Jump to content
laskonogi

1/700 diorama Rajd na st.Nazaire - HMS CAmpbeltown

Recommended Posts

Wakacyjnie 馃槈 wracam przed d艂ugim weekendem i ju偶 si臋 szykuje ,

Posted (edited)

Panowie poszukuje , plan贸w rysunk贸w etc na temat聽艣cigacz okr臋t贸w podwodnych (ML) typuFairmile B,聽czy kto艣 kojarzy jakie艣 materia艂y na temat.. Bo modelika 1/700 to raczej nie u艣wiadcz臋 馃槈 a bardzo by mi pasowa艂 do koncepcji ? Dzi臋ki za ka偶dy trop ...聽

Edited by laskonogi

Posted (edited)

Jest anatomia tych Farmili, zdaje si臋 偶e gdzie艣 mam. Jutro juz jestem w dom, tak偶e ten聽 :szczerbol:

Edited by Szydercza Ga艂a

Posted (edited)

Dzi臋ki za podpowied藕, chyba trafi艂em na ten tom anatomy - on dotyczy v.d, w operacji bra艂y v.b one sie zasadniczo od siebie r贸偶ni艂y - niestety chyba odpuszcze temat, - skupiam si臋 na niszczycielu ,;)

Edited by laskonogi

Posted (edited)

gdy w oddali s艂ycha膰 nadchodz膮ce pierwsze strza艂y ... do pewnej stoczni zbli偶a si臋 z podnision膮 bander膮 ex ameryka艅ski pod germa艅sk膮 flaga brytyjski niszczyciel...聽

Panowie malowa艂em t膮 sugerowan膮 wod膮 z farb膮 :) wysz艂o tak - no na pewno lepiej ale du偶o nauki przede mn膮聽

Campbel dosta艂 tez kilka pocisk贸w po burtach, do obrobienia i jak widz臋 na zbli偶eniach do lekkiej korekty.聽

IMG_20190819_075822_1.jpg

IMG_20190819_075828_7.jpg

IMG_20190819_075902_1.jpg

Ma艂y wtr臋t technologiczny - ostatnio kupi艂em "maskol" vallejo - jest bardzo p艂ynny co daje mu lekkie katerpilarne zdolno艣ci wnikania pomi臋dzy - u偶ywa艂em do maskowania pok艂adu聽

Edited by laskonogi

w艂asnie - ale dopiero po zdj臋ciach pozna艂em - okiem to ich raczej 艣rednio wida膰 heheh - mowimy o tych ma艂ych :)

no dobra to troszk臋 posun膮艂em si臋 z pracami, zauwa偶am i偶 zdj臋cia troch臋 wyp艂aszczaj膮 ca艂o艣膰聽

Pami臋tajmy i偶 jeste艣my jeszcze przed po偶arami na niszczycielu on sie dopiero wbi艂 i zatopi艂 ruf臋 w tym czasie komandosi pr贸buj膮 ogarn膮膰 temat na brzegu. Robi臋 ten wst臋p bo na razie to on dosta艂 i si臋 troch臋 osmali艂聽

Stara艂em si臋 go nie za bardzo "zaciec" b膮dz co b膮dz kilka tygodni temu wyszed艂 z przebudowy聽

no dobra to tyle usprawiedliwie艅 teraz zdj臋cia聽

aha jeszcze jedno - nie ma koncepcji co z kotwicami na zdj臋ciach ich nie wida膰 - no ale 偶e tak w og贸le ich nie ma ? zastanawiam sie czy nie zrobi膰 ich z 艂a艅cuchami opuszczonymi 偶e niby dodatkowo chcieli "zacumowa膰" ? co s膮dzicie ?聽

bm70wcnv73f01.jpg.eb5dbcbdfe838b19d4460cd686ce74ef.jpg

a teraz kilka fot tego co mam - oczywi艣cie maszt idzie do zmiany ten tutaj to zestawowa pokraka :)

IMG_20190915_004436_5.jpg

IMG_20190915_004456_5.jpg

IMG_20190915_004505_2.jpg

IMG_20190915_004413_1.jpg

xx.jpg

Edited by laskonogi

3 godziny temu, laskonogi napisa艂:

nie ma koncepcji co z kotwicami na zdj臋ciach ich nie wida膰 - no ale 偶e tak w og贸le ich nie ma ? zastanawiam sie czy nie zrobi膰 ich z 艂a艅cuchami opuszczonymi 偶e niby dodatkowo chcieli "zacumowa膰" ? co s膮dzicie ?聽

Jak na zdj臋ciu nie ma to nie r贸b , tam usuni臋to wszystko co sz艂o usun膮膰 dla zrobienia miejsca na "wielkie buuum" . To w ko艅cu nie by艂 transportowiec z 艂adowni膮 na wybuchow膮 niespodziank臋 .

Pozdrawiam Hello

ha s艂usznie prawicie tak b臋dzie - ka偶de kilo si臋 liczy w pr臋dko艣ci dotarcia do celu :), swoj膮 drog膮 ci臋偶ko聽sobie wyobrazi膰聽siebie w takiej podr贸偶y ...聽

Nie wytrzymalem, przymiarka聽

IMG_20190917_174825_415.thumb.jpg.30551c0cfd376cae22d5b4c4cd3e6fff.jpg

heheh to takie nawi膮zanie do zdjecia od kt贸rego wszystko sie zacze艂o :)dock.thumb.jpg.28dc192b5068120bf1f13d01542085fc.jpg.e8af6afd55156ed7ccdd85e0911d916f.jpg

ale masz swieta racje... inne kadry b臋d膮 - to jest z reki na szybko robione, dzi艣 mia艂em niespodziewane samotne chwile w domu - co mi si臋 w ci膮gu dnia de facto nie zdarza i tak po cichaczu podzia艂a艂em :)

• Like 1

Panowie potrzebuje wsparcia - jak wy rozkminiacie to olinowanie :)

mam takie materia艂y聽

394601287_Bundesarchiv_Bild_101II-MW-3722-10_St._Nazaire_Zerstrer_-HMS_Campbeltown-.jpg.30538f5309cc2fff5f0fc49786319818.jpg

St_-Nazaire-HMS-Campbeltown-3.jpg.a51d5b3818c5e44dadd3d0e344329175.jpgimage1.thumb.jpg.c56565b0cd6b4680fcc0ba9a79b8e9c9.jpgimage.thumb.jpg.d20af97aee79c137aa2d909d97dd9f81.jpg1749609570_Bundesarchiv_Bild_101II-MW-3722-16_St._Nazaire_Zerstrer__HMS_Campbeltown_.jpg.2aaf676ef83b8a0f7ef3a181b8ec0094.jpg

i teraz pytania聽

gdzie schodz膮 sie te liny od reji ?聽

rozumiem z臋 mamy salingi od kt贸rych od dziobu schodz膮 symetrycznie 2 liny do podstawy masztu聽

na schemacie z anatomy nie wida膰 ma艂ego "sztagu" a na pierwszym i ostatnim zdj臋ciu wyra藕nie jest jaka艣 lina od topu ?聽

dzi臋ki za po艣wi臋cony czas i ka偶d膮 podpowiedz聽

teraz kolejne pytanie, do bardziej do艣wiadczonych - wod臋 chc臋 zalewa膰 specyfikiem AK still water, akurat taki mam. B臋d臋 go delikatnie barwi艂 co by mia艂 b艂otnist膮 kolorystyke - rozumiem i偶 akrylami聽

natomiast na pr贸bach wychodzi mi i偶 przy pionowych 艣cianach nie wysycha聽idealnie prostopadle. Poniewa偶 nie robi臋 mega fal - to rzeka i to w bardzo spokojny dzi臋艅. Czy jest jakis myk aby to wysch艂o na r贸wno ? ze 艣cian膮 pionow膮 ?聽聽

drugie pytanie czy kto艣 robi艂 聽艣lady po trafieniach w wod臋 i mo偶e co艣 doradzi膰 - nie chodzi mi o fontatnny wody po 75 mm tylko raczej serie z karabin贸w 7,62 :). Kombinuje i偶 w procesie schni臋cia wody za pomoc膮 cienkiej ig艂y b臋d臋 - wyci膮ga艂 nitki tego specyfiku do gory i potem to cieniowa艂 - ale czy to dobry pomys艂 ? a moze jest jakis inny myk聽

Wybaczcie i偶 seria pyta艅 ale przechodz臋 to trudnych temat贸w kt贸re robi臋 de facto po raz pierwszy聽

dzi臋ki za wszelkie uwagi i komentarze聽

Nie testowa艂em mieszania still water z farba, wi臋c si臋 nie wypowiem. Proponowa艂bym Ci stworzy膰 najpierw powierzchni臋 wody, kt贸r膮 nast臋pnie pomalujesz. B臋dziesz mia艂 wi臋ksza kontrol臋 nad kolorem wody i jej kszta艂tem. W miejscach gdzie woda b臋dzie przy samym doku, mo偶esz zrobi膰 j膮 delikatnie ciemniejsz膮. Jak ju偶 b臋dziesz mia艂 wszystko wymalowane, to wtedy wylej troch臋 still water i rozprowad藕 p臋dzelkiem. Daj w ten spos贸b 3 warstwy still water.聽

• Thanks 1

zak艂adam dzia艂a膰 inaczej musz臋 poziom wody podnie艣膰 tak o 8-10 mm wzgl臋dem podstawy, tak to ju偶 konstrukcyjnie rozplanowa艂em -聽dlatego zak艂ada艂em wylewa膰 - ale kreatywnie podchodz膮c do tego co piszesz mo偶e powinienem to wylewa膰 warstwami ... ? od najciemniejszej do najja艣niejszej - i ka偶d膮 warstw臋 - filtrowa膰 aerografem aby uzyska膰 w艂asnie ciemniejsze przy prze pirsach i kesonie ? a no i w ok贸艂 niszczyciela :)

Zdj臋cie pogl膮dowe jak to obecnie wygl膮da聽

1447-1104f226fd3.jpg.b83d17ff73e7c2c113255733c74f95bd.jpgd

By uzyska膰 taka warstw臋 na takiej powierzchni, jedna butelka to mo偶e by膰 ma艂o. Pomijam ju偶 fakt 偶e ten specyfik d艂ugo schnie, wi臋c czeka ci臋 kilka dni albo tygodni roboty :) No ale testuj, zobaczymy聽

boje sie teraz wylewa膰 tam gips albo co innego ...聽

schnie strasznie wolno - cienka warstwa t臋偶a艂a mi z 4 dni :)聽 ... Ale to b臋dzie ostatni z proces贸w wiec mo偶e le偶ec i schn膮膰, a ja b臋d臋 mia艂 ju偶 warsztat gotowy na nowy projekt, bo ju偶 mi schodz膮 gadzety :)聽ale o tym sza ...

Edited by laskonogi

Mo偶esz zabezpieczy膰 wszystko ta艣m膮 i wyla膰 gips. Nast臋pnie przy pomocy aerografu rozdmuchac fale. Wa偶ne by gips by艂 bardzo rzadki. Mi on zasycha艂 w oko艂o 5 min.聽

Technik wykonania wody masz tutaj na forumie sporo, od gipsu, przez gladz szpachlow膮, po otr臋by, tak wi臋c wybierz sobie co chcesz :)

DSC_0258-1280x720.JPG

DSC_0261-1200x2133.JPG

DSC_0259-1280x720.JPG

DSC_0285-1280x720.JPG

DSC_0298-1280x720.JPG

DSC_0315-1280x720.JPG

Edited by chudyhunter

ramk臋 to ja nawet mam z balsy zrobion膮 (zdj臋cie archiwalne:))= chyba sie zachlaszcze jak mi ten gips upa膰ka ca艂o艣膰, :)聽ale pomys艂 zacny dzieki!

fajny ta woda - nie m贸wi膮c聽o tym co po niej p艂ywa :)

IMG_20190414_233617_7.jpg

Nie przesadzaj, jest to moja druga 700k膮 i dwuga woda jaka w 偶yciu zrobi艂em. Sza艂u nie ma, ale jako艣 wygl膮da :) najpierw we藕 sobie gdzie艣 zr贸b testy tej wody. Szkoda by by艂o zepsu膰 to co do tej pory zrobi艂e艣. Oczywi艣cie przy gipsie musisz wszystko dobrze zalepi膰 ta艣m膮. Mo偶esz jeszcze u偶y膰 gotowej g艂adzi szpachlowej. D艂ugo schnie i masz sporo czasu na formowanie. Inna metoda to przygotowa膰 sobie wst臋pnie rze藕b臋 wody i da膰 na ni膮 papier akwarelowy. Uzyskasz taka faktur臋聽

DSC_1093-1280x960.thumb.JPG.7289bc2569fdff31a45adfc48e97f247.JPG

Tylko tutaj nie mo偶esz przesadzi膰 z still water. Maksymalnie dwie warstwy i ani jednej wi臋cej, bo stracisz faktur臋. Najlepiej u偶y膰 dobrych lakier贸w np. Liquitex high gloss i nak艂ada膰 z p臋dzla bardzo cienk膮 warstw臋 (3 warstwy wystarcza)聽