Skocz do zawartości

1/700 diorama Rajd na st.Nazaire - HMS CAmpbeltown


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy punkt widzenia, ale faktem jest że ci którzy potrafili coś, poza klepaniem postów, zostali poproszeni o opuszczenie imprezy :haha:

Kolejność o której mówiłem daje najlepszą kontrolę nad tym co się robi. Tym właśnie betonem będziesz określał jak bardzo kontrastowe to będzie. Na tym etapie zawsze lepiej jest mieć za dużo kontrastu niż za mało. Zgasić zawsze można, poza tym nawalisz na to jeszcze brudy glony kamienie czajnikowe, sól brud ropę i co Ci tam jeszcze do głowy przyjdzie. Jeżeli po malowaniu kontrasty nie będą wyraźne to znikną kompletnie pod całym tym syfem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2019 o 12:31, Hello napisał:

Dawaj zdjęcia , też chce coś podglądnąć .

na razie brak czasu powoduje że tylko dzieją się jakieś małe pierdołki, większy update pojawi sie zapewne pod koniec świat - dzięki za dobre słowo 

W dniu 19.04.2019 o 14:13, Michal_G napisał:

podziemnym zbiorniku na paliwo pomiędzy dokiem a Loarą

dzięki to faktycznie może być to :) koniec końców postanowiłem iż 

1 robię 1 rurę wzdłuż kesonu - przerwaną przez wbity okręt

2 po stronie przepompowni zamontuje ten "budyneczek" nie wiem czy tam był ale na pewno będzie to ciekawiej wygladac niż taki pusty "plac"

 

W dniu 19.04.2019 o 20:20, Szydercza Gała napisał:

Tym właśnie betonem będziesz określał jak bardzo kontrastowe to będzie. Na tym etapie zawsze lepiej jest mieć za dużo kontrastu niż za mało

Jako że jesteś mistrzem kontrastu to chętnie wsłu:bip:e sie w to co mówisz, ale jako znacząco słabszy potrzebuje więcej drogowskazów 

Gdziekolwiek czytam / oglądam malowanie betonu wszyscy stosują podobną metodę 

szary / potem przecierki / pacanki szaro / biało / czarne

Jako ze to małe jest straszliwie, to oczywiście w tej skali już sama farba i kierunek kładzenia koloru będzie imitował strukturę, tak wiec myślę iż zrobić tak 

tym moim betonem z białym pomalować wszystkie powierzchnie  poziome 

betonem z czarnym pomalować wszystkie piony 

na to dać oleje, zacieki, wash, linie zielonych alg (może na 2 poziomach)   

cały czas zastanawiam się jak osiągnąć takie jasne nieoczekiwane plamy betonu - trochę nienaturalne z perspektywy całej ściany (zdjęcie ponownie co by było łatwiej czytającemu) 

InkedCaissonInner_LI.jpg

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, laskonogi napisał:

  

cały czas zastanawiam się jak osiągnąć takie jasne nieoczekiwane plamy betonu - trochę nienaturalne z perspektywy całej ściany (zdjęcie ponownie co by było łatwiej czytającemu) 

 

Metod jest kilka, zasadniczo zamaskuj je po położeniu bazy, a przed zaaplikowaniem syfu. W zależności od zamierzonego kształtu, możesz użyć taśmy, maskolu albo soli. Potem już same te plamy pobrudzisz osobno i lżej żeby odstawały od reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mału update 

Zacząłem malowanie na razie pierwsze warstwy, starałem się by powierzchnie płaskie były jaśniejsze od ścian, a ściany wewnątrz doku jaśniejsze od tych na zewnątrz, położyłem także kolor tam gdzie mam zalać "wodą" dając smugi które mam nadzieje troszkę wyjdą z zielonkawej toni :) 

Oczywiście całość zostanie pokryta pigmentami olejami eetc więc to taka moja baza 

st_nazaire.jpg

 

st_nazaire3.jpg

 

st_nazaire4.jpg

st_nazaire5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

maskowania ćd... 30 min przygotowań i 30 s malowania :)

Kupiłem specyfik chipping od valleyo i mam zamiar go użyć na wrotach 

wiec na ten rdzawy pójdzie lakier ten chipping i 2 /3 cieniutkie warstwy rożnego szarego, potem będę robił zadrapania - nigdy nie robiłem w ten sposób wiec bardzo ciekaw jak to wyjdzie ... jak ktoś ma wiedzę co do kolejności etc to chętnie sie wsłucham :)

IMG_20190520_001543_6.jpg

IMG_20190520_001559_2.jpg

IMG_20190520_001614_8.jpg

 

Woda - zakupiłem takowe coś od AK i planuje zmieszać z jakimś błotno zielonym pigmentem i wylać tak na 0,7 mm 

IMG_20190520_001758_7.jpg

PS TAK WIEM ŻE NIE UMIEM WYCINAĆ OKIENEK - więc proszę mnie tym już nie gnębić :)

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałeś sobie beton tym rdzawym, naucz się panować nad fukawką, albo poświęć dodatkowe 20 minut na porządne maskowanie.

cziping fluid=lakier do włosów.

jak już obijesz pierwszy kolor, a zanim dasz na to znowu czpiping fluid, zajedź to warstwą tamijuniowego clear'a. Większa szansa na to że to co już obiłeś zostanie tam gdzie jest, a nie odpadnie razem z następną warstwą z którą będziesz pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko ale jak rozumiem mam juz fluid to mogę zadziałać :) hm właściwie to juz zadziałałem heehe i czekam teraz 2 h na przeschniecie i kładę 1 warstwę koloru ... aaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. To dość szybki proces. Przygotuj sobie szczotkę i kilka przystrzyżonych pędzli. Jak tylko kolor będzie pyłosuchy to moczysz wodOm u napin..lasz jak Chuck Norris komunistów. 

Z tymi oknami to każdemu by się ręką zatrzęsła jak by miał plakat z porucznik Rosel nad głową..  Głowa do góry.!:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec hm ekhm no wiec tak że tak powiem zrobiłem (foty na szybko): 

IMG_20190520_210811_1.jpg

 

IMG_20190520_210849_3.jpg

i teraz tak strasznie duże mi te odpryski wyszły - chyba za duże narzędzia ... na początku robiłem przystrzyżonym pędzlem 

potem z pomocą "rozgryzionej" końcówki wykałaczki dodatkowo starałem sie przeciągać od lewej do prawej - tak jak by miały powstawać rysy od przesuwania ... no i niby wyszło ale w tej środkowej części strasznie mi sie farba zmechaciła - może jak wyschnie to odpadnie .... :glupek:

niby wiem że na to idzie jeszcze dużo specyfików ... ale nie wiem czy jestem zadowolony 

generalnie planowałem po tej warstwie nałożyć ton jaśniejszy z modulowaniem jeszcze jaśniejszym i zetrzeć całkowicie środkowe część "paneli" ale teraz to chyba musz e sie z tym przespać ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara szczotka do zębów jest najlepsza. Tego tylu faktura to normalka, przy kamieniu czajnikowym jest to nawet plus. Żeby tego uniknąć trzeba dużo wody i ścierania w jedną stronę, albo robienie pod bierzącą wodą... Jeżeli będziesz lutował szczotą pod kątem prostym do płaszczyzny powierzchni uzyskasz więcej mniejszych odprysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha czyli że nie jest aż tak złe tak:)?, psiknąłem na razie lakierem i położę kolejną warstwę - tą będę ścierał jak mówisz - choć pod wodę nie wsadzę :) = dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie ujdzie, choć wielkość odprysków nie przystaje do skali, pocieszam się tym, że w większości i tak to zalalujesz kolejnymi szarymi. Koncepcyjnie natomiast nie bardzo rozumiem co mają symbolizować rdzawe odpryski na.... betonie. No ale mam otwarty umysł i być może ostatecznie okaże się to genialnym sztychem :wink:  Działaj dalej i pokazuj foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Technicznie ujdzie, choć wielkość odprysków nie przystaje do skali, pocieszam się tym, że w większości i tak to zalalujesz kolejnymi szarymi.

ja też mam taką nadzieje :)

8 minut temu, Szydercza Gała napisał:

co mają symbolizować rdzawe odpryski na.... betonie

chciałem zwrócic uwage iż są to wrota do doku i z mojej wiedzy były stalowe ? chyba ze coś mi sie pokickało :)

koncepcyjnie to sobie takie zrodlo znalazłem 

DSC_0439.thumb.JPG.64862981b30c3716259ef72a25805d83.JPG

choć to zdjęcie jest znacząco mniej rdzawe :)

CaissonInner.jpg.1ff3043a8d41c89bad55dfcf24686b44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Szydercza Gała - znaczy ja tak zakładam że to są stalowe - bo chyba betonowych to by sie nie dało - za ciezkie ? 

 

W dniu 20.05.2019 o 20:52, Super_Hans napisał:

Z tymi oknami to każdemu by się ręką zatrzęsła jak by miał plakat z porucznik Rosel nad głową.

no może i prawda tylko nie wiem czy mi budynek odbiorą do użytku :)

PYTANIE: ktoś ma pomysł na zieleń w 700 - trawa - tylko zaznaczyć "zielonym" kolorem czy raczej jest coś takiego małego sterczącego ... :) co mozna by zastosować - chwilę myślałem nad - pumeksem - taki tani za pare złotych kruszy sie w pył - w 35 kiedyś stosowałem jako mech a tu moze by sie nadało ? co sądzicie 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudyhunter napisał:

Ja na dioramie z Fuso zastosowałem posypke

O tak Fuso wypas - tylko u ciebie bogactwo roślinności a u mnie rachityczna trawka gdzie nie gdzie :) foty zawsze - muszę obejrzeć tą posypkę 

dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zieleni możesz też kombinować z flockiem 0,5-1mm [chyba Mininatur o ile dobrze pamiętam] albo trawą 1mm Polaka, drobniej nie będzie :) Na zarośla, krzewiny itp chyba się nada.

 

...wciągnąłem się w obserwację tego warsztatu :D Powodzenia.

Edytowane przez LordDisneyland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.