Skocz do zawartości

1/700 diorama Rajd na st.Nazaire - HMS CAmpbeltown


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, chudyhunter napisał:

ale pod drzewami  najpierw sypnąłem posypką.

wyszło genialnie 

7 godzin temu, LordDisneyland napisał:

flockiem 0,5-1mm [chyba Mininatur

to bardzo ciekawy pomysł muszę poszukać 

7 godzin temu, LordDisneyland napisał:

wciągnąłem się w obserwację tego warsztatu

to podnosi mi poprzeczkę, dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trakcie kiedy chiping schnie aby nałożyć kolejną warstwę 

trafiłem na nastepujące zdjęcie kartonowca 

59770374_2870149389876135_21249064780987

 

co mnie zainspirowało by zakończyć konfigurację mojego transportowca i wyszło tak - jak widać powoli przygotowuje sie także na malowanie :). Na szalupy nałożyłem samoprzylepną cienką taśmę aluminiową - jak widać nie do końca mi wyszły "ząbki" plandeki - ale lepiej nie będzie - a tak na marginesie to gołym okiem wygląda znacznie równiej /:) 

PS Oczywiście części nie poklejone :) 

IMG_20190524_235354_3.jpg

IMG_20190524_235328_8.jpg

IMG_20190524_235404_0.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Wywal te pazłotka i zrób z taśmy teflonowej, ładniej się układa.

Taka zwykła izolacyjna wodno-gazowa? N.p. https://www.castorama.pl/tasma-teflonowa-diall-standard-id-1058776.html    ?

Pytam, bo też sporo rzeczy robię z aluminiowej samoprzylepnej :)

 

Edytowane przez LordDisneyland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 a tymczasem zrobiłem kolejną warstwę 

wyszło jak  wyszło i nie będę tego poprawiał na to pójdą oleje washe etc 

najpierw pkt wyjścia po 2 warstwie 

IMG_20190525_010456_0.jpg

IMG_20190525_010507_5.jpg

 

efekt ścierania, tym razem używałem ściętego pędzla rozmiar 2 i znacznie uważniej starałem się to zrobić proszę o niski wymiar kary

IMG_20190525_011752_4.jpg

IMG_20190525_011756_3.jpg

 

IMG_20190525_011806_7.jpg

IMG_20190525_011833_2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna ciepła noc i kolejne postępy 

teraz poszły w ruch suche pędzle i delikatne mgły z aero - chyba jestem gotowy na washe etc ... choć kompletnie nie wiem jak zacząć => jakieś rady ? 

znalazłem także koncept na trawkę i zieleń - Life color wydał taki zestaw do glonów i innego wodnego ustrojstwa - jako że to ma mieć efekt 3d ... :) to dali posypki i jedna z nich jest bardzo drobna - wiec jutro popróbuje sie z tym pobawić 

krytyka konstruktywna, ach nie nadmierna :glupek: ,  mile widziana 

IMG_20190526_014646_7.jpg

IMG_20190526_014659_7.jpg

IMG_20190526_014731_8.jpg

IMG_20190526_014746_4.jpg

IMG_20190526_014750_9.jpg

IMG_20190526_015651_1.jpg

IMG_20190526_021109_8.jpg

IMG_20190526_021128_1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy może ktoś ma sugestię podpartą faktami na jaki kolor malować ten transportowiec  Schlettstadt - trzymać sie cywilnej wersji czarny kadłub biała góra ? chyba nie bo to zostało wcielone jak rozumiem do Krigsmarine ? czyli chyba szary - kadłub i nadbudówki, komin taki sam szary ? jakaś podpowiedz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od.... początku :haha: Powgapiaj się w fotki doków wszelakich współczesnych w kolorze. Maszyny się zmieniają, glony i syf nie. Nawet na pudełku od tego zestawu masz ciekawe inspiracje. 

Co do tankowca, czarny byłby lepszy, dodałby życia temu szaremu otoczeniu, sam wstawiałeś jakieś jego fotki wcześniej, niestety pewnie go przemalowali na szaro. Pamiętaj że to musi być inny szary niż niszczyciel. Jak już ma być szaro, niech będzie różnorodnie i wesoło. Możesz zrobić odrapany obryty kadłub, i kawałek ślicznie odmalowany oryginalnOM farbOM, tam gdzie już zaczęli malowanie, jakąś wiszącą ławkę przy burcie i wiadro farby... Nie rób z tego jednej wielkiej, szarej smutnej dupy :szczerbol: Tyle mojego.

Edytowane przez Szydercza Gała
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

no robię tą kwerendę, mam tylko problem z konceptem co na co i jak to prowadzić - trza bedzie sprobować :) i zepsuć 

na razie stwierdziłem iz jest za ciemny ten beton i dziś znowu maskowałem i dałem rozjaśnienia na wszystkich płaskich powierzchniach - moim zdaniem jest lepiej. I tak na to wejdą oleje washe i to wszystko ściemnieje 

Testuje obecnie pigmenty velejo wydaje mi się że ich struktura może dac pożądany efekt w w przypadku ziemi i trawki ... te z life color jednak są za grube :glupek:

IMG_20190528_002715_2.jpg

 

 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2019 o 23:52, Szydercza Gała napisał:

Co do tankowca, czarny byłby lepszy

dlaczego nie, choć nie znalazłem zdjęc to patrząc tu 

https://www.greathistorygifts.com/index.php/review/product/list/id/18745/category/172/

wychodzi że mozna - tylko pytanie na ile to to wiarygodne ?, ponieważ jednak akcja pod st Nazire jak widać jest tylko inspiracją - tak sobie myslę iż ten czarny kadłub czemu nie tylko w jaki kolor to przecierać ciemnio szary,, rdzawy ? o to jest pytanie? patrząc na to zdjęcie "obdarcia powyżej linii wodnej były znaczne i raczej szły w jasny ? 

dock.thumb.jpg.28dc192b5068120bf1f13d01542085fc.jpg.4cb71171437ba6bdf6fc3a82def399c0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygugluj sobie zdjęcia kadłubow współczesnych tankowcow w suchych dokach. Jest tego sporo. Wg mnie czarny kadłub doda dioramie charakteru ale jak piszecie.. Pewnie był szary. 

Przykład na te przetarcia.. Jak widać sporo się dzieje kolorystycznie. Jest i rdza i szary w różnych zimnych i zielonkawo - niebieskich odcieniach. Tak jak pisze Gała.. Kolorowo i wesoło zrób :mrgreen:3167491292_0292a6b3b2_b.thumb.jpg.271167c4ba726ced503eeac7e3f95e9d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu rozjasniles dno doku. Tam gdzie są kilbloki i kadlub statku powinno być najciemniej nie najjaśniej..... Logika i zdrowy rozsądek wskazany, inaczej te zabawy odcieniami są bezcelowe. Korozję na czarnym najlepiej obrazuje nie mnie nie więcej a ..... SOŁDEK zdjęć w internecie ... Zylion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

a mówiłem po grogu nie malujemy, ale piękna pułkownik  nie słuchała no i masz efekty - :) skorygujemy 

czarny kadłub powiadasz no czuje ze efekty tego wszystkiego będą jakieś... całość oczekiwań przewyższa moje umiejętności ale kieruje się zasadą jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz :)

 

 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym ze sklepów modelarskich zaugerowano mi aby trawkę w tej skali imitować pigmentami valejo - zważywszy iż mam trochę faktury uzyskanej wczesniej z przyklejenia pyłu ... spróbowałem. Efekt przeszedł moje oczekiwania i oczywiście wymaga jeszce kilku korekt ale genralnie jestem zadowolony - co sądzicie ? 

IMG_20190530_012331_9.jpg

IMG_20190530_012341_9.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Gała twierdzi, że nie zna się na trawce :) Na mój nos...mmm.. jest dobra. 

