Skocz do zawartości

Klub miłośników okrętów japońskich


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

luck1985

 

deski na pokładzie Akagi były z drewna tekowego. Kolor jaki prawdopodobnie był w czasie nalotów na Pearl Harbor to sino-szaro-beżowy. Niewiele wspólnego miał z kolorem konserwowanego drewna tekowego widocznego np na pokładzie Mikasy obecnie.

 

Szerokość desek 17,7cm, długości różne - nieregularne w zakresie 4,5-5,5m

 

P.S.

ciekawy projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Temat pewno już wałkowany, ale jak bardzo paskudny jest model Yamato Tamiya 78030 w porównaniu do nowego Tamiya 78025? Wiem że ten pierwszy to lata 80 poprzedniego stulecia a ten drugi to świerzynka z całkiem nowych form. Jednak porównanie cenowe tego pierwszego w stosunku do drugiego wynosi ok 3 razy. Za te cenę to już można kupić model w 1/200.

Swoją drogą wszystkie modele IJN są okrutnie drogie w porównaniu do modeli innych flot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nowego Yamato kupować nie warto.

Z merytorycznego punktu widzenia- nowy Yamato jest lepszy, ale i tak w nowym wydaniu jest sporo błędów. Z jednej strony to głównie drobnostki na które zwracać będą uwagę maniacy tych okrętów, ale z drugiej- takie błędy jak zły profil kadłuba nie powinny pojawiać się chyba w modelu za takie pieniądze.

 

Jakością detali niespecjalnie chyba trzeba sobie zawracać głowę, skoro można także do starego Yamato kupić wiadro blaszek i wciąż wyjść taniej niż za gołego nowego Yamato (a do niego też sporo powinno się dokupić). Najważniejsze kwestie w których wychodzi wiek starego Yamato to brak linii poszycia na kadłubie, uproszczony kabel demagnetyzacyjny (z drugiej strony nowy Yamato nie ma go wcale- kup pan blaszkę!), i wypukłe deskowanie pokładu.

 

Krótko mówiąc:

stary Yamato- to jakieś trzy stówy + blachy + kupa roboty z likwidowaniem błędów merytorycznych

nowy Yamato- to tysiaczek + blachy + wciąż kupa roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójnego smarka już mam, a jakiegoś dużego Japończyka też chciałbym mieć. Problem w tym że duże okręty z Fujimi, Hasegawa I Tamiya to strasznie drogie. I w sumie to ten stary Tamiyowski jajamoto jest jedynie stosunkowo tani. Ja tam morski modelarz nie jestem i psuć modelu za kilka stów nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!

Przymierzam się do budowy Japońskiego lotniskowca Zuikaku. Poszukuję zdjęć łodzi, szalup, innych małych pływadeł , które wchodziły w skład lotniskowca. Potrzebuję tych informacji do zaprojektowania blaszek, aby poprawić wygląd i poprawność tych łodzi.

O te łodzi mi dokładnie chodzi.

2a13d16b15b524f4gen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam was koledzy. Przymierzam się do zakupu Nagato 1/350 i pytanie do was takie. Którą firmę wybrać. Hasegawa czy Fujimi? Do obydwu statków są dedykowane inne dodatki lionroar i flayhawk. Co polecacie. Nagato już w 700 robiłem ale wzrok już nie ten . I który drewniany pokład wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dotknęło i mnie to uwielbienie modeli IJN...Już kiedyś popełniłem Musashi 1/350, obecnie na warsztacie jest Nagato 1/350, a w kolejce czeka i się niecierpliwi Takao Aoshimy w tej samej skali. Przygotowuję się do warsztatu szukając najróżniejszych materiałów w "wujku" G. Jednak moje słabiutkie umiejętności wyszukiwania różności spowodowane w głównej mierze baaardzo słabiutką znajomością języka braci Albionu musi powodować, że często najciekawsze materiały, zdjęcia modeli, rysunki itd.itp., mogą umknąć mej uwadze. Gdyby znawcy tematu chcieli mi w tym pomóc podając źródła, strony fotki, warsztaty, może jakieś pdf byłbym za taką pomoc szczerze wdzięczny.

Tak wiem, są plany w pudle, ale ja zawsze zanim zacznę robić model oglądam masę zdjęć i warsztatów innych modelarzy. Po drugie, często trudno mi na podstawie instrukcji określić detale danej części, stwierdzić co to konkretnie jest i wtdeny rozgryzam to na podstawie właśnie innych źródeł.

Jeśli ktoś z kolegów chciałby mi pomóć w tym zakresie... z góry bardzo dziękuję!

Pozdrawiam

 

 

Cześć! Gratuluje wyboru, Takao to piękny krążownik.

 

W pierwszej kolejności obejrzyj Takao w skali 1:100 w muzeum w Japonii. Wystarczy w gOOgle wpisać "Takao 1:100" - na pewno wyskoczą ładne zdjęcia.

 

Jeśli z angielskim jesteś na bakier to trochę trudno ale.. kopalnia wiedzy (zdjęć, linków itp..) pojawi się jeśli wpiszesz w g00gle "Calling all IJN Takao class fans" - wyskoczy zakładka na forum zagranicznym modelarzy okrętowych. Na pewno warto pokopać w linkach.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Czesiek! Wiem, że teraz dla yankesów budujesz w stoczni

Ale prosiłeś o różności o TAKAO.

To relacja z budowy miSZCZa Ralpha Kuo.. Facet popełnił też japoneczkę TONE i całą masę innych pływadełek.

Można w kompleksy popaść bo świetnie lepi chłop.. (gorzej mu zdjęcia wychodzą co prawda )

Na Tone zerkam co jakiś czas jak na Gralla ŚwietNeGO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jak kogoś interesują japońskie "cygara" to w najnowszym numerze Okrętów Wojennych (2/2018) jest b.ciekawy artykuł Hansa Lengerera o specjalnych miniaturowych o.p. IJN opracowywanych pod koniec wojny z przeznaczeniem do obrony wysp macierzystych: typy Kairyū i Koryū --> polecam chociażby ze względu na wiele ciekawych fotek wewnątrz jednostek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Szanowni Forumowicze, Znalazłem to zdjęcie Akagi na stronce MONOCHROME SPECTER (http://blog.livedoor.jp/irootoko_jr/ ):

 

OnPKAc2.jpg

PlYmKSl.jpg

 

Czy ktoś wie czy to zdjęcie istnieje gdzieś w czeluściach Internetu w wyższej rozdzielczości? Chciałbym zrobić sobie taką tapetę na telefonie i przydałaby się lepsza jakość ;-) Może być w wersji oryginalnej, czarno-białej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i max rozdzielczość to 960 pikseli. Dlatego dopytuję o plik źródłowy, może ktoś się spotkał:) Te, które mają wyższą rozdzielczość widać, że są po prostu "rozciągnięte" przez co mają fatalną ostrość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko po obcięciu ramki i wzięciu pod uwagę, że zdjęcie jest rozciągnięte (porównaj sobie je z ostrością tego czarno-białego, które zalinkowałem) to jest ta samą jakość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 10 months later...

Cześć, czy ktoś z Was robił może model krążownika Tenryu w skali 1/700 Od Hasegawy w wersji Full Hull i z blaszkami oraz by był w stanie podzielić się wrażeniami? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
W dniu 4.12.2019 o 08:06, carlito napisał:

Cześć, czy ktoś z Was robił może model krążownika Tenryu w skali 1/700 Od Hasegawy w wersji Full Hull i z blaszkami oraz by był w stanie podzielić się wrażeniami? ?

Załóż może warsztat... wtedy wszyscy będę się dzielić wrażeniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, posiadam model Yukikaze 1:350 od Tamiya, za jakiś czas pewnie przyjdzie czas na jego budowę, może mi ktoś pomóc w kwestii dobrania blaszek do tego modelu ? Czy np, blachy eduarda do niszczycieli kagero będa ok ??

W tej chwili buduje ten sam okręt ale z hasegawy, (1 okręt plastikowy, nie pierwszy model), z zestawem blach z eduarda, traktując go jako wprawę, przed tamiya

Troche się zgapiłem, bo oba modele sa na rok 45, zamiast yukikaze mogłem kupić kagero.. :)

Drugie pytanie jest takie, gdzie mogę spytać o blachy ale do niszczycieli USS ??

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.