Skocz do zawartości

1/700 diorama Rajd na st.Nazaire - HMS CAmpbeltown


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

patrząc na takiego jednego co to wylewał żywice, nie wydaje sie to takie znowu skomlikowane :). Czytałem gdzieś że żywica ma swoją temperaturę :) i nie mozna przegiąć z warstwami ... bo popali.... 

Cytat

https://www.youtube.com/watch?v=4P5GSDNpExQ&t=834s


https://www.youtube.com/watch?v=4P5GSDNpExQ&t=834s

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. Zobaczymy jak wyjdzie. Pamiętaj tylko o tym, że woda nie może być przejrzysta. Wiem że efekt mógłby być fajny, ale przy tej wodzie przejrzystość raczej nie przekraczałaby 1 m, przy aj niej tak mi się wydaje, a co za tym idzie, to przy tej skali rufa nie powinna być widoczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20191010_202106_576.thumb.jpg.b9c6619118369549cd5d44847cd2839f.jpg

Probki wylane 

Od prawej 

-2 krople akryl zielony

-1 kropla żółty piaskowy akryl + szczypta suchy zielony pigment

-1 kropla żółty piaskowy akryl ± 1 kropla wash slim green 

Czekam do jutra / grupość ok 5 mm czyli tak jak na dioramie. Plastik wlozony dla testu czy nie topi...

Tylko mi tu nie komentowac foremek ,;)

 

 

 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20191011_113055_263.thumb.JPG.f5b91d4ecf360a15141a838468f16d16.JPG

po 12 h jest własciwie twarde i mozna przyjrzeć sie efektowi 

test przezroczystosci 

IMG_20191011_113031_061.thumb.jpg.85698cf085804186ce5c362f36fae6ab.jpg

czuje że pójdę w środkowe z domieszką zieleni ... jakieś rady jak wylewać aby nie rozwalić sobie modelu 

czy żywica rozpuszcza styrodur ? wikol ? bo ramka drewniana na wikol jest :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo bursztynowy ten kolor? Moze jednak cos z niebieskim troche?

Najlatwiej chyba wlac zywice i niszczyciel wlozyc do tej kaluzy ?

Z chemii to powinienes siedziec z rok ? zanzanurzyles kawalek plastiku w zywicy zeby sprawdzic czy nie rozpusci, a calosc wylales do plastikowego serduszka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, unicaunica napisał:

Nie za bardzo bursztynowy ten kolor?

ten bursztyn idzie pod światło jak zerkniesz na zdjęcie wyżej on mocno wchodzi jednak w zieleń niebieski nie wydaje mi się generalnie dązę do czegos takiego,  

1768867971_St-Nazairedrydock.jpg.1b64a5b2b3e12fad5b953f32806da47b.jpg

 

39 minut temu, unicaunica napisał:

Z chemii to powinienes siedziec z rok ? zanzanurzyles kawalek plastiku w zywicy zeby sprawdzic czy nie rozpusci, a calosc wylales do plastikowego serduszka :D

przemkła mi takowa mysl przez głowę ale to rożne rodzaje materiału, koniec konców, jeden to plastik a drugi to chyba jaki polipropylen ? :))))) ale przede wszystkim chodziło mi o sprawdzenie czy w środku żywicy temperatura sie za bardzo nie podnosi ...

no może bez sensu ale w w tej dziedzinie jestem na etapie kamienia łupanego :) wiec lepiej sobie sprawdzić 

 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelarstwo to ciagle lekcje pokory.

#$%@&$#%

Wylalem zywice postalo cala noc i nawet wyszlo faj...nie tylko... Zywica gdzies przy kanale znalazla otwor i ... Wylala sie do doku. Calosc twarda ... I nie do ruszenia. 

Tak wiec epopeja dioramy ... Chyli sie ku koncowi, stanie na pulce niedokonczone 

Załamka 10 msc w piach ... 

IMG_20191012_101414_815.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia lotnicze wugladaj nawet spoko

IMG_20191012_104834_752.jpg.6978621a8688006345e69090a6061eac.jpg

IMG_20191012_104904_801.thumb.jpg.233d60ca73d5381efd1e0b45dc3a55fe.jpg

 

Ale Modelarstwo to ciagle lekcje pokory.

#$%@&$#%

Wylalem zywice postalo cala noc i nawet wyszlo faj...nie tylko... Zywica gdzies przy kanale znalazla otwor i ... Wylala sie do doku. Calosc twarda ... I nie do ruszenia. 

Tak wiec epopeja dioramy ... Chyli sie ku koncowi, stanie na pulce niedokonczone 

Załamka 10 msc w piach ... 

IMG_20191012_101414_815.thumb.JPG.0a8b8853a9bb06036e4b806f143530c2.JPG

 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zastanawiam sie czy nie zrobic na krawedzach - wrot z dokiem -takich niby fontann wody, ze ona sie wlewa - bo wrota troche uszkodzone. Z pomoca akrylowego zelu moze uda sie zrobic z tego niby taka wlewajaca sie wode ... No poprostu ... Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj biadolisz, z nie takich kryzysów da się wyjść. Przecież to dno możesz wykroic i wkleić nowe. Od biedy po prostu zdemontuj statek, wyrwij ta łódkę i skrzynie, połóż płytkę hipsa która to zakryje. Będzie dno 5 mm wyżej i tyle. Opcja 3, dremel i zeszlifuj ta żywice. Ale uprzedzam, zdrowe te pyły to nie będą :szczerbol:

Na pewno to jest do uratowania. :super:

Mnie bardziej martwią te topielce koszmarne w dodatku symetrycznie ulokowane. Co to w ogóle jest!? :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee nie ma tagedii, poza podciekiem i topielcami wyszło całkiem fajnie :haha: Takie wtopy najlepiej ratować z pełną beSZCZelnościOM, zrób w tym doku pływającą kaczkę i kolesi układającech tamę z worków z piaskiem :haha: A poważniej to zrób kaczkę i inżynierskie konsyliom z oficarami marynarki, drapiące sięw głowe co z tym fantem zrobić. 

Z tymi topielcami będzie gorzej, jakieś szalupy albo gejzery tam porób.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dobre slowa na razie sprobujemy zrobic w tej wodzie w doku dynamike ze sie wlewa wlasnie, delikatne bałwanh na czele i pomacona bialo zielonkawa wode na szczycie + strugi wody ze szczelin. Moze sie uda.

Zrywanie calosci mi sie kompletnie nie widzi ...

Konsylim ciezko zrobic pod ogniem wyskaujacych komandosow ?

Topielcow wytne 

Na tafle pojdzie jeszcze zel akrylowy chyba delikatnie zielonu co by to nie bylo takie plaskie, i sprobuje kilka gejzerow dodac 

Kolor taki jasny bo zdjecie w pelnym sloncu i zywica lapala mocno swiatlo. Ale tak czy inaczej te falki powinny stepic calość

Moze cos z tego jeszcze bedzie 

Ps zastanawiam sie nad dymem z waty z miejsc trafien ale nie wiem czy to dobrze bedzie wygladac 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zrobic nic? Niszczyciel uderza w nocy jest zadyma, raczej w nocy nikt nie malowal tankowca i tam na dole nie bylo ludzi. Moze przyjmij wersje ze to gdzies miedzy atakiem a porankiem kiedy szfaby szacuja straty. Przeciekow nie rob to nie walaca sie tama tylko naruszona konstrukcja, troche przesiakla i sie nazbieralo wody. Czasami lepiej jak ogladajacy sobie dopowiedza historie niz gdyby autor mial przekolorowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem od marynarki, ani od dioram, ale nie robiłbym tych mocnych przecieków tak jak chcesz, Teraz wygląda to na delikatne nieszczelności i niewielkie przesączanie się wody i tak bym to zostawił. W miarę możliwości wyrównałbym poziom styku gdzie sięga woda, bo na zdjęciach wygląda na zbyt duży garbek, Przecieki które chciałbyś zrobić według mnie nie byłyby naturalne. Przy tak dużych nieszczelnościach suchy dok by zalało bardzo szybko.

Śledzę wątek z ciekawością od początku, podoba mi się pomysł, podejście i wykonanie, żal by było żebyś się poddał :super:

Ps. Szkoda że nie napisałem wcześniej przed wylaniem żywicy, ale byłem w pracy. Miałem Ci polecić filmik z Agtomu, z budowy dioramy pod Crowella. Tam pan Tomasz uprzedzał o czym trzeba pamiętać przy wylewaniu żywicy i m.in. mówił o dobrym uszczelnieniu wszystkich miejsc gdzie może wpłynąć ciecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko bo temat mi ciagle siedziw glowie 

1 jeden niemiaszek na dnie to straznik, mozna zalozyc ze w czasie wojny pilnowali ? tankowcow

2 grubosc wycieku jest hm znaczna w sensie na ok 2 mm co jak patrzy sie od strony doku ni chuchu wyglada jak "kaluza" stad pomysl aby zrobic z tego cos bardziej dynamicznego - wyciek raczej zaznaczyc wzdłóz naroznika

3 niby uszczelnialem cjanoakrylem ale... 

4 w nocy dodalem delikatne falki i zrobilem gejzery ale do poprawy

Dzis dam aktualizacje z pola walki.

W zaistnialej sytuacji zakladam iz wyciek gejzery, platanina desek drabinek i kabli na dziobie w polaczeniu z biegajcymi komandosami moze to jeszcze jakos uratowac ;).

Grunt ze mam fun, a dzieki wam morale wysokie by tego nie porzucic ... 

 

Edytowane przez laskonogi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj mnie choroba skosiła pod wieczór wiec nie było aktualizacji, aktualizacja bedzie dziś 

A wiec co ja tam nowego naknociłem :)

1 dodałem żel akrylowy, w formie fal, jako że był przypływ i wiatr wiał jakoś własnie od prawej rufy to też falki są z tej strony a z drugiej to już takie tylko tam pomarszczenia, na koniec dodałem tu i ówdzie delikatnie białego, odznaczyłem także na razie gdzie będą fontanny od pocisków 

 

 

zakładam iż dodam jeszcze gelu biało szarego 

2 pobawiłem sie z tym wyciekiem - na poniższych widać iz wylanie żywicy jest znacząco większe niż tylko delikatna kałuża :) i moim zdanie ma opcji trzeba robić dynamikę (swoją drogą mnie kusi) - jak knocić to na całego. na razie tylko delikatnie zaznaczona pianka na powierzchni 

ps Szydercza Gała - tak zakładam dołożyć tą linie łamiącą malowanie :) 

IMG_20191014_215405_6.jpg

IMG_20191014_215411_1.jpg

zakładam iż dojdzie jeszcze trochę gelu biało szarego no i cały czas myślę jak robić wyciek nie wiem czy nie pociągnę po prostu delikatnie tego co jest żelami i watą 

 

a jak już przy wacie jesteśmy to z pomocą pręcików światłowodowych, waty i żeli wykonałem kilka prób "słupów wody" wyszło tak 

IMG_20191014_215244_9.jpg

IMG_20191014_215256_1.jpg

IMG_20191014_215304_9.jpg

 

a tak po zamontowaniu na sucho w miejscach docelowych 

IMG_20191014_224247_7.jpg

IMG_20191014_224308_0.jpg

Nie jestem z nich zadowolony, wiec pewnie będa kolejne próby. Chętnie słucham podpowiedzi i uwag, nie zawsze się stosuje ... :glupek:?

no to na tyle 

 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.