Skocz do zawartości

Wash


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jednak muszę wypróbować inne farbki lub rozcieńczalnik . Jeszcze raz przeprowadziłem próby z benzyną do zapalniczek i farbka olejną Renesans i nic nie wychodzi , próbowałem rożnych proporcji i d... nie chce wysychać cały czas się maże. Wypróbuje jeszcze położyć tego washa Vallejo i tak jak radzicie zastosuje do wytarcia Wamod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przejrzałem cały temat i mam pytanie odnośnie używania płynu do naczyń.

Maluję farbami olejnymi humbrola i lakier również mam olejny tej firmy. Wash próbuję robić gotowym produktem akrylowym vallejo (wash lavado na bazie wody). Czy do tego specyfiku można/należy dodać kroplę płynu do naczyń (np. ludwik)? A może lepiej przejechać linię podziału najpierw wodą z płynem, a później zapuszczać wash? A może oba sposoby na raz lub żaden? ;)

Ścierać wash jak wywnioskowałem można od razu zwykłą wodą, a jeżeli przeschnie, to zmywaczem do akryli np. wamodu?

Mam jeszcze pytanie o polerowania lakieru przed washem. Można to robić papierem ściernym 2000 czy należy się zaopatrzyć w odpowiedni filc?

 

 

PS.

I poza konkursem ;)

Czy wyżej wymienionym ludwikiem można odtłuszczać plastik lub farby bazowe przed kolejnymi warstwami, czy należy to robić jakąś bardziej wyrafinowaną chemią?

I to samo z polerowaniem. Farby bazowe przed lakierowaniem można szlifować papierem 2000, czy odpowiednim filcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polerowania papierem, ja poleruję 2500 i jest fajnie. Ale na mokro!

 

Jak Ci zaschnie wash akrylowy i zaczniesz go ścierać zmywaczem wamodu, to zetrzesz razem z farbą olejną i będziesz musiał całość malować na nowo. Generalnie wash akrylowy to nie jest fajne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna scierac Wamodem, ale bardzo delikatnie i ostroznie i po uprzednim zabezpieczeniu farby jakims lakierem np sidoluxem. Patyczek nie moze byc namoczony w zmywaczu, jedynie nasiąknięty. Ja jeszcze nadmiar dosączałem w kartke papieru. Taka technike stosowałęm przy wykonaniu swojego Su-27, który jest w galerii modelu ukończonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

co koledzy sądzą o farbce Van Gogh - ale rozcienczanej wodą:

 

http://www.sklepplastyczny.pl/van-gogh-h2oil-332_293/

 

Nie będzie problemu z doborem preparatu chemicznego = mniejsza szansa na pomyłkę i zniszczenie malowania (?), walory zapachowe itp ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miał ktoś do czynienia?

http://www.mojehobby.pl/products/DARK-WASH.html

 

To rozumiem, nie jest wash akrylowy? Kłaść - jak każdy - na lakier, czy bezpośrednio na farbę? Rozumieć mam, że to jest już całkowicie gotowy produkt, nie wymaga żadnego rozcieńczania?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

A na olejach nie siądzie? Czy to raczej chodzi o to, żeby farby nie zdzierało wycieranie nadmiaru?

Bo jak psiknę na akryle połysk MM albo chociażby sidolux, to się będzie źle "rozpływał"?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.