Skocz do zawartości

F6F Hellcat - 1:72 - Academy


Usul

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem, że założę swój pierwszy warsztacik - głównie w celu zadawania pytań i prośby o wytykanie elementarnych błędów...

Na warsztat poszedł ten model - bo zanim wezmę się za coś okazalszego (kolejny będzie Bf-109 Eduarda o którego pytałem przy zakupach) - chcę wyeliminować chociaż najprostsze błędy i "rozruszać" rękę. 

Wraz z modelem zaopatrzyłem się w monografię Kagero, poczytałem trochę o nim i to w sumie tyle...

Na pierwszy rzut oka model wydaje się... biedny - wnętrze to śmiech, podobnie wnęki podwozia. Ale może to i lepiej na początek...

Z rzeczy które na razie zrobiłem to powycinałem, częsciowo pokleiłem wnętrze (jak te boczne elementy kokpitu nie pasują do kadłuba...), wrzuciłem do myjki, teraz się suszy. Kolejny krok to... pierwsze pytanie...

Mam ogólnie trochę chemii, która przez lata mi się zbierała przy okazji malowania figurek do gier bitewnych. I teraz czy wnętrze - pstryknąć najpierw podkładem surfacer 1500 Grey ? Bo tak planowałem zrobić. A następnie Vallejo 71.137 US Light Green (czyli F34151). 

I czy może robił ktoś ten model i może mi pokazać zdjęcie środka (jeśli robił oryginalne) ? Bo w internecie google się buntuje i na moje pytanie "f6f hellcat interior 1:72" pokazuje trumpka w 1:48...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, patrząc na Wasze super prace trochę wstyd wyskakiwać z moją pracą, ale od czegoś w sumie trzeba zacząć..

 

Więc zrobiłem wnętrze na tyle co zestaw pozwalał, dorobiłem delikatny zarys pasów z taśmy maskującej. Kokpit na pewno i tak będzie zamknięty. 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

 

Teraz wycinam pozostałe elementy, chcę pomalować wnęki podwozia, po to by następnie móc skleić skrzydła.

4.jpg

 

Jestem oczywiście otwarty na wszelkie krytykę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już po ptakach z kolorem wnętrza.Następnym razem warto spytać przed malowaniem.Osłona tablicy przyrządów i celownik na czarno i jeżeli nie za póżno popraw łączenie bo będzie to widać  przez oszklenie.

Ps.A tak po prawdzie trzeba było kupić Hellcata   Eduarda.Wersja weekend nic droższa nie jest o tego .

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię go, bo jak się okazało, mam trochę zapasów po „starych” czasach, gdy miałem sklep z figurkami- było tez troche modeli. O tym zrobie oddzielny temat? By zorientować się co jest czym, a co lepiej omijać.

 

Kolor wzięty według instrukcji fs34151 - vallejo seria air. 

 

Jesli chodzi o łączenie to tablica powinna być „na równo” z kokpitem ? Bo w instrukcji nie widać, a ze spasowani elementów wychodzi właśnie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat chodziło o łącznie połówek kadłuba przed celownikiem.Na zdjęciach widać wyraźny schodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdziłem - ciekawe, bo ten schodek przed celownikiem jest, ale na samym dziobie już nie ma... Zeszlifuję, jest na szczęście niewielki.

I pytanie dodatkowe - będę go robił w wersji F6F-5 - jak widzę on jest cały w jednym kolorze FS15042 ? Czy to właściwy kolor ? Będzie trochę nudny, myślałem, że ta wersja jest 2 kolorowa, ale w sumie na początek może to i lepiej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F6F-5 to tylko wersja, może być nawet jedno-, dwu- czy trzykolorowa. 

I jeśli robisz jednokolorowego drona, który był cały żółty lub czerwony, to GSB raczej pasować nie będzie. 

Więc jeśli już pokaż zdjęcie konkretnej maszyny, wtedy można rozmawiać o kolorach. 

 

 

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to może po kolei: zacząłem od wybrania modelu, następnie, jako, że lubię trochę liznąć historii, by zżyć się z tym co mam sklejam kupiłem sobie opracowanie kagero oraz doczytałem ciekawostki w różnych zakątkach internetów.