Dok, wrota, ściany basenu też na razie bardzo fajnie. Tylko ten plastusiowy domek to kompletny niewypał! Powiedzieć, że odstaje od reszty z tymi niebieskimi oknami... To nic nie powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bazylms napisał:

dość ciekawe rozwiązanie

dobrze powiedziane :) - jak dla mnie to pigmenty są swego rodzaju odkryciem, ciekawe mozliwości a i kolorów nie mało 

3 godziny temu, Szydercza Gała napisał:

Podgladaj tankistUF oni się znają na tym

a dla słabszych, chodzi o forum ? 

2 godziny temu, Super_Hans napisał:

Na mój nos...mmm.. jest dobra.

oj to musze jeszcze jakies krzaczki posadzic :)

2 godziny temu, Super_Hans napisał:

en plastusiowy domek to kompletny niewypał! Powiedzieć, że odstaje od reszty z tymi niebieskimi oknami... To nic nie powiedzieć. 

hm no wiem że troszkę to nie takie - ale jedna uwaga tam gdzie okna to nie ma okien :) - w tej przepompowni nie było okien tylko takie wnęki malowane na jasno - dałem niebieski że niby ma być ciekawiej bo na to pójdzie jeszcze jeden kolr i będę ścierał :)

Co zrobisz jak nic już nie zrobisz :) 

dla osłody zrobiłem sobie podkład :) teoretycznie to trudno spartolic - wiec mi na siłę nie szukać. A że relingi wyszły jak wyszły - dobrze że w ogóle sa - wszak to takie małe że jak już przez przypadek zobaczyłem to zaraz za dużo siły przyłożyłem :) i zgubiłem 

IMG_20190530_233053_3.thumb.jpg.4c370720fe49e527467496c3a9237d23.jpg

i nawet schody mi sie udało wygiąć :)

IMG_20190530_233126_5.thumb.jpg.1a71e0ecb4c5c68d6b1a09a115ffd79e.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra popróbowałem - w realu jest lepiej - hihi lepiej to napisać :)

a na poważnie, popróbowałem z tym cieniowaniem nawet jakoś to wszyło ale czuje że wiele burt jeszcze przede mną by być zadowolonym 

jest jak jest - dno potraktowane pigmentami - co nadało lekkiego 3d na razie świeci się strasznie bo zabezpieczone lakierem gloss i daje rozmyte wrażenie 

IMG_20190607_000913_4.jpg

IMG_20190607_000930_6.jpg

IMG_20190607_000939_2.jpg

IMG_20190607_002111_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim widać że sporo elementów jest niewyprowadzonych i ma fakturę pumeksu. Widać że cośtam ściemniałeś. Technicznie słabizna, ale to pierwszy raz, wiadomo że nie wyjdzie. W tych podkładowach rozjaśnieniach i zaciemnieniach staraj się uzyskać gradient, nie efekt zero jedynkowy, przejścia odcieni powinny beć płynne, kwestia wprawy, nie da siętego nauczyć czytając co piszą inni, potrzebna jest praktyka. Pomaluj sobie butelkę, albo.... cokolwiek, ćwicz kombinację kolorów, które będą ci do czegoś potrzebne.

Co ważniejsze wymyśl co konkretnie chcesz zrobić, zaplanuj to. Zaciemnianie i rozjaśnianie różnych części obiektu na pałę nie ma sensu, to musi coś pokoazywać, przedstawiać. Jak nie wiesz gdzie zacząć, zrób to czego uczą przy figurkach. Weż obiekt i oświetl lampką z góry, z boku, skądkolwiek, zrób sobie fotkę, patrz jak się układają cienie i rozjaśnienia, a potem skopiuj to na obiekcie. W ten sposób zawsze będzie wyglądał na oświetony tak jak chciałeś i sobie wymyśliłeś, bez względu na prawdziwe oświetlenie w danym momencie. Z czasem jak zaczniesz lepiej czuć w czym dzieło i będziesz sprawniej fukał, zaczniesz kombinować, eksponować co chcesz, wyciągać kształty czy elementy bryły..... i o to chodzi :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święta prawda, dzięki za mału wymiar kary:), działam dalej może Cambeltown wyjdzie fajniej - po cichu liczę iż oleje washe etc troszkę to poprawią :") 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.