Skocz do zawartości

F-18 Academy 1:72 - prawie LEGO


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po porażce w !.144 -pasażery musiałem odreagować stres klejenia i wielki ukłon dla tych co wałczą z tak malutka materia

Wybór padł na  zestaw 12535 od Academy F-18 VFA-103 Jolly Rores

Bajka

Składa się sam , nawet jakby się uprzeć nie musowo kleić ,Bolce stabilizujące sa masywne i dany element ustawiają na jego miejscu .W dodatku producent wprowadził 3 kolory wyprasek , naturalny szary , biały i czarny .Mankamentem sa kalki z którymi nie moglem sobie poradzić -płyny nie reagowały , dlatego sporo pominąłem .Dołączone sa również folie ,które można nakleić na nie malowany model . Elementy wycięte z wypraski nie potrzebują za dużo ingerenci papierów ściernych - chyba jakaś nowa technologia wtrysku . Klejąc SU-22 z KH powalała ilość kanałów wtryskowych

Na zdjęciu wycięte z ramki golenie podwozia , surowe

Bardzo delikatne linie podziału . Bojąc sie ich zalania pominąłem podkład  . Maluje Gunze i Tamka sa dość agresywne i trzymają sie dobrze plastyku .Po sklejeniu całość przemyłem spirytusem - ha ha technicznym. Owiewka cala ,ciałem czeska zyletka

Efekty mojego lepienia ok. 12 godzin bez stresu

K3sIYMQ.jpgiiblG5B.jpg72DYjx7.jpgXAeV1Si.jpgHkoRr1D.jpgH1wi6tO.jpgpggEXjP.jpgI8EWbJA.jpg0HaBlIf.jpgO0Mfgn2.jpguNmSk7C.jpgFHkxfT7.jpgIfaynZk.jpgfY2wJ4R.jpgrfxmnz9.jpgjfEh4Bl.jpg

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam że nie ma sensu dlubac przy kiepskich zestawach. Zestawy dobre są mało stresujące i trzeba się postarać aby je spartolic.

Podoba się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jureczek napisał:

Efekty mojego lepienia ok. 12 godzin bez stresu

Podziwiam tempo
Ja choćbym miał model składający się z trzech części dłużej bym go robił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się poprawić jakość zdjec

W sprawie tempa , to samo się składało .No i gonie z ta ''królewska skala , bo bardziej kręcą mnie samoloty w 1: 48 i pojazdy w 1 : 35

Zostało mi jeszcze parę latadel , jakieś armatki i działo , a na polce czeka MiG- 29 w 1 .48 co prawda marzył mi się z GWH ,ale spalił  mi sie laptop i stać było mnie tylko na Academy . zona pozwoliła  Mozę nie patriotycznie ,bo będzie Słowak  ale w pikselowym malowaniu . Sa kalki jednak chce sie pobawić z malowaniem . Nasz kolega z forum KRL coś tam malował chyba  F - 18 bajerancko . Teraz sