Skocz do zawartości

1/700 diorama Rajd na st.Nazaire - HMS CAmpbeltown


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

działam działam :)

męczył mnie tyłek tego transportowca, i trafiłem na takie oto códo które sobie sprawiłem i zamontowałem - zabawnie jest washawać takie maleństwa :)

IMG_20190706_015912_6.jpg

IMG_20190706_015829_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kończę powoli dok i wyposażenie tegoż 

ponieważ wykoncypowałem sobie iż jedna z łodzi będzie zdjęta ze statku i skrobana musiałem jakoś zrobić to drewniane poszycie, nie wychodziło mi rzeźbienie - strasznie to małe wiec pomalowałem w podkładzie jasnym drewnem nakleiłem 0,3 taśmę paskami obok siebie potem zdjąłem co drugą (jakos to wyszło) psikłem ciemnym drewnem,  a potem ćwiczyłem farbę 10:1 i wyszło jak wyszło potem troszkę białego że niby nie do końca zdjeli lakier, wash, olej no i jest takie coś. Oko nieuzbrojone jakos nie dostrzega tych niedociągnięć :)

%25C5%2582odka.jpg

potem zabrałem się za podest, jakieś skrzynie, kilka desek, podstawę pod rzeczona powyżej łódź ot takie tam pierdoły 

IMG_20190707_000556_8.jpg

IMG_20190707_000653_4.jpg

IMG_20190707_021507_0.jpg

no to hawg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dziękować to dopiero pochwała ?

Będzie olej będzie wash, a w okolicach zdartej łodzi biały pigment że niby resztki farby ,;) ciekawe jak wyjdzie 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, unicaunica napisał:

Przy polerach by się kluzy przydały i kija na bandere nie zapomnij

kluz nie będzie, nie dowiezli... bandera powiadasz chyba na czas w doku to była zdejmowana - dam sam badyl :) 

6 godzin temu, unicaunica napisał:

Za robienie drewna z plastiku podpadłeś ?

jakiego plastiku to jest specjalny bambusowy pręcik :)

 

a w ramach kontynuacji, poszły oleje washe etc - nie mam sprzętu wiec zdjęcia dla takiej drobnicy słabo wyszły. Zrobiłem sobie także beczki na olej - pociągłem je rdzawym washem ale bez zbliżenia na focie to tego raczej nie widać, oraz paczki które chyba pójdą gdzieś wzdłuż przepompowni, a także kilka na transportowiec, mam też magazynki do "pelotek" alem zdjęcia nie cyknął wiec będą w następnym rozdziale :), choć nie wiem czy się pokażą ze względu na rozmiar :)

IMG_20190708_002419_1.jpg

IMG_20190708_002507_1.jpg

IMG_20190708_002449_8.jpg


IMG_20190708_002433_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

z nowymi siłami po chwilowej przerwie wakacyjnej, zabrałem się do roboty 

kilka projektów poszło do przodu na forum to i ja dorzucę swoje trzy grosze. 

1 Pobawiłem sie olejami i malunkowo burty, chyba, w tankowcu zakończyłem, podczas prac uległo destrukcji działko z platformy ... wiec niezaprzeczalnie ma pecha :)

dodałem dźwig na rufie, mam natomiast mega problem z żurawikami do łodzi - ni cholery nie mam weny skąd jak co :)

IMG_20190721_235055_3.jpg

IMG_20190721_235035_9.jpg

2 zacząłem także aranżować przestrzeń portową - dodałem beczki, belki, paczki, skrzynie ... oraz moją oskrobaną łódź ... jest jak jest i lepiej nie będzie 

całość oczywiście czeka na matowy lakier wiec tu i ówdzie się świeci :)

IMG_20190721_235148_8.jpg

IMG_20190721_235245_8.jpg

IMG_20190721_235441_6.jpg

IMG_20190721_235503_1.jpg

IMG_20190721_235126_9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, unicaunica napisał:

Jeśli ją ściągli jakimś dzwigiem

scenariuszowo to chłopaki spuścili ją żurawikami ze statku na dno doku, tam rachu- ciachu oszlifować pomalować i wraca na pokład 

ralnie to pewnie by ją zabrali gdzieś do wiaty..., ale ze względu na kompozycje stwierdziłem iż brak szalupy wyglądałby na statku dziwnie, i każdy by jej szukał a tak - o prosze jest :). Brak natomiast szalupy urealnia statek, pokazując że niby faktycznie coś tam sie dzieje,

no to tak żeby nie było ze nie ma pomysłu, rozumiem że pomysł może być hm bez sensu :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) 

Panowie mam następujące pytanie - jak mógł wyglądać żurawik do szalup - konstrukcyjnie - rozumiem że w całości wychylały sie na zewnątrz ale chyba sie nie kładły? do poziomu :) ? tylko miały jakąś blokadę ? - ktoś ma pomysł => chodzi o takie jak na zdjęciu. Jak to mogło wyglądać ? Jakieś pomysły ? 

dock.thumb.jpg.28dc192b5068120bf1f13d01542085fc.jpg.96851458421ff1b7fcb0063ef7460bf0.jpg

dzieki 

 

precyzuje bo chyba nie jasno to napisałem - jak to się blokowało od strony pokładu w momencie wychyłu na zewnątrz :) fał, jakiś pałąk ? 

Edytowane przez laskonogi
w gwoli wyjaśnienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło nie być blokady, w tej pozycji na zdjęciu na czymś się opierał(jakaś konstrukcja) a wychylanie za burte na bloczkach pomiędzy szczytem żurawika a nadbudówką z tym że też nie na stale zamontowanych. To tylko domniemanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli że talią to kontrolowali - ciekawy pomysł 

dot pozycji ze zdjęciem - to wydaje sie iż wystarczyłby płaskownik równoległy do pokłady aby utrzymać całość w tej pozycji 

dzięki za sugestie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest klimat. "Domek" już lepszy itp... Ale... :chytry:

Za ciemno jest. Wg mnie dajesz zbyt głębokie te szarości i kolory. Już Michał zwrócił uwagę, że dno doku jest paradoksalnie najjaśniejsze. Nie powinno tak być. Szczególnie jak tam stanie ta łajba. Pewnie posiadasz sporo zdjęć tego doku. Na chwilę nie skupiaj się na szczegółach tylko weź sobie porozkminiaj jak operuje światło, co jest ciemne, co jasne, a co jest dużo jaśniejsze niż się wydaje. Warto też czasem własne zdjęcia przerobić na B/W i porównać. 

A z kwestii czysto modelarskich to maskowanie!!! Te kolory to przechodzą jeden na drugi jak chCom Panie kolego! Co się wokół szalupy stało to przemilczę...:mrgreen:  Po co tracić czas na poprawki.?

Co do jasno ciemno -  zdjęcie na szybko, bez wgryzania się w szczegóły. Ściany doku są zaskakująco jasne! I te poziome ślady po zalewaniu muszą być żeby to był dok.

Campbelton-6.thumb.jpg.2547df67db9406b80b445e74718bb584.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i fajowo jakiś dyskurs mertytoryczny no wiec już zdążam 

dok jest ciekawą formą ponieważ generalnie ściany łapią dużo zacieków glonów etc i są znaczni mniej wystawione na wysychające / erozujące beton czynniki zewnętrzne

1 godzinę temu, Super_Hans napisał:

Pewnie posiadasz sporo zdjęć tego doku

niestety dobrze nie jest i jedyne sensowne i pewne zdjęcie to jest takowe CaissonInner.jpg.210981467f59929301dd85aa606ace32.jpg 

tutaj mocno widać iż ściany są znacząco bardziej zdezelowane i ciemne od dna 

oczywiście widać jeszcze te zacieki wody - ni dudu nie wiem jeszcze czy i jak je zrobić 

 

1 godzinę temu, Super_Hans napisał:

weź sobie porozkminiaj jak operuje światło, co jest ciemne, co jasne, a co jest dużo jaśniejsze niż się wydaje.

tu pomimo powyższego pewnie masz 100 % racji czyli real realem a światłocień ma swoje prawa i powinno być na dni ciemniej - to chyba jeszczcze uda mi sie skorygować 

Ni cholery nie wiem jak zmienić ściany bo to de facto robota od nowa a nie wiem czy mam siły na to :) 

1 godzinę temu, Super_Hans napisał:

Co się wokół szalupy stało to przemilczę...:mrgreen:

rozumiem iż pijesz do tego białego - to chciałem nadmienić iż to jest specjalnie tak bo to są resztki zdartej farby z szalupy - do kroćset :) - znaczy nie wygląda ... no ja nie wiem :)))))

1 godzinę temu, Super_Hans napisał:

Po co tracić czas na poprawki.?

 no może kiedyś osiągnę taki poziom :) - ale jaka satysfakcja 

1 godzinę temu, Super_Hans napisał:

I te poziome ślady po zalewaniu muszą być żeby to był dok.

no one były... tylko jakoś znikły w procesie olejowania washawania etc :)

 

dzięki !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrapana farba powiadasz.... :mrgreen:

Znam tą fotkę co dałeś i specjalnie dałem inną żeby szerszy plan złapać jak to wyglądało jakoś wtedy po rajdzie. 

Poziome ślady trzeba odtworzyć bo bez nich to lipa. 

Mokre ślady można tym. Pozdro. 2409_rd.jpg.02fd9dafad6083f4a40e6537b14938ba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Super_Hans napisał:

Poziome ślady trzeba odtworzyć bo bez nich to lipa. 

tylko jak tylko jak - musze na spokojnie na to popatrzeć 

ciekawy specyfik - dzieki 

 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Super_Hans napisał:

Znam tą fotkę co dałeś i specjalnie dałem inną żeby szerszy plan złapać jak to wyglądało jakoś wtedy po rajdzie. 

hehe wiedziałem - ona o tyle nie reprezentatywna ze tam potem strasznie duzo szlamu sie zrobiło etc .. ale szanuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, laskonogi napisał:

tylko jak tylko jak

FarbOm, drogi Watsonie, farbOm. :szczerbol:

Np. tak: z fukawki pasy od taśmy jako baza. Potem przecierki i nierówności pędzlem. A potem dajesz lakier (ja bym dał matt i jeszcze filtrami się pobawił), następnie błysk  (można jeszcze etap z jakimś chippingiem dodać) lakier i zacieki pionowe olejami. Na koniec mat/półmat i te mokre ślady.

To beton jest a nie kadłub kanonierki w 1/700, wal śmiało tymi warstwami. W planach się zmieści.  :wojo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżu wiedziałem ... przemalować :)

cholera nie wiem czy to jest mozliwe na tym etapie - hm hm ide na górę zen ... do widzenia

Edytowane przez laskonogi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.