Skocz do zawartości

Pytanie o Bytom


Marak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ten górnik z kopalni "Bytom", też się pytom, czy ktoś wie jaki w tym roku jest "Bytom"

Do festiwalu tydzień i może jestem ślepy, ale w tym roku nie mogę znaleźć na forum żadnej informacji o tej imprezie. Na stronie imprezy tylko ogólne zaproszenie. Nie znalazłem żadnego programu, informacji o warsztatach, czy wystawcach. Oświećcie mnie gdzie mogę znaleźć jakieś info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2019 o 18:56, Solo napisał:

Jak rozumiem MW nie jest mile widziany na tym festiwalu, skoro nikt się nie pofatygował żeby zaprosić forumowiczów.
Ciekawa polityka organizatorów.

Tylko fejsik i ich strona, na której po za zdjęciami z lat ubiegłych jest długa lista sponsorów i zapomnij o programie zawodów czy regulaminie.

Kilka fotek z tegorocznego festiwalu:

https://photos.app.goo.gl/igz9fgUW6BAZoUBW7

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin imprezy jak i formularze rejestracji były bez problemu dostępne przez ich profil na fb. Czy to się komuś podoba, czy nie, fb jest dzisiaj ważną i często jedyną formą promocji i komunikacji.
Jak to jest - bo oczywiście można mieć focha na fb i go olewać, ale jednocześnie mieć pretensje, że ktoś nie zagląda i nie informuje o jakiejś imprezie na "moim" forum?... 
A dlaczego informowali na jednym, a na drugim nie? No, to rzeczywiście bardzo dobre pytanie...
Tak więc, najlepiej strzelić focha :D 
Jak ktoś chciał być, to był.
 

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się to komuś podoba czy nie to w pierwszej kolejności jak mają stronę to powinno to być na stronie i to czytelne i łatwo dostępne, że każdy nawet najbardziej nierozgarnięty powinien to znaleźć. Fora branżowe też po coś są. Modelwork to jedne z najpopularniejszych, PWM też. Czy się komuś podoba czy nie wbrew pozorom dużo osób nie ma konta na fejsie i opieranie się tylko na nim to lekkie zgięcie tym bardziej, że jest strona konkursu.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym problem. Wpisując w Google "konkurs modelarski Bytom 2019" otrzymujemy na pierwszej pozycji wyników wyszukiwania stronę konkursu i na drugiej link do strony na portalu społecznościowym, na którą można wejść bez posiadania konta na tym portalu. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mbrnnr napisał:

Nie rozumiem w czym problem. Wpisując w Google "konkurs modelarski Bytom 2019" otrzymujemy na pierwszej pozycji wyników wyszukiwania stronę konkursu i na drugiej link do strony na portalu społecznościowym, na którą można wejść bez posiadania konta na tym portalu. 

 

 

no w tym problem że ani FB ani na stronie ani na żadnym ani kartce papieru nie było harmonogramu imprezy i mało kto wiedział że jest rozdanie jest o 13 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mbrnnr napisał:

Nie rozumiem w czym problem. Wpisując w Google "konkurs modelarski Bytom 2019" otrzymujemy na pierwszej pozycji wyników wyszukiwania stronę konkursu i na drugiej link do strony na portalu społecznościowym, na którą można wejść bez posiadania konta na tym portalu. 

 

 

Problemy są jak dla mnie dwa. Jeden to, że w tym roku organizatorzy olali modelwork, nie zamieszczając najmniejszej wzmianki o imprezie. Może to nasza wina, że nie upomnieliśmy się o to. Na PWM upomnieli się i to właśnie tam była najbardziej konkretna informacja, znacznie szersza niż na oficjalnej stronie, czy na ulubionym przez niektórych FB.

Druga sprawa, organizatorzy cofnęli się o parę lat w promocji imprezy. W ubiegłym roku na stronie była podany szczegółowy program imprezy, w tym konkretne godziny w jakich odbywały się warsztaty modelarskie, stojące zawsze na wysokim poziomie. W tym roku programu nie było i warsztatów chyba też nie było. Z tego co mnie udało się zaobserwować to w kącie sali siedziało dwóch modelarzy i coś tam bawili się aerografami. Gdy podszedłem, akurat odpowiadali jakiemuś panu, że oni postarzaniem modeli się nie zajmują  więc nie mogą mu pomóc.

Sam festiwal z roku na rok staje się coraz bardziej giełdą modelarską. Stoły konkursowe zajmują coraz mniejszą powierzchnię, coraz więcej sprzedawców. Jak dla mnie to ok, bo jadąc do Bytomia liczę zawsze na udane zakupy. W tym roku były to zakupy trochę loteryjne, bo na stronie www nie było spisu wystawców. Może to drobiazg, ale mając taką informację w ubiegłym roku, że będzie firma exito, napisałem do nich majla i przywieźli mi wszystko to co potrzebuję.

W tym roku impreza zbiegła się z potężnym jarmarkiem staroci, więc dojazd był mocno utrudniony, ale to już nie jest wina organizatorów. 

Warto jednak wybrać się do Bytomia na zakupy modelarskie. Wybór naprawdę duży, wystawcy w większości stosują spore upusty, więc portfel szybko robi się pusty. 

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mbrnnr napisał:

Nie rozumiem w czym problem. Wpisując w Google "konkurs modelarski Bytom 2019" otrzymujemy na pierwszej pozycji wyników wyszukiwania stronę konkursu i na drugiej link do strony na portalu społecznościowym, na którą można wejść bez posiadania konta na tym portalu. 

 

 

To proszę, pokaż mi gdzie na fejsie jest ten regulamin i program zawodów. Z przeglądaniem fejsa bez rejestracji też nie jest tak różowo bo nachalnie wyskakuje okno rejestracji i logowania szczególnie jest to upierdliwe jak się czegoś szuka a po za tym po kilku takich wyskokach blokuje się i każe założyć konto i tyle z przeglądania.

Harmonogram i regulamin powinny być łatwo dostępne i tego chyba nie trzeba tłumaczyć. Ja po długim szukaniu znalazłem na PWM bo ktoś się zlitowal i dał linka ale i tak kategorie startowe totalnie różniły się z tym co było na miejscu.

Wiadomo, że sponsorzy są bardzo ważni i tylko pogratulować ich ilości ale to chyba zawody dla modelarzy a nie sponsorów.

Dla jasności - bardzo lubię ten konkurs, znam i bardzo cenię organizatorów ale coś tu jednak umknęło .

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Olecki75 napisał:

To proszę, pokaż mi gdzie na fejsie jest ten regulamin i program zawodów. Z przeglądaniem fejsa bez rejestracji też nie jest tak różowo bo nachalnie wyskakuje okno rejestracji i logowania szczególnie jest to upierdliwe jak się czegoś szuka a po za tym po kilku takich wyskokach blokuje się i każe założyć konto i tyle z przeglądania.

Harmonogram i regulamin powinny być łatwo dostępne i tego chyba nie trzeba tłumaczyć. Ja po długim szukaniu znalazłem na PWM bo ktoś się zlitowal i dał linka ale i tak kategorie startowe totalnie różniły się z tym co było na miejscu.

Wiadomo, że sponsorzy są bardzo ważni i tylko pogratulować ich ilości ale to chyba zawody dla modelarzy a nie sponsorów.

Dla jasności - bardzo lubię ten konkurs, znam i bardzo cenię organizatorów ale coś tu jednak umknęło .

 

no umknęło Olku! no ale coż jak obaj dobrze wiemy nie jest łatwo zorganizować imprezę modelarska - brak czasu na wszystko!? - ale brak podstawowego harmonogramu imprezy zaowocował tym że niektórzy pozamawiali sobie obiady przed 13 nie wiedząc że nie wypada jeść podczas rozdania na sali - do wyboru mieli ewentualnie porzucić zamówiony posiłek i udać sie na rozdanie na czczo - no cóż może coś w tym jest 'Indianie przed walka nie jedli' 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olecki75 - brak regulaminu czy programu nie jest problemem tego gdzie jest informacja umieszczona, to problem organizacyjny. Jeśli organizatorzy tego nie umieścili na swojej stronie, to można im tylko pogratulować. 

Co do Twojego ogólnego problemu z Facebookiem - coż, ja taki problem nie mam. Konto można założyć w kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to totalne olewactwo. Organizatorzy chyba dość dobrze wiedzą, że konta na FB nie ma każdy i nie każdy nawet potrafi znaleźć wiarygodną informację o konkursie.
Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę chaos jaki panuje na kontach FB, gdzie informacje są prezentowane jak są prezentowane.
Na PWM jakoś mogli regularnie zamieszczać informacje o festiwalu, nasze forum zlali całkowicie. 
Początkowo obstawiałem focha organizatorów na kogoś z administracji, ale po poście Marak widzę że to być może zwykłe lenistwo organizatorów.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż,  być może formuła forów internetowych powoli się wyczerpuje i ich rolę zaczynają przejmować grupy na fb. 
Nie jestem absolutnie fanem fb, ale jeśli jakieś informacje do mnie nie docierają, bo są umieszczane tylko na fb, to widzę problem w swojej niechęci do niego a nie w poczynaniach organizatora, który jak widać, chciał się głównie na nim oprzeć. Dopiero prośba z innego forum spowodowała pojawienie się na nim informacji, z tego forum taka prośba się nie pojawiła, więc... Organizator nie widział konieczności informowania o wydarzeniu każdego z osobna i ja to rozumiem. Równie dobrze można mieć pretensje, że nie umieścił ogłoszenia w Gazecie Robotniczej. Bo już jej nie ma?...
A tak przy okazji fejsbukofobii, coś sobie przypomniałem... :D 

fff.png.690c17adaecc0835b55c67dc28bc7586.png

Edytowane przez Mariucha
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mariucha napisał:

Nie jestem absolutnie fanem fb, ale jeśli jakieś informacje do mnie nie docierają, bo są umieszczane tylko na fb, to widzę problem w swojej niechęci do niego a nie w poczynaniach organizatora, który jak widać, chciał się głównie na nim oprzeć.

 

3f2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety coś w tym roku z tym Bytomiem nie pykło. Było kilka rzeczy, które irytowały. Po pierwsze - robi się z tego już powoli giełda modelarska, a nie wystawa, sporo osób to dostrzegło i śmiało się, że za 10 lat, hala będzie dla giełdy, a korytarze dla modeli ? Rozpiska godzinowa na stronie to 2 minuty roboty, szkoda, że tego zabrakło - trzeba było szukać regulaminu i tam odnajdywać godziny. Końcowe rozdanie nagród ufundowanych przez Hobby2000 - tak byle jak, na szybko, bez podania chociażby za jaki model. No i cios we mnie osobiście - wywalenie mojego modelu z przyciskami na tył stołu, nikt nie mógł nawet nic przycisnąć. 

Ale też niesprawiedliwe by było opisać tylko wady - plusem atmosfera, różnorodność modeli, nie było aż takich trudności z zaparkowaniem, chyba pierwszy raz - brak zniszczeń w modelach i ogólnie spoko ochrona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.