Skocz do zawartości

Siedmiu Wspaniałych - 1:9 Mitches Military Models


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień drugi.

Ktoś zwrócił mi uwagę na początki stanu przedhemoroidowego, wyzierającego z jego spojrzenia. Fakt. Trochę poprawiłem, powiększyłem odrobinę źrenicę, a tęczówkę rozszerzyłem w stronę lewego kącika oka. P7230226.thumb.JPG.895ec98c68b88e65955608b00884ed67.JPG

bernardo.thumb.jpg.ea4978ca4c8200377a9c80f7776a1592.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, myszaty napisał:

Ja bym w życiu nie zgadł że to Bronson...

Niestety na rzeźbę nie mam wpływu. Yul Brynner mógłby być bardziej okragły dołem, Steve Mc Queen - trochę młodszy. Bronson z nich wszystkich i tak najbardziej akuratny jest. Najbardziej obawiam się jak zacznę robić Britta, Jamesa Coburna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, po prostu te muskuły na czole mi się rzuciły w oczy, generalnie Bronson na zdjęciu  jest bardziej taki okrągły w rysach, jakby ,,mniej" zmęczony...czarno białe zdjęcie też ,,wygładza" twarz...już się zamykam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
33 minuty temu, M.A.V. napisał:

patrząc przez pryzmat "gwiazdorski" to następny pewnie będzie Coburn-mistrz noża  :mrgreen:

Ta jest! Ale jestem pełen obaw, czy podobieństwo bedzie uchwycone. Bo patrząc na zdjęcia gotowych Brittów, mam pewne wątpliwości. Ale sie zobaczy się .

11 minut temu, mandrivecs napisał:

Kurde, świetna kolekcja! Na półce będzie Czad! 

No! Ja jeszcze marzę, żeby ktoś się pokusił o wydanie kolekcji z bohaterami serialu M*A*S*H. To by było coś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2020 o 20:43, Baas ArK napisał:

A na serio: przy bohaterach M*A*S*H-a to już by było chyba modelarskie dożywocie.

Czy ja wiem? W sumie chyba 10 głównych postaci.

Tymaczasem, zapraszam do GALERII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście tam, kamraci?

Bo Britt zajechał... Byłby już parę miesięcy wcześniej, tylko poczta polska zechciała dać ciała i pojeździł sobie po Europie, zanim trafił do mnie na stół.

Z nim chyba będzie najwięcej roboty:

PA120257.thumb.JPG.335c7d668da03c48bbab39d89de9db3f.JPG

Zrobiłem małe rozeznanie i dowiedziałem sie u źródła, że popiersie było wzorowane na tym kadrze:

Britt — "The Magnificent Seven" | The Magnificent 25: Legends of the  Western | Purple Clover

Pomińmy pozę, skupmy się na twarzy:

PA120262.thumb.JPG.a556c521e0cb16bd51723b6c5c025153.JPGPA120260.thumb.JPG.860af521eb2ca1bcadc3c762f6e210fd.JPGPA120263.thumb.JPG.74d9279a8a86a6c3f44f6c28b25843d4.JPG

Bez greenstuffu, czy plasteliny tym razem się chyba nie obejdzie... Nie lubię ingerować w rzeźbę, bo wiem, że malowaniem można dużo wyciągnąć ale tu chyba będę musiał trochę zadziałać, przede wszystkim usunąć tę bruzdę na prawym policzku, no i ta dolna warga trochę zbyt namiętna...

Kapelusz chyba też mu zmienię. Rondo ma wyraźnie inny kształt.

Koszula za to jest bardzo ładnie zdetalowana, nie tak przesadzona jak u poprzednika:

PA120264.thumb.JPG.fe56db6d77f47b02a07fb059115c5fd6.JPG

Ślady łączenia form - zaklei się po drodze:

PA120265.thumb.JPG.f95d4cad462ecbec62cb13a7c813b1ec.JPG

No i co sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawego profilu, kurde wygląda jakby nie jadł z rok albo chorował, tutaj będę musiał pokleić.

A kapelusz, jak dostanie dobrego kształtu, od razu lepiej siądzie. Teraz jest wyżej, bo plastelina trzyma w środku.

Praca kolegi arj z PlanetFigure. Rondo powinno być wyginane z jaja, a nie owalu, może dlatego też twarz inaczej wygląda.img_3610c-jpg.349404

Żebym tylko znowu na rok nie utknął....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za doping.

Przeróbki być może nie będą konieczne w aż takim stopniu. Znalazłem bowiem taką fotkę:

1764174714_jcoczy.thumb.jpg.965ee52f6a6b5b51f45f1a3481790ba8.jpg

 

PA120262.thumb.JPG.a556c521e0cb16bd51723b6c5c025153.JPG

Może wystarczy plastelina w zagłębienia i zmiana ronda w kapeluszu, bez większej ingerencji w rzeźbę.

Edytowane przez Marcin M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.