Skocz do zawartości

1/700 diorama Rajd na st.Nazaire - HMS CAmpbeltown


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie poszukuje , planów rysunków etc na temat ścigacz okrętów podwodnych (ML) typu Fairmile Bczy ktoś kojarzy jakieś materiały na temat.. Bo modelika 1/700 to raczej nie uświadczę ? a bardzo by mi pasował do koncepcji ? Dzięki za każdy trop ... 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, chyba trafiłem na ten tom anatomy - on dotyczy v.d, w operacji brały v.b one sie zasadniczo od siebie różniły - niestety chyba odpuszcze temat, - skupiam się na niszczycielu ,;)

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy w oddali słychać nadchodzące pierwsze strzały ... do pewnej stoczni zbliża się z podnisioną banderą ex amerykański pod germańską flaga brytyjski niszczyciel... 

Panowie malowałem tą sugerowaną wodą z farbą :) wyszło tak - no na pewno lepiej ale dużo nauki przede mną 

Campbel dostał tez kilka pocisków po burtach, do obrobienia i jak widzę na zbliżeniach do lekkiej korekty. 

IMG_20190819_075822_1.jpg

 

IMG_20190819_075828_7.jpg

 

IMG_20190819_075902_1.jpg

 

Mały wtręt technologiczny - ostatnio kupiłem "maskol" vallejo - jest bardzo płynny co daje mu lekkie katerpilarne zdolności wnikania pomiędzy - używałem do maskowania pokładu 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

no dobra to troszkę posunąłem się z pracami, zauważam iż zdjęcia trochę wypłaszczają całość 

Pamiętajmy iż jesteśmy jeszcze przed pożarami na niszczycielu on sie dopiero wbił i zatopił rufę w tym czasie komandosi próbują ogarnąć temat na brzegu. Robię ten wstęp bo na razie to on dostał i się trochę osmalił 

Starałem się go nie za bardzo "zaciec" bądz co bądz kilka tygodni temu wyszedł z przebudowy 

no dobra to tyle usprawiedliwień teraz zdjęcia 

aha jeszcze jedno - nie ma koncepcji co z kotwicami na zdjęciach ich nie widać - no ale że tak w ogóle ich nie ma ? zastanawiam sie czy nie zrobić ich z łańcuchami opuszczonymi że niby dodatkowo chcieli "zacumować" ? co sądzicie ? 

bm70wcnv73f01.jpg.eb5dbcbdfe838b19d4460cd686ce74ef.jpg

 

a teraz kilka fot tego co mam - oczywiście maszt idzie do zmiany ten tutaj to zestawowa pokraka :)

IMG_20190915_004436_5.jpg

IMG_20190915_004456_5.jpg

IMG_20190915_004505_2.jpg

IMG_20190915_004413_1.jpg

xx.jpg

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, laskonogi napisał:

nie ma koncepcji co z kotwicami na zdjęciach ich nie widać - no ale że tak w ogóle ich nie ma ? zastanawiam sie czy nie zrobić ich z łańcuchami opuszczonymi że niby dodatkowo chcieli "zacumować" ? co sądzicie ? 

Jak na zdjęciu nie ma to nie rób , tam usunięto wszystko co szło usunąć dla zrobienia miejsca na "wielkie buuum" . To w końcu nie był transportowiec z ładownią na wybuchową niespodziankę .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh to takie nawiązanie do zdjecia od którego wszystko sie zaczeło :) dock.thumb.jpg.28dc192b5068120bf1f13d01542085fc.jpg.e8af6afd55156ed7ccdd85e0911d916f.jpg

ale masz swieta racje... inne kadry będą - to jest z reki na szybko robione, dziś miałem niespodziewane samotne chwile w domu - co mi się w ciągu dnia de facto nie zdarza i tak po cichaczu podziałałem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje wsparcia - jak wy rozkminiacie to olinowanie :)

mam takie materiały 

394601287_Bundesarchiv_Bild_101II-MW-3722-10_St._Nazaire_Zerstrer_-HMS_Campbeltown-.jpg.30538f5309cc2fff5f0fc49786319818.jpg

St_-Nazaire-HMS-Campbeltown-3.jpg.a51d5b3818c5e44dadd3d0e344329175.jpgimage1.thumb.jpg.c56565b0cd6b4680fcc0ba9a79b8e9c9.jpgimage.thumb.jpg.d20af97aee79c137aa2d909d97dd9f81.jpg1749609570_Bundesarchiv_Bild_101II-MW-3722-16_St._Nazaire_Zerstrer__HMS_Campbeltown_.jpg.2aaf676ef83b8a0f7ef3a181b8ec0094.jpg

 

i teraz pytania 

gdzie schodzą sie te liny od reji ? 

