Skocz do zawartości

Tanie aerografy Mr Hobby


HKK

Rekomendowane odpowiedzi

Syn zamówił na Amazonie God Hand Ultimate Nipper SPN-120. Zapłaciliśmy w sobotę po południu. U nich była noc z soboty na niedzielę. W poniedziałek przyjęli i wysłali, we wtorek wyleciało z Japonii, w środę było na Okęciu, w piątek po południu było do odebrania w urzędzie pocztowym pod domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HKK napisał:

A jak już jesteśmy przy "tanich" zakupach z Japonii, to właśnie pojawiła się tzw. jednorazowa promocja na Olymposa MP-200C z dwiema zapasowymi głowicami. Cena obnizona o niemal połowę.

http://olympos-airbrush.ocnk.net/product-group/37

Tanio nadal nie jest, ale jak ktoś chce odpowiednik Custom Micron-a za "pół darmo", to ma szansę.

@mbrnnr ma takowego i jest zachwycony :)

Wysyłka darmowa, ale trzeba się liczyć z ryzykiem VAT-u

Sensu posiadania trzech głowic nie widzę. I z tą ceną obniżoną o połowę też byłbym ostrożny. Mój Olympos kosztował 18tys jenów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mbrnnr napisał:

Sensu posiadania trzech głowic nie widzę. I z tą ceną obniżoną o połowę też byłbym ostrożny. Mój Olympos kosztował 18tys jenów. 

Trzy głowice, to owszem, przesada. Zapasowa igła czy dysza by się bardziej przydała. Ew. można odsprzedać komuś do przeróbki Procon-boya na Microna.

Ale Ty dałeś 18 tys. jenów kiedy? Ponad  2 lata temu, prawda? Ceny tam niestety rosną. Teraz MP-200C bez obniżki kosztuje ponad 26 tys.

P.S. Oferta na MP-200C już znikła. Albo ktoś kupił, albo wygasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Zamówiłem dziś w AmiAmi Procona PS-289. Jako formę przesyłki wybrałem Air Small Packet. Wyniosło to razem 405 PLN

Pierwszy raz w życiu kupowałem coś przez internet spoza Polski.

I teraz moje pytanie, czy dobrze zrobiłem wybierając taką a nie inna formę przesyłki? I czy powinienem liczyć się jakimiś dodatkowymi kosztami? Jeśli tak, to mniej więcej ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka lotnicza jest ok, powinna być u Ciebie za 2-4 tygodnie, jak będziesz miał szczęście to szybciej.
Co do opłat to teoretycznie możesz zapłacić 23%VAT plus kilkanaście zł opłat za obsługę, ale na to masz szanse tak mniej więcej 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrażenie, że to czy płacimy VAT, czy nie, zależy od tego, czy ktoś zapomniał sobie rano posłodzić kawę czy nie. Mój tegoroczny  Procon PS-289 z AmiAmi został jak najbardziej obciążony opłatami (też Air Small Packet). Jak napisałem w innym poście VAT 85PLN  + Przedstawienie do kontroli celnej 8,50 +Przesłanie adresatowi dowodu kontroli celnej 6,00 Zainkasowanie od klienta należności celnych i podatkowych oraz przekazanie ich na rachunek urzędu celnego 3,40. Na odmianę PS-290 i PS-270 w zeszłym roku też AmiAmi i Air Small Packet. - bez opłat. Wiec podobnie jak Solo uważam, że 50/50. Szczerze życzę powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za wyjaśnienia. Aerograf dzisiaj do mnie dotarł, po 8 dniach od zamówienia, więc chyba szybciej niż zwyczajowo. Obyło się bez żadnych dodatkowych opłat, więc podwójnie pozytywne zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam taką zagwostkę, posiadam Mr.Hobby PS-268 Procon Boy SQ Single-Action Airbrush i po ostatnim malowaniu (oczywiście po wyczyszczeniu) jak go wczoraj wyjąłem to mi nie odbija przycisku podawania powietrza, tj. naciskam, zabieram palucha i a on dalej wciśnięty, czasami sam powoli wraca i wtedy przestaje podawać powietrze.

Oczywiście, mogę cofać przycisk palcem ale drażni mnie, że coś jest nie tak i nie mogę namierzyć przyczyny.

image.png.8bb3c987a6ad3b150837178388bdf083.png

rozkręciłem, wyczyściłem, nasmarowałem ale po zmontowaniu nie jest tak jak było wcześniej, nie wiem, mogła się uszczelka odkształcić czy coś ?

Sprężyna jest ok, mogę go wieczorkiem rozłożyć i pokazać jak to wygląda na żywym przykładzie :)


B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.