląda to nienaturalnie. 

Zmarszki real:

IMG_20190310_085353.jpg.b6898e96ee0325af7d0cc158479b61e2.jpg

U Ciebie:

IMG_20190310_084454.jpg.be7ec229dbf6dd09c0ae47419d877815.jpg

Kolor wody jest bardzo ok ale z kolei suchy pędzel na zmarszczkach psuje naturalny efekt wg mnie. Jak polozysz glossa to refleksy je fajnie podkreślą i to wystarczy. 

:piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Seba, bo sam to przerabiałem z watą, ale efekt jest wart tego by się pomęczyć. No wiesz nie musisz poprawiać jeśli nie chcesz, ale jeśli chcesz osiągnąć lepszy efekt, to musisz próbować. Ja już wykonałem 5 dioram z wodą, zrobiłem je różnymi technikami i sam po sobie wiem, że za każdym razem jest lepiej. Nie osiągnąłem jeszcze efektu który by mnie zadowalał, ale nadal próbuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, nigdy jeszcze nie byłem w pelni zadowolony z tego co zrobiłem. Jak mi się uda to pewnie zejdę z wrażenia :haha: Waty nie dotykaj palcami, pensety i pędzle. Daj trochę medium na podstawkę, do tego wsadź watę, a potem już działaj penseta i pędzlem. Za każdym nałożeniem medium wata robi się bardziej przezroczysta i znika, więc się nie stresuj jeżeli za pierwszym podejściem wygląda jak wata cukrowa

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SebastianC. napisał:

Przy klejeniu waty szlag mnie trafia bo się do paluchów strasznie czepia.

Wiedziałem że jak warsztat tu wrzucę to po dziesięć razy będę wszystko poprawiał

?

 

Też tak miałem i mam, co nie zmienia faktu że w sumie na dobre to wychodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.