Opracowanie kagero pokazało mi takie dwa malowanie (z grubsza tożsame z tym co jest w instrukcji):

5.jpg

6.jpg

 

Ten 3 kolorowy kamuflaż podoba mi się bardziej, ale według opracowania jest on dla wersji 3 (największa różnica, to te dodatkowe okienko jak widzę). Jako, że podoba mi się bardziej, samolot jako konstrukcje polubiłem, więc skleję też w przyszłości drugiego, będąc mądrzejszy o doświadczenia.

Zrobię więc wersję 5 - do wyboru lotniskocwe U.S.S. Hornet oraz Cabot - różnią się nieznacznymi wstawkami białego.

I teraz - w tym celu kupiłem farbę Vallejo Air 71.300 (czyli FS15042) - tak w przyszłości będę kupował Gunze lub Tamiya... Doświadczenie.. Czy ta farba będzie odpowiednia ?

Dalej -  wnęki podwozia, golenie itp.  - instrukcja tu mówi, że wszystko jednolicie, na monografii Kagero widać, że jednak nie - jak to z tym jest ? Tu znalezione w necie zdjęcie i wszystko w tym samym kolorze:

HA1115-1.jpg

I ostatnie 2 rzecy - pylon + zbiornik paliwa - jak rozumiem na biało (monografia) czy kolor wszystkiego (instrukcja i zdjecie z netu)?

A jak z pylonami bomb i samymi bombami - chcę podwiesić dwie 1000 funtowe - pod każde skrzydło. Jak to rozwiązać ?

I jeszcze myślę też o rakietach dodatkow.. ehh :) 

 

 

Edytowane przez Usul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wybrałeś jaki wybrałeś. Trudno. ? 

GSB do tej 15-tki z USS Cabot jest ok, czy jest sam VMA dobry, tego nie wiem, błota nie używam. 

Wnęki, golenie i cała reszta raczej też w GSB, zbiornik biały może być. 

Bomby sobie daruj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VMA  to marine attack squadron, a GSB... ? Szukam w necie, znam kontekst, ale... wole zapytac ?

 

czyli podsumowują wszystko sklejam właściwie poza zbiornikiem, który robię na biało i dokleje po wszystkim ? Tak z grubsza oczywiście ? 

 

I potem tylko pojedyncze rzeczy domalować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że się zupełnie obijam. poczyściłem większość elementów, zacząłem sklejanie połówek skrzydeł itp. No i żeby było widać niedokładności - poszedł podkład Mr. Hobby 1500 O ile spasowanie jednej strony jest w miarę ok, to z drugiej strasznie kiepsko - niektóre linie podziału nie schodzą się. Starałem się to skorygować - szpachlówka + skalpel. Jedna wyszła ok, druga jest do poprawki. Innymi słowy - powoli, ale do przodu. Jak uda mi się wyjść z tymi liniami podziału, to podmaluję silnik i będę kontynuował sklejanie.

Tak się teraz toto prezentuje:

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się trochę wyprowadzić linie podziału między połówkami skrzydeł. Teraz się przynajmniej łączą. Skleiłem całość, jutro wrzucę zdjęcia, a tymczasem pytanko - na jaki kolor wnętrze obudowy silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Usul napisał:

Udało mi się trochę wyprowadzić linie podziału między połówkami skrzydeł. Teraz się przynajmniej łączą. Skleiłem całość, jutro wrzucę zdjęcia, a tymczasem pytanko - na jaki kolor wnętrze obudowy silnika ?

Albo zinc chromate yellow albo interrior green. Myślę, że obojętnie który z nich wybierzesz to będzie zgodne z oryginałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, greatgonzo napisał:

Raczej tylko jeden będzie zgodny :).

Te elementy, w zależności od okresu, malowano w kolorze Interior Green, Grumman Grey lub czarnym.

Raczej z końcówki wojny - VF-17 U.S.S. Hornet. To czarny, szary czy zielony ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.