Skocz do zawartości

1/700 diorama Rajd na st.Nazaire - HMS CAmpbeltown


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

dziękować ! jak to u mnie pewnie będzie mix różnych technik 

muszę sobie sprawić ten  Liquitex high gloss, choć u mnie to rzeka i nie wiem czy powinna sie tak mega błyszczeć. Muł i glony robiły swoje w tym przypadku jak sądze :)

W mojej pierwotnej koncepcji wylanie tych 8 mm still water miało na celu nadanie "głębi że niby troszkę widać cześć kadłuba część pirsu etc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj, wylewaj, zobaczymy co z tego wyjdzie, chociaż do takiego czegoś bardziej by się nadawała żywica. Ale po still water też będziesz miał duży połysk. Na zdjęciu powyżej które zamieściłem są dwie warstwy still water. 

Wydaje mi się że jednak woda powinna się błyszczeć, w końcu to nie jakieś bagno tylko rzeka. Ale mogę się mylić.

Taka fota z rzeką jak przypuszczam. 

_20190919_221350.thumb.JPG.ea7b9fb9a6da2974b0482202ab41ca97.JPG

Edytowane przez chudyhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no wiadomo błyszczeć musi tylko, że tak wspinając sie na wyżyny abstrakcji: to czy błysk ma pochodzić z płaszczyzny czy z głębi formy :)

dot Fota, tak dokładnie, cos takiego mi chodzi po głowie - tylko mi sie marzy aby ta płaszczyzna przezroczysta sięgała delikatnie wgłąb = tak aby widać zarys kadłuba pod wodą 

no zobaczymy albo spartolę do końca albo nie, innej drogi nie ma :)

jutro w planie maszt i zalanie próbne zobaczymy :)

 

Kusi mnie ta koncepcja z gipsem i dopiero laniem still... 8 mm to jednak dużo... 

 

 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie, lepiej zrobić kilka prób i dopiero wylewać. Weź sobie jakieś małe pudełko, coś o wymiarach kilku cm i tam zrób próbę z wylewaniem warstw. Zobaczysz czy uda Ci się uzyskać efekt i ile potrzeba czasu na wyschnięcie. Po wylaniu ostatniej warstwy zostaw to na kilka dni. Zobaczysz czy się nie zapada i czy efekt jest w pełni zadowalający. Lepiej zmarnować na to trochę specyfiku, niż zepsuć gotową podstawkę. 

Ogólnie pomysł masz fajny i dobrze by to wyglądało :)

Ja cały czas eksperymentuje z wodą i do tej pory nie uzyskałem efektu, który w pełni by mnie zadowolił. Jutro, jak czas pozwoli, zabiorę się za swoją wodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudyhunter napisał:

lepiej zrobić kilka prób i dopiero wylewać

masz absolutną racje jutro przystepuje do procesu testowego - pokaże jak wyszło 

 

Godzinę temu, chudyhunter napisał:

Ogólnie pomysł masz fajny

i na tym się kończy :glupek:

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt przeźroczystej wody - by widać było część dna okrętu oraz pirsów na jakąś tam głębokość, to chyba nie najlepszy pomysł w tej skali z tego co masz. Po pierwsze to nie Adriatyk w słońcu by miało być widać więcej wgłąb wody. Po drugie to Ci będzie schło tygodniami i złapie wszystkie fafluny z powietrza. Jeśli już to żywica do takiego efektu jak pisał Mariusz.  

Wg mnie powinieneś oszukiwać efekt głębokości malowaniem na już gotowej fakturze wody. Potem tylko medium cienkie warstwy lub te gotowe preparaty co masz.

Weź jeszcze prześledź warsztaty w necie jak to robią chłopaki. Tutaj Ci podsyłam też przybrzeżną dioramkę z wg mnie ciekawą wodą. Kwestia doboru kolorów pewnie powinna być inna skoro to ma być rzeka/zatoczka.  Strona 28 warsztatu :

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=60&t=159615&start=540

Jak piszą chłopaki, próbuj i ćwicz na płytkach z tą wodą.

pozdrawiam!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, boje sie żywicy ale pewnie najłatwiej by było 

może i z ta przezroczystością masz racje jeśli chodzi o skale 

dzieki 

 

ps czyli jednak bede wylewał gips :)

 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans ma rację z tą przezroczystością. Zwłaszcza, że tak jak wcześniej pisałeś, woda ma być mętna. Ja gips rozrabiam w butelce, wlewam wodę, następnie dosypuje gips. Zakrecam wstrząsam aż czuję, że jest na tyle gęste że nie pływa, ale na tyle rzadkie że się leje. Po wylaniu ma zostawać w miejscu i dopiero jak wstrząśniesz podstawka to ma się rozprowadzić po całości. Wtedy noerzesz aerograf i fukasz aż fale zastygną. Zrób najpierw próbę by wyczuć konsystencję 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest lepszy. Przed projektem polecam jednak zaopatrzyć się w Masterowe zestawy rej i steng do 700 tki. Jakiej średnicy są te druty?

Edit: a dużo tam tych żurawików jest w pudle?

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi to jest pociety maszt z tego zestawu, na zakupach nie zauwazylem ze robia tskze stengi ? a ze mialem wene to nie chcialem czekac... I Tak na oko to ich de facto nie widac ... 

8 w 3 rodzajach zroboe fote wieczorem to podesle 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One sa o 1/4 mniejsze i juz za male mi sie wydawaly 

Dzieki za podpowiedz, dopadlem tez jakies zdjecie z planow kartonowca i tak skladajc w calosc powoli tworzy mi sie obraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

a dużo tam tych żurawików jest w pudle?

4 x ramka takowa - w moim przypadku jak widać nie wszystkie są idealne :)

IMG_20190922_224605_1.thumb.jpg.2ac8709fca144c0f0065ea4f95937659.jpg

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by uatrakcyjnić obrazek dodałem dechę na której francuscy robotnicy malują burty. Kawałek zresztą im do domalowania jeszcze zostal. :)  

IMG_20190928_192721_906.thumb.JPG.010950b3eea25270cd091e3c37c75c61.JPG

IMG_20190928_192807_460.thumb.JPG.172d0a549fdcdbac827b3b1b2747d2be.JPG

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmajuj szarym jeszcze kawałek od "przekroju" bo tera to nie wiadomo o co chodzi. Myslalem że to jakaś spalenizna zanim przeczytałem co napisałes. Pedzel i wiadro farby byłyby jeszcze bardziej wymowne. No i pociap farbą deskę, nie będzie niedomówień i zachodzenia w pałę.

 

PS. już wcześniej miałem zapytać, co te nawiewniki takie poranione, jakiegoś wku..ionego samuraja tam mieli?

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Szydercza Gała napisał:

, jakiegoś wku..ionego samuraja tam mieli?

to robota wywrotowych francuskich robotników :) a powaznie no co mam powiedzieć, gołym tego nie widać, a jak juz zobaczyłem to troszkę było za pozno by coś z tym zrobić ... 

Wiadro i pędzel będą 

deska to troche zatytrabna jest i  podziubana farbą, ale podziubie bardziej :)

47 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Podmajuj szarym jeszcze kawałek od "przekroju"

w sensie ze nad odbojnicą ci chodzi ? = może masz i racje że nie do końca to to czytelne ... 

dzieki

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam czasem padam ofiarą tego. Obracasz w głowie jakąś koncepcje tak długo że Twoja jedynie słuszna interpretacja tego co widać i co wymyśliłeś wydaje Ci się oczywista :haha:

Tak nad odbojnica, tak żeby ta czarna pozostałość była ograniczona z obu stron. A na desce to zrób ciapy tej szarej, przecież to ona by im kapała z pędzli. Sama koncepcja jest fajna, tylko trzeba jej zrobić fajntjuning :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.