Skocz do zawartości

Tanie aerografy Mr Hobby


HKK

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś rozgląda się za tanią ofertą na aerografy Procon Boy, to polecam zainteresowanie się brytyjskim Amazon-em (amazon.co.uk). Z tajemniczych dla mnie powodów, co jakiś czas zdzrzają się tam absolutnie niewiarygodne obniżki cen. Sprzedawcy są z Japonii, ale w jakiś sposób unikają cła i vat-u (chyba) bo cena jest ceną końcową razem z dostawą. Przy czym obniżki dotyczą zwykle któregoś modelu, czasem dwóch, nigdy całej gamy. Cena spada szybko, ale stopniowo. Potem jakiś czas jest niska, żeby znowu stopniowo wzrosnąć do "sklepowej". I cykl się powtarza. 

Np Procon Boy platinum 0.2 był przez długi czas dostępny za ok 130-140 GBP a model 0.3 za 85 GBP. Teraz jest odwrotnie i 0.2 można kupić za 80 GBP!

PS-770 kosztował ponad 220, potem staniał do 170 i teraz znowu drożeje. PS-290 przez parę dni był do kupienia za 75 GBP, podczas gdy "normalna" cena to 135 GBP. I to wszystko u tych samych sprzedawców. A jest ich kilku. Jak jeden obniża, obniżają wszyscy i odwrotnie. Jak to działa, nie mam pojęcia. Ale grzechem byłoby nie korzystać. Dodam, że aerografów Iwaty to nie dotyczy i mają one cały czas mniej więcej te same ceny, mimo że sprzedawcy są również z Japonii. Więc to nie jest kwestia kursów walut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłanie linków do ofert na Amazonie trochę bez sensu, bo się dezaktualizują. Lepiej wejść i wyszukać "Procon Boy" albo "Airbrush MR Hobby". Ale mówisz i masz:

257-4104375-7389000?_encoding=UTF8&pd_rd

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mbrnnr napisał:

Sprzedawca z Japonii, Amazon może pobrać zadatek na opłaty celne. Dlatego takie niskie ceny. 

No-no. Sprzedawca informuje, że VAT doliczony. O cle ani słowa, ale gdyby nie był uwzględniny, to Amazon dodałby taką informację. A i klienci by się poskarżyli w komentarzach. Sam kupowałem Procon-a od takiego sprzedawcy kilka miesięcy temu. Aerograf dotarł po 3 tygodniach, nic nie dopłacałem.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta umowa to nie miała dotyczyć tylko jakichśtam produktów?

"The agreement will create new opportunities for EU agricultural exports, removing the existing Japanese tariffs on products such as cheeses or wines, while protecting EU intellectual property rights on Japanese markets. It will also open up services markets and significantly increase EU companies' access to Japan's procurement bids."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jawkers napisał:

Dokładnie tyle zapłaciłem w AmiAmi. Bez żadnych dodatkowych kosztów, tylko zapłaciłem za przesyłkę.

Customers may be required to pay customs fees when receiving foreign shipments. AmiAmi unfortunately has no control over any fees/taxes levied by your country's government.

Co oznacza, że nie zpłaciłeś, ale mogłeś zapłacić. W przypadku tych sprzedawców z Amazon-a przynajmniej wiadomo, że VAT-u nie będzie. Cło na aerografy wynosi w UK 1.7% więc to w sumie szczegół. A wygląda na to, że po zawarciu porozumienia z Japonią wynosi 0%.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazon faktycznie pobiera pewną kwotę na poczet ewentualnego clenia, ale ją zwraca. Miałem taki przypadek niedawno, choć na zwrot czekałem kilka tygodni.
Najgorsze jest to że nie wiesz ile w sumie zapłacisz za kupowany towar, bo może zwrócą a może nie.
Generalnie za Amazonem to ja nie przepadam. Dużo fajniej jest kupować na eBayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ogóle to tego za 80 i za 83GBP nie mogę wysłać ani na Belgijski ani na Polski adres. Dopiero ten za 88 wchodzi na PL ale już nie na BE. Może dlatego, że tu cło to koło 3%, ale już koszty oclenia to minimum €20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tap-chan napisał:

A ta umowa to nie miała dotyczyć tylko jakichśtam produktów?

"The agreement will create new opportunities for EU agricultural exports, removing the existing Japanese tariffs on products such as cheeses or wines, while protecting EU intellectual property rights on Japanese markets. It will also open up services markets and significantly increase EU companies' access to Japan's procurement bids."

Nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tap-chan napisał:

A ta umowa to nie miała dotyczyć tylko jakichśtam produktów?

To umowa o wolnym handlu i generalnie dotyczy teoretycznie wszystkiego i zaczęła obowiązywać już w lutym.
W sumie to warto się przyjrzeć cenom w HLJ, choć pewnie chińskich sklepów i tak nie przebiją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mbrnnr napisał:

Nie. 

Aha.

2 godziny temu, Solo napisał:

To umowa o wolnym handlu i generalnie dotyczy teoretycznie wszystkiego i zaczęła obowiązywać już w lutym.
W sumie to warto się przyjrzeć cenom w HLJ, choć pewnie chińskich sklepów i tak nie przebiją.

No wyczytałem tylko tyle, że będzie obejmować 97% produktów eksportowanych z EU do Japonii (i można się spodziewać, że na odwrót będzie podobnie). Inna sprawa, że jeżeli to tylko o cło chodzi, to wiele to nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Thalgonis napisał:

Pomijając cenę samego aerka - bo to opisaliście wyżej - jak wygląda cenowo przesyłka do polszy?

Tu masz odpowiedź. Niektórzy akceptują polski adres inni nie. Ale przesyłka w cenie.

13 godzin temu, Tap-chan napisał:

tak w ogóle to tego za 80 i za 83GBP nie mogę wysłać ani na Belgijski ani na Polski adres. Dopiero ten za 88 wchodzi na PL ale już nie na BE. Może dlatego, że tu cło to koło 3%, ale już koszty oclenia to minimum €20.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mbrnnr napisał:

Oficjalnie w tych krajach Amazona nie ma. Pewnie dlatego. W Belgii robisz zakupy z FR lub DE, w PL z DE. 

Tak, ale tu mówimy o zamówieniu złożonym w brytyjskim Amazonie, jedynie z adresem wysyłki do Pl. Nie wiem jak przy zakupie od samego Amazon-a, ale tutaj działa tylko jako pośrednik. Wysyłka zależy od sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tap-chan napisał:

Inna sprawa, że jeżeli to tylko o cło chodzi, to wiele to nie zmienia.

Masz rację - umowa o wolnym handlu dotyczy ceł, a nie podatku VAT.
W przypadku importu modeli z JP do EU nic się nie zmienia (było 0% cła i jest 0% cła) - w drugą stronę (eksport z UE do JP) zmienia się diametralnie, bo Japonia trzymała wysokie cła, wręcz zaporowe (bodajże rzędu 60%).
Z drugiej strony, kupując wysyłkowo w Niemczech oszczędzasz parę groszy bo niemiecki VAT to 19%, a polski - 23% (przy sprzedaży wysyłkowej, detalicznej zawsze doliczany jest VAT kraju sprzedawcy)

Edytowane przez gajowy z wąsami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już jesteśmy przy "tanich" zakupach z Japonii, to właśnie pojawiła się tzw. jednorazowa promocja na Olymposa MP-200C z dwiema zapasowymi głowicami. Cena obnizona o niemal połowę.

http://olympos-airbrush.ocnk.net/product-group/37

Tanio nadal nie jest, ale jak ktoś chce odpowiednik Custom Micron-a za "pół darmo", to ma szansę.

@mbrnnr ma takowego i jest zachwycony :)

Wysyłka darmowa, ale trzeba się liczyć z ryzykiem VAT-u

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, HKK napisał:

W przedmiotowej kwestii VAT nie ma znaczenia. Sprzedawca twierdzi, że go pokrywa. Chociaż nie mam pojęcia w jaki sposób, skoro stawki w różnych krajach są inne.

Zgodnie z istniejącymi w całej Unii przepisami, do zapłaty podatku VAT (w przypadku importu spoza UE) zobowiązany jest nabywca towaru i nie ma możliwości przeniesienia tego obowiązku na sprzedawcę.

Innymi słowy aby sprzedawca (Japończyk) zapłacił za nas i cło i VAT, musiałby mieć oddział/partnera na terenie Unii, który w świetle przepisów będzie importerem/nabywcą towaru i który będzie dalej realizował wysyłki wewnątrz unijne , już nie obciążone opłatami celno-podatkowymi (tak przychodzi/przychodziło część przesyłek z Chin)

 

edit --> oczywiście kwestie obniżek czy przecen u sprzedawców to zupełnie "inna para kaloszy", nie powiązana z opłatami celno-podatkowymi

Edytowane przez gajowy z wąsami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gajowy z wąsami napisał:

Innymi słowy aby sprzedawca (Japończyk) zapłacił za nas i cło i VAT, musiałby mieć oddział/partnera na terenie Unii, który w świetle przepisów będzie importerem/nabywcą towaru i który będzie dalej realizował wysyłki wewnątrz unijne , już nie obciążone opłatami celno-podatkowymi

Może tajemnica polega na tym, że importerem jest Amazon który w razie czego odbierze sobie VAT od Japończyka. A ja dostaję przesyłkę już wewnątrzunijną. Ale jak otrzymałem moją przesyłkę z Procon-em, to wyglądała na wysłaną bezpośrednio z Japonii na mój adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.