Skocz do zawartości

Wash


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zamierzasz dalej model obrabiać to weź pod uwagę, że wash olejny może się ścierać. Jeśli masz potrzebę malowania modelu na wash to możesz malować, nie spowoduje to negatywnych skutków a zabezpieczy dodatkowo, jeśli nie masz potrzeby to też nic złego się nie stanie. Ja np. na wash olejny dawałem bezbarwny olejny mat bo taką miałem potrzebę ale mam też elementy, gdzie niczym już nie pokrywałem washa.

Aha, akrylowego washa nie robiłem więc się na ten temat nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, stałem się posiadaczem filtra AK-071 Blue for Panzer Grey,

po otwarciu okazało się, że filtr ma konsystencję jak wash,

w przeciwieństwie do filtrów MIG.

Co jest grane z tym filtrem i jak go stosować

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Mam dwa pytania dotyczące techniki wykonywania washa, mianowicie:

 

1. Jakiego koloru wash polecacie kłaść na farbę ciemnego koloru jak granatowy, czy czarny np. malowanie Hellcata, Corsaira, czy Ka-50 Black Shark? Posiadam Dark Wash od Miga i jest on praktycznie niezauważalny na ciemnym kolorze.

 

2. Alclad 2 i Mig thinner for washes - rozcieńczalnik Miga, mimo zabezpieczenia powierzchni modelu kilkoma warstwami akrylowego lakieru bezbarwnego (czego nie polecam, powierzchnia modelu straciła część swojego uroku), zmył miejscami metalizer. Nigdy nie testowałem white spirit, a podobno dobrze zmywa nadmiar washa firmy Mig (Dark Wash). Pytanie, czy nie wejdzie w reakcję z Alcladem 2, a więc, czy mogę go stosować jako alternatywę dla Mig thinner for washes?

Z góry serdecznie dziękuję za info.

Pozdrawam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Mam pytanie czy lakieru bezbarwnego w sprayu nie ruszy benzyna do zapalniczek ?

Nasuwa się pytanie czy będziesz korzystał z lakieru akrylowego czy olejnego i samego sposobu nakładania tj czy pędzlem czy areografem, w twoim przypadku spray powinien być akrylowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, proste pytanie początkującego, bo już się pogubiłem trochę. Washa robię na "czysty" niepomalowany jeszcze niczym model, czy na końcu, po pomalowaniu i użyciu sidoluksu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Kupiłem wszystkie farby jak napisałeś i zrobiłem wash-a lecz niestety użyłem pikko eko rozcieńczalnik do wyrobów olejnych i ftalowych a nie white spirit. Czy wash może nie wyjść? Bo mi akurat tak szybko schnie, że nie zdążyłem cokolwiek zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w takim razie, po co się robi to????

[...]

To jest preshading a nie wash. Kładzie się go pod kolor właściwy

Dzięki temu uzyskuje się pewne zróżnicowanie koloru podstawowego z łagodnymi przejściami pomiędzy odcieniami malowania.

Wash podkreśla zaś detale i linie podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź ! i sorry za lamerskie pytania ;)

Nie ma sprawy.

Po to są fora by pytać - jak wiadomo nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy któryś z Kolegów robi washa z renesansów i WS? czy ta farba przy silnym rozcieńczeniu wam się rozwarstwia, tzn czy drobinki pigmentu są zauważalne na powierzchni modelu? od jakiegoś czasu tak mam i to mnie strasznie wkurza, nie mówiąc o uciążliwości mieszania kolorów. Zastanawiam się nad gotowym preparatem na modele w Olive Drab - co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Kolegów robi washa z renesansów i WS? czy ta farba przy silnym rozcieńczeniu wam się rozwarstwia, tzn czy drobinki pigmentu są zauważalne na powierzchni modelu? od jakiegoś czasu tak mam i to mnie strasznie wkurza, nie mówiąc o uciążliwości mieszania kolorów. Zastanawiam się nad gotowym preparatem na modele w Olive Drab - co polecacie?

 

A dlaczego gotowych sięgnij po farby firmy Talens z serii Van Gogh są nieco droższe od polskich Renesansów, ale jakością biją je na głowę. Są równie dostępne. Wybierz kolor jaki Ci pasuje, doskonale się rozpuszczają w benzynie do zapalniczek, której ja używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Kolegów robi washa z renesansów i WS? czy ta farba przy silnym rozcieńczeniu wam się rozwarstwia, tzn czy drobinki pigmentu są zauważalne na powierzchni modelu? od jakiegoś czasu tak mam i to mnie strasznie wkurza, nie mówiąc o uciążliwości mieszania kolorów. Zastanawiam się nad gotowym preparatem na modele w Olive Drab - co polecacie?

Ja mam dokładnie tak samo tyle że to nie są drobinki, farba zbiera mi się w plamki, czyli powodem jest jakośc farby? Czy wpływ na to może mie że nie polakierowałem powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli powodem jest jakośc farby? Czy wpływ na to może mie że nie polakierowałem powierzchni.

 

albo za słabe polakierowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem zapytać jeszcze o jedno: czy któremuś z Was White Spirit naruszył powłokę z błyszczącego lakieru Humbrola? Bo postanowiłem taki właśnie lakierem zastąpić Sidolux i mam wrażenie, że przy mocnym zmywaniu washa ściera się tez i podkład z lakieru błyszczącego..

Pytanie drugie: czy chcąc zrobić zimowe kamo na lakier do włosów, model PO kalkach, washu i obiciach zabezpieczać Sidoluxem czy mogę prysnąć go błyszczącym lakierem Humbrola (NIE akrylowym)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko od siebie że spiryt spirytowi nierówny. Taki np. z hipermarketu budowlanego, na którym też napisano "white spiryt" agresywny jest jak skur...... i ma sie nijak do np. Talensa ze sklepu dla plastyków.

Pytanie więc o czym piszemy i rozmawiamy. O niebo lepsza natomiast alternatywa na popularny Sidolux, tego samego producenta zresztą i w podobnej cenie jest tu: http://www.profimax.eu.com/produkt/akrylan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

 

Maluje pędzlem i mam pytanie odnośnie washa olejnego. Bazową warstwę maluję farbami Vallejo, potem chciałbym położyc wash olejny i teraz pojawia się moje pytanie: czy jak położe PĘDZLEM lakier bezbarwny akrylowy ( Vallejo) to wash pozostanie nienaruszony? Chodzi mi czy wash się nie rozmaże ( wydaje mi się że nie powininien bo to jednak inny rozpuszczalnik ale wolał bym poznać opinię kogoś kto to już robił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.