rozumiem zę mamy salingi od których od dziobu schodzą symetrycznie 2 liny do podstawy masztu 

na schemacie z anatomy nie widać małego "sztagu" a na pierwszym i ostatnim zdjęciu wyraźnie jest jakaś lina od topu ? 

dzięki za poświęcony czas i każdą podpowiedz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

teraz kolejne pytanie, do bardziej doświadczonych - wodę chcę zalewać specyfikiem AK still water, akurat taki mam. Będę go delikatnie barwił co by miał błotnistą kolorystyke - rozumiem iż akrylami 

natomiast na próbach wychodzi mi iż przy pionowych ścianach nie wysycha idealnie prostopadle. Ponieważ nie robię mega fal - to rzeka i to w bardzo spokojny dzięń. Czy jest jakis myk aby to wyschło na równo ? ze ścianą pionową ?  

drugie pytanie czy ktoś robił  ślady po trafieniach w wodę i może coś doradzić - nie chodzi mi o fontatnny wody po 75 mm tylko raczej serie z karabinów 7,62 :) . Kombinuje iż w procesie schnięcia wody za pomocą cienkiej igły będę - wyciągał nitki tego specyfiku do gory i potem to cieniował - ale czy to dobry pomysł ? a moze jest jakis inny myk 

Wybaczcie iż seria pytań ale przechodzę to trudnych tematów które robię de facto po raz pierwszy 

dzięki za wszelkie uwagi i komentarze 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem mieszania still water z farba, więc się nie wypowiem. Proponowałbym Ci stworzyć najpierw powierzchnię wody, którą następnie pomalujesz. Będziesz miał większa kontrolę nad kolorem wody i jej kształtem. W miejscach gdzie woda będzie przy samym doku, możesz zrobić ją delikatnie ciemniejszą. Jak już będziesz miał wszystko wymalowane, to wtedy wylej trochę still water i rozprowadź pędzelkiem. Daj w ten sposób 3 warstwy still water. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam działać inaczej muszę poziom wody podnieść tak o 8-10 mm względem podstawy, tak to już konstrukcyjnie rozplanowałem - dlatego zakładałem wylewać - ale kreatywnie podchodząc do tego co piszesz może powinienem to wylewać warstwami ... ? od najciemniejszej do najjaśniejszej - i każdą warstwę - filtrować aerografem aby uzyskać własnie ciemniejsze przy prze pirsach i kesonie ? a no i w okół niszczyciela :)

Zdjęcie poglądowe jak to obecnie wygląda 

1447-1104f226fd3.jpg.b83d17ff73e7c2c113255733c74f95bd.jpgd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boje sie teraz wylewać tam gips albo co innego ... 

schnie strasznie wolno - cienka warstwa tężała mi z 4 dni :)  ... Ale to będzie ostatni z procesów wiec może leżec i schnąć, a ja będę miał już warsztat gotowy na nowy projekt, bo już mi schodzą gadzety :) ale o tym sza ...

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zabezpieczyć wszystko taśmą i wylać gips. Następnie przy pomocy aerografu rozdmuchac fale. Ważne by gips był bardzo rzadki. Mi on zasychał w około 5 min. 

Technik wykonania wody masz tutaj na forumie sporo, od gipsu, przez gladz szpachlową, po otręby, tak więc wybierz sobie co chcesz :)

DSC_0258-1280x720.JPG

DSC_0261-1200x2133.JPG

DSC_0259-1280x720.JPG

DSC_0285-1280x720.JPG

DSC_0298-1280x720.JPG

DSC_0315-1280x720.JPG

Edytowane przez chudyhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramkę to ja nawet mam z balsy zrobioną (zdjęcie archiwalne:))= chyba sie zachlaszcze jak mi ten gips upaćka całość, :) ale pomysł zacny dzieki!

fajny ta woda - nie mówiąc o tym co po niej pływa :)

IMG_20190414_233617_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, jest to moja druga 700ką i dwuga woda jaka w życiu zrobiłem. Szału nie ma, ale jakoś wygląda :) najpierw weź sobie gdzieś zrób testy tej wody. Szkoda by było zepsuć to co do tej pory zrobiłeś. Oczywiście przy gipsie musisz wszystko dobrze zalepić taśmą. Możesz jeszcze użyć gotowej gładzi szpachlowej. Długo schnie i masz sporo czasu na formowanie. Inna metoda to przygotować sobie wstępnie rzeźbę wody i dać na nią papier akwarelowy. Uzyskasz taka fakturę 

DSC_1093-1280x960.thumb.JPG.7289bc2569fdff31a45adfc48e97f247.JPG

Tylko tutaj nie możesz przesadzić z still water. Maksymalnie dwie warstwy i ani jednej więcej, bo stracisz fakturę. Najlepiej użyć dobrych lakierów np. Liquitex high gloss i nakładać z pędzla bardzo cienką warstwę (3 warstwy wystarcza) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.