Skocz do zawartości

Siedmiu Wspaniałych - 1:9 Mitches Military Models


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Oskrobany, zalepiony plasteliną gdzie było potrzeba, w podkładzie szarym motipa i po zaznaczeniu wszystkich cieni i rozjasnień. Wypróbuję nowa metodę, jak mi się nie spodoba/nie wyjdzie - trudno, zmyję i zrobię po staremu.

PC300016.thumb.JPG.e983d65d1ce706000e2ccd53eba81194.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Może w końcu kiedyś go skończę...

Czwarte podejście do malowaniu tej po@#$$%nej koszuli, czy oni w większości musieli nosić niebieskie? Jak tak dalej pójdzie, żywica nie przezyje kolejnego zmywania. W podkładzie.P7130184.thumb.JPG.802dcd3dbb65120876231f8a033ace15.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, enten napisał:

Weź ją choć raz pomaluj i pokaż :D

Czasem jak coś się robi po kilka razy i nie wychodzi tak jak by się chciało to jest straszny wkurw i ostatnia rzecz jaka jest to chęć by się tym chwalić - wiem po sobie  :haha:

EDIT -----------------------

Zresztą w tym tygodniu pewnie zacznę malować moje panienki i znając życie to też coś wrzucę dopiero jak wstydu nie będzie. A wiadomo że z paniami trzeba delikatnie i pokazywać można dopiero jak będą "wyszykowane"  :szczerbol:

Edytowane przez M.A.V.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, M.A.V. napisał:

Czasem jak coś się robi po kilka razy i nie wychodzi tak jak by się chciało to jest straszny wkurw i ostatnia rzecz jaka jest to chęć by się tym chwalić - wiem po sobie  :haha:

O to-to. Ale postaram sie teraz na bieżąco podrzucać, może "wspólnymi siłmi" coś się wyciśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj olejnymi.Jak po miażdżącej krytyce na forum nie podpadnie publice to tylko zetrzesz tylko delikatnie przy pomocy white spirytu.A jak się spodoba ,,zalejesz,, a aero lakierem akrylowym tamiya i się utwardzi.I utrwali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, push-up78 napisał:

Pomaluj olejnymi.Jak po miażdżącej krytyce na forum nie podpadnie publice to tylko zetrzesz tylko delikatnie przy pomocy white spirytu.A jak się spodoba ,,zalejesz,, a aero lakierem akrylowym tamiya i się utwardzi.I utrwali.

:super:    dobry pomysł by zminimalizować straty w "materiale źródłowym" :

13 godzin temu, Marcin M. napisał:

Jak tak dalej pójdzie, żywica nie przezyje kolejnego zmywania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, push-up78 napisał:

Pomaluj olejnymi.

O ile jakieś mam, to tylko humbrole i revelle, wyschnięte ? . Jedynie do suchego pędzla na podstawkach - czasami - używam.

Na tę chwilę tak. Użyłem tych farb:P7140188.thumb.JPG.f4b5eb3f25ddc4062dbf9c9b53a56122.JPG

Baza to Macragge Blue zwashowane Drakenhofem. Wygladało to słabo, dlatego podziałałem pozostałymi kolorami, mieszając głównie na mokro. Niestety, zdjęć z postepów nie robiłem, bo nie wiedziałem, czy cokolwiek uratuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło trochę falbaniasto u góry ale wg mnie to wina figurki - te zmarszczki nad kieszonkami są dość dziwnie mocne, trochę wygląda jakby naszyli ja na pomarszczony materiał.

Ale malowanie wg mnie jest OK :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

1 minutę temu, M.A.V. napisał:

Wyszło trochę falbaniasto u góry ale wg mnie to wina figurki - te zmarszczki nad kieszonkami są dość dziwnie mocne, trochę wygląda jakby naszyli ja na pomarszczony materiał.

Fakt. Ale na to nie mamy wpływu, rzeźbiarz chyba chciał urozmaicić trochę. Plecy za to są całkiem nudne.

Dobra. Zobaczę jutro jak wszystko wyschnie, najwyżej jeszcze coś podziałam z przejściami kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza na twarz.

Bernardo już na pierwszy rzut oka był ciemniejszy od innych pistoleros, wszak meksykański Irlandczyk (albo irlandzki Meksykanin).
Użyłem farby heavy skin z serii extra opaque Vallejo. Fajna, bo dobrze kryje i kolor trafiony.P7190197.thumb.JPG.0f3de546a35c913313dc9762535bf342.JPGP7190196.thumb.JPG.52ced5b108577df1025f606c03cdee77.JPGP7190195.thumb.JPG.7c1093052d7c381749302b54556de26e.JPG

To jak mówicie, Panowie, chyba w przyszłym miesiącu James Coburn sie stawi na warsztat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, M.A.V. napisał:

Tylko na tym ostatnim zdjęciu ma "farbę na włosach"

Ależ spokojnie ? . Przecież to baza. Malowanie zgrubne, na detale przyjdzie czas. Zawsze na końcu wszystkie niedoróbki poprawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Markuz napisał:

Coś mi się widzi, że jakieś artefakty po odlewie mu na nosie zostały.

Jak już, to raczej wżery ma po tych szaleństwach ze zmywaniem, nos, uszy, lewa dolna powieka. W ostatniej chwili pozalepiam plasteliną i podmaluję, w zależności od potrzeby, 

Rozjaśnienia i przyciemnienia. P7200201.thumb.JPG.0de8b783bbdbbce237f5b7b443653202.JPGP7200202.thumb.JPG.e2e10e30ecaff3ddceb02c87386284e7.JPGP7200203.thumb.JPG.47dc867c62747829bcda6c1a455f5c93.JPG

Jeszcze ze dwa podejścia i będzie git. Jutro rzucę kolor na oczy, brwi i paszczę, będzie można ocenić kontrast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem owłosienie. Całość pokryłem drakenhof nightshade (granatowy wash dla niewtajemniczonych ? ), suchy pędzel jasniejszym pzgrauem i nuln oil w najgłębsze rejony. Chodziło o to, żeby uzyskać bruneta nie używając czarnej farby, są szpece, co granatowymi odcieniami uzyskują ten efekt.P7220217.thumb.JPG.bb9da1cc10f6c5a7cf6e1aea2e8a23a2.JPGP7220218.thumb.JPG.d060294eff2483335f80f1986fb0eff8.JPG

Przejrzał na jedno oko. Dwa zielone goblinowe kolory o dziwnych nazwach od Citadel. Zostało dodanie białej kropki jako błysku. Sami oceńcie, czy udało mi się uzyskać pozycję jak na zdjęciu z poprzedniej strony :) . Kapelutek do zdjęcia tylko. 

P7220222.thumb.JPG.eeebabb936a24afbb796e9d1bbee8b0f.JPG

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.