Skocz do zawartości

Revell 04953 BK-117 ADAC


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Bengal napisał:

skończ poprzednie :)

wyciągnij wnioski a potem bierz się za kolejny :)

albo kup aero i maluj aero :)

Raczej wątpie żebym kupił aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DamianosPL napisał:

Raczej wątpie żebym kupił aero

No jak to .Toż nie  tak dawno chwaliłeś się że jak popracujesz w nadgodzinach w soboty to będziesz miał kasy jak Ruski czołgów,i że wszystko to wydasz na modele to zamiast na modele kup sobie sprężarkę i pistolet wtedy wydajność podniesie Ci się co najmniej 2-krotnie :banan:, i zalejesz całe forum ,galeriami swoich modeli we wszystkich działach , a jaka będzie oszczędność na farbach :mrgreen:także się dobrze zastanów. Pozdr A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
11 godzin temu, jawkers napisał:

Elementy nie oszlifowane, nakładana farba chyba nie była rozcieńczona bo smugi po pędzlu są okropne.

Strasznie to wygląda.

Zdjęcie robione trybem super makro. 

Gołym okiem nieraz nie da się zauważyć nawet 

Edytowane przez DamianosPL
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jawkers napisał:

Można wiedzieć, w  jakim celu na tym etapie budowy, zostały pomalowane te elementy?

W instrukcji tak jest i sobie ułatwiłem troche malując to zeby na koniec nie malujac i zamalowując inne elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
4 godziny temu, DamianosPL napisał:

W instrukcji tak jest i sobie ułatwiłem troche malując to zeby na koniec nie malujac i zamalowując inne elementy

Dobrze.

Pytam bo po sklejeniu będziesz musiał to poszpachlować i znowu będziesz to musiał pomalować. Tak że malowanie na tym etapie elementów, wg. mnie jest bez sensu. A instrukcja nie mówi żeby malować te elementy przed sklejeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Szlifowałeś, a nie nałożyłeś szpachli. Szpachlę polecam firmy Tamiya, albo zwykły klej CA.

Po nałożeniu wyszlifuj by nie było widać łączenia i powinno być ok.

Od razu doklej ogon, bo po co robić dwa razy to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo: Nie jestem ekspertem i nigdy nie będę, ale jak używasz pędzla to lepiej pomalować dwa lub nawet trzy razy rozcieńczoną farbą niż raz i mieć zacieki.

Secundo: Używaj miękkich pędzli, broń Boże (wg religii wybrać sobie, którego) nie używaj tych z hipermarketów z marek własnych.

Tertio: kup taśmę maskującą i zakrywaj elementy, które nie będą malowane. 

Quatro: Ja używam primera Tamiya w spray'u i jestem mega zadowolony. Ten podkład wybacza błędy, (chociaż nie używałem go na innych kolorach plastiku niż szary :haha: )

PZDR i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, sebastain napisał:

A ogon to juz wkleiłeś czy tylko przyłożyłeś? Jak wkleiłeś to zaszpachluj to miejsce łączenia.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Jest przyłożony .

32 minuty temu, tlb napisał:

Primo: Nie jestem ekspertem i nigdy nie będę, ale jak używasz pędzla to lepiej pomalować dwa lub nawet trzy razy rozcieńczoną farbą niż raz i mieć zacieki.

Secundo: Używaj miękkich pędzli, broń Boże (wg religii wybrać sobie, którego) nie używaj tych z hipermarketów z marek własnych.

Tertio: kup taśmę maskującą i zakrywaj elementy, które nie będą malowane. 

Quatro: Ja używam primera Tamiya w spray'u i jestem mega zadowolony. Ten podkład wybacza błędy, (chociaż nie używałem go na innych kolorach plastiku niż szary :haha: )

PZDR i powodzenia.

1 Maluje kilka warst bo farba jest wodnita. Tamiyi mam kilka kolorów i lepiej sie maluje niz humbrolami bo są bardziej rozcienczone juz i lepiej sie maluje jakos.

2 Uzywam pędzli tamiya 87029,87017, 87028,87014 i mam tam jakies zestawowych kilka humbroli itp.

3 Mam tasme i uzywam jej

4 Primer tamiyi lepszy niz ten AK? Bo ten AK zostawia na palstiku takie pasy nvm jak to nazwac

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, DamianosPL napisał:

Primer tamiyi lepszy niz ten AK? Bo ten AK zostawia na palstiku takie pasy nvm jak to nazwac

Podkład Tamiya mi żadnych śladów ani zacieków nie zrobił. Nawet jak mi się za dużo prysnęło to podkład zachowuje się jakby się kurczył(?). Oczywiście nie można przesadzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Marcin M. napisał:

Na wystawę w Gnieźnie sie wyrobisz?

Spokojnie dam swojego mustanga lepiej zrobionego ale nie dokonca zrobionego bo zostało kilka malutkich kalek.

Edit A kiedy ta wystawa jak mozna spytac?

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.