Skocz do zawartości

Pytanie o Bytom


Marak

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Solo napisał:

Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę chaos jaki panuje na kontach FB, gdzie informacje są prezentowane jak są prezentowane.

To a nie kradzież danych jest głównym powodem mojej niechęci do fejsa. Dalej nie wiem gdzie niby te informacje tam są bo taki właśnie "zajebisty" jest fejs.

Po grzyba im strona konkursu jak opierają się wyłącznie na fejsie?  Strona jest tylko do rejestracji i pokazania sponsorów (co jak najbardziej im się należy)? Jak tak to tylko pogratulować. 

Google G+ zamyka bo nikt już z tego nie korzysta, ciekawe dla czego? Właśnie przez burdel tam panujący i ciągłe zmiany, choćby w udostępnianiu zdjęć.

Sorrki ale coś tu trochę jest nie do końca w porządku.

Ten system rejestracji też średnio działa. Wyróżnieni mieli być powiadamiani SMS-em. Moi podopieczni nic nie dostali ale mimo to postanowiliśmy zostać na rozdaniu i okazało się, że jednak otrzymali wyróżnienie. Skoro nie było SMS to mogliśmy się zebrać do domu i było by po nagrodach. Skoro jest taki system i nie wywiesza się tabel z wynikami (bo rodo srodo itd) to niech on chociaż działa.

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest takie forum, Imienia Którego Wymieniać Nie Można, gdzie żadni organizatorzy nie wchodzili w ukłonach żeby zapraszać szanownych modelarzy. I ludzie wiedzieli kiedy jest konkurs, gdzie leży Bytom, zebrali się, pojechali, zgarnęli worki nagród. Ale najprościej jest pozrzędzić...

  • Like 5
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olecki75, strona internetowa nie jest do reklamowania imprezy, tylko ma zawierać ogólne informacje i oczywiście ew. linki do regulaminów, rejestracji itd. Reklama wywieszona w sklepie nie zachęci do odwiedzenia go, żeby tak się stało, musi być poza sklepem. Dlatego imprezę reklamuje się i ogłasza na portalach społecznościowych, gdzie statystycznie zagląda najwięcej potencjalnie zainteresowanych osób, nawet po wykluczeniu tych wszystkich z fochami do tych portali.

Ja absolutnie nie bronię organizatorów, bo jeśli były jakieś niedociągnięcia, kłopoty, jeśli coś było niejasne i nieoczywiste, to z pewnością należy o tym pisać.
Ale. Ja z oczywistych powodów nie byłem zainteresowany udziałem w tej imprezie, ani wyjazdem na nią, choć chętnie bym był, ale nie mogłem. A mimo to bez problemu potrafiłem znaleźć informacje na temat i nawet z ciekawości zapoznać się z regulaminem. Wystarczyło chcieć, a nie marudzić, że ktoś nie podsunął tych wszystkich danych pod nos. Nie do wiary...
 

Edytowane przez Mariucha
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mariucha napisał:

@Olecki75, strona internetowa nie jest do reklamowania imprezy, tylko ma zawierać ogólne informacje i oczywiście ew. linki do regulaminów, rejestracji itd. Reklama wywieszona w sklepie nie zachęci do odwiedzenia go, żeby tak się stało, musi być poza sklepem. Dlatego imprezę reklamuje się i ogłasza na portalach społecznościowych, gdzie statystycznie zagląda najwięcej potencjalnie zainteresowanych osób
 

Tyle tylko, że nie dyskutujemy o propagowaniu tej imprezy ale o dostępie do informacji typu program i regulamin. Zobacz jak np. poradzili z tym sobie koledzy z Bielska:

https://www.facebook.com/events/268441240535697/

Da się? I to na fejsie.

To, że Tobie udało się szybko znaleźć info - fajnie ale nie znaczy to, że jest ok. a wywód z podkładaniem pod nos mogłeś sobie darować. Nikt tego nie wymaga.

Sam konkurs jak zawsze git. Kawał dobrej roboty. Zawsze jest co oglądać. Lubię tu przyjeżdżać a byłem na wszystkich edycjach z wyjątkiem pierwszej. Fakt faktem, że giełda się rozrosła i zajmuje już pól hali ale czy to źle? Nie odbyło się to kosztem ilości modeli, na oko podobna ich ilość co w latach ubiegłych.

Edytowane przez Olecki75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, klondike napisał:

Bytom jest na I MIEJSCU.

Nikt tego nie neguje, szkoda tylko by przez drobne pierdoły ich reputacja spadała.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, klondike napisał:

Nie ma idealnych imprez modelarskich, zawsze coś gdzieś się powali ale i tak Bytom jest na I MIEJSCU.

Czemu?

osobiście nie byłem w bytomie, ale jak do tej pory to dla mnie nr 1 jest babaryba z poprzedniego roku 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Olecki75 napisał:

Tyle tylko, że nie dyskutujemy o propagowaniu tej imprezy ale o dostępie do informacji typu program i regulamin. Zobacz jak np. poradzili z tym sobie koledzy z Bielska:

https://www.facebook.com/events/268441240535697/

Da się? I to na fejsie.

To, że Tobie udało się szybko znaleźć info - fajnie ale nie znaczy to, że jest ok. a wywód z podkładaniem pod nos mogłeś sobie darować. Nikt tego nie wymaga.

Sam konkurs jak zawsze git. Kawał dobrej roboty. Zawsze jest co oglądać. Lubię tu przyjeżdżać a byłem na wszystkich edycjach z wyjątkiem pierwszej. Fakt faktem, że giełda się rozrosła i zajmuje już pól hali ale czy to źle? Nie odbyło się to kosztem ilości modeli, na oko podobna ich ilość co w latach ubiegłych.

Czyli kilkuset modelarzy poradziło sobie doskonale i wystawiło ponad 1000 modeli i nawet dotarło do informacji o dość kluczowych zmianach w regulaminie dotyczących modeli pancernych i obyło się bez większych wpadek. No ale Tobie się nie udało, więc organizatorzy dali ciała. Hmmm... A może jednak na odwrót? Informacja o konkursie była na FB:

https://www.facebook.com/events/740000759715042/

Na grupach:

https://www.facebook.com/groups/fejsbukowa/?epa=SEARCH_BOX

https://www.facebook.com/groups/626288787535415/

https://www.facebook.com/groups/modelarstwo.wszystko.na.temat/

oraz na PWM.

Ale widocznie brak ogłoszenia na MW sprawił, że dotarcie do tych informacji stało się kompletnie niemożliwe...

  • Like 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Panzer4 napisał:

Czyli kilkuset modelarzy poradziło sobie doskonale i wystawiło ponad 1000 modeli i nawet dotarło do informacji o dość kluczowych zmianach w regulaminie dotyczących modeli pancernych i obyło się bez większych wpadek. No ale Tobie się nie udało, więc organizatorzy dali ciała. Hmmm... A może jednak na odwrót? Informacja o konkursie była na FB:

Weź się chłopie ogarnij, zalecam zimny prysznic i spokojne przeczytanie tego wątku bo widać, że przystępując do tej dyskusji najwyraźniej tego nie zrobiłeś. Gdy byś raczył wczytać się w temat zanim dorzuciłeś swoje bezwartościowe trzy grosze to byś wiedział, że mimo wszystko znalazłem info na PWM. Wyobraź sobie, też byłem na konkursie i też wróciłem z nagrodami  (dokładniej to moi podopieczni). Nigdzie nie napisałem, że konkurs był zły wręcz przeciwnie. Nie mogę zaprzeczyć, że brak informacji na MW (gdzie od zarania się pojawiały) utrudnił szybki dostęp ale to nie znaczy, że nie dotarłem do nich a tym bardziej nie dotarłem przez to na konkurs. Na ich fejsie znalazłem dopiero wczoraj ale co ciekawe patrząc na inne konkursy jakoś nie miałem z tym problemów (choćby wspomniane Bielsko) wiec może coś jest na rzeczy a po za tym nie jestem w tym odosobnionym przypadkiem. Po to jest forum czy jak ktoś bardziej lubi portale społecznościowe by wszelkie drobne czy mniej drobne niedociągnięcia przedyskutować (ktoś kilkanaście postów wyżej pisał) a niektórzy nie przeczytawszy dokładnie, dorabiają sobie jakieś teorie. Podtrzymuje swoją uwagę - jak jest strona to powinno też być na stronie nie wiem co stoi na przeszkodzie? Z mojej strony temat uważam za wyczerpany. Do zobaczenia na kolejnym bytomskim festiwalu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to ode mnie się zaczęło i co niektórzy zaczęli mylnie interpretować moje słowa (chciałbym wierzyć że bez złych intencji) to powiem to raz i otwartym tekstem: nikt nie ma pretensji o to że informacje o festiwalu są na FB a nie gdzie indziej, ani nikt nie narzeka że trudno je w ogóle gdzieś znaleźć (ja sam nie wiem, bo nie szukałem). Chodziło tylko i jedynie o to, że organizatorzy zlekceważyli nasze forum i nie raczyli niczego o organizacji festiwalu napisać, czego nie zrobili na PWM, mniejsza z tym czy ich tam o to proszono czy nie. Mam wrażenie że takie traktowanie jednego z największych for modelarskich w Polsce jest, delikatnie mówiąc, niesympatyczne.
Także uważam z mojej strony temat za wyczerpany i będę wdzięczny za nieprzekręcanie moich słów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2019 o 15:30, Olecki75 napisał:

Ten system rejestracji też średnio działa. Wyróżnieni mieli być powiadamiani SMS-em. Moi podopieczni nic nie dostali ale mimo to postanowiliśmy zostać na rozdaniu i okazało się, że jednak otrzymali wyróżnienie. Skoro nie było SMS to mogliśmy się zebrać do domu i było by po nagrodach. Skoro jest taki system i nie wywiesza się tabel z wynikami (bo rodo srodo itd) to niech on chociaż działa.

Akurat ja nie podałem nr telefonu przy rejestracji, ale sobie wieczorem sprawdziłem w tym odsądzanym od czci i wiary systemie czy mam postawionego "ptaszka" przy nagrodzonych modelach. Inni modelarze postąpili podobnie. Więc jednak można było poznać wcześniej wyniki bez SMS i zaplanować sobie następny dzień, co dla mnie miało o tyle istotne znaczenie, że przyjechałem aż z Wybrzeża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaszka właśnie nie było więc młodzi liczyli na SMS-y, pieczątki na karcie też nie było. Domyślam się co się stało - dostali rzutem na taśmę w ostatniej chwili (u nas też to się zdarza) więc chyba już nie było czasu na SMS-y. Numery oczywiście podali. W zeszłym roku jeden z młodych też SMS-a nie dostał ale była pieczątka na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2019 o 19:52, Solo napisał:

Chodziło tylko i jedynie o to, że organizatorzy zlekceważyli nasze forum i nie raczyli niczego o organizacji festiwalu napisać, czego nie zrobili na PWM, mniejsza z tym czy ich tam o to proszono czy nie. Mam wrażenie że takie traktowanie jednego z największych for modelarskich w Polsce jest, delikatnie mówiąc, niesympatyczne.

A może stało się to dlatego że organizatorzy festiwalu zostali usunięci z grona użytkowników tego forum w ramach "wielkich czystek administracji" w ostatnich latach?
Wiele osób odeszło z tego forum, zostało wyrzuconych, czy zablokowano im dostęp do forum.
Pomyśl czy może nie tu leży przyczyna "takiego traktowania jednego z największych for modelarskich w Polsce".

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sprawy, ale jeżeli zostali wywaleni, to logicznym chyba jest, że nie mają konta, a więc nie mają jak dostać się na forum i dać ogłoszenie. Możesz powiedzieć, że ktoś inny mógł napisać. Ja bym nie prosił pośrednika o zamieszczenie jakiegoś ogłoszenia dotyczącego mojej sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę że jak się organizuje "międzynarodowy festiwal modelarski", to raz że powinno się być ponad takie lokalne "obrazy i hańby", bo organizatorzy zapraszają ogólnie modelarzy, a nie administrację z którą mają kosę, a dwa, to że zdaje się nie wszyscy organizatorzy, jak jeden mąż, zostali zbanowani i nie mogą wejść na forum. Zresztą żaden problem założyć nowe konto o nazwie Festiwal Modelarski Bytom czy podobnie i formalnie poinformować wszystkich co i jak, nie sądzę żeby takiej osobie administracja robiła w poprzek, w takiej sytuacji.
No ale lepiej się obrazić na śmierć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu jest tak, ze modelarze są obecni w zdecydowanie większej ilości miejsc niż Modelwork i organizatorzy uznali, że nie ma sensu pchać się tu gdzie ktoś ich nie chce? Bez obrazy ale szczerze mówiąc poza Solo, to chyba  wszycy modelarze udzielający się na Modelworku sa obecni co najmniej na Facebooku, o innych forach nie wspomnę. Nawiasem mówiąc liczba potencjalnych uczestników możliwych do "zgarnięcia" na fejsie jest taka, że wchodzenie na fora modelarskie z tak dużą zawartością animozji i fochów po to aby pojedyńczy modelarze mogli się dowiedzieć o imprezie mija się z celem. Po co? Ci co przyjechali wiedzieli gdzie, co i jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 5.03.2019 o 19:52, Solo napisał:

zlekceważyli nasze forum i nie raczyli niczego o organizacji festiwalu napisać, czego nie zrobili na PWM, mniejsza z tym czy ich tam o to proszono czy nie.

No nie - mniejsza z tym :D  Nie zlekceważyli TEGO forum - nie zamierzali w ogóle pisać na ŻADNYCH forach, a informacja pojawiła się na tamtym tylko dlatego, że zostali o to poproszeni - co tu skomplikowanego?  Z tego forum i żadnego innego nikt o to nie prosił, dlatego informacji nie było. Przecież to jest proste jak drut i nie ma tu raczej miejsca na jakąś swobodną interpretację :D 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrkur napisał:

Tak to wyglądało na PWM-ie

Czyli jednak nie było żadnej prośby na początku, była za to informacja na forum.

2 godziny temu, Qz9 napisał:

Bez obrazy ale szczerze mówiąc poza Solo, to chyba  wszycy modelarze udzielający się na Modelworku sa obecni co najmniej na Facebooku, o innych forach nie wspomnę.

Byłbym zobowiązany gdybyś nie rozpowszechniał o mnie nieprawdziwych informacji. Jestem na innych forach modelarskich, nie tylko na MW, na FB też zerkam gdy trzeba.
Cała ta dyskusja nie dotyczy braku dostępu do informacji o festiwalu, tylko o traktowaniu naszego forum. Tylko i wyłącznie o tym.
Poniekąd zresztą Gajowy potwierdził to o czym pisałem: problemem jest - prawdopodobnie - jakaś niechęć do MW wynikająca z pewnych zatargów z administracją. Nie jest to fajne, ale warto mieć to na uwadze. Niepotrzebnie tylko niektórzy niezdrowo się w związku z tym podniecili, bo wyjaśnienie jest w sumie proste. Zresztą to już przeszłość, informacji o festiwalu tu nie było, festiwal się odbył, nie ma o co kruszyć kopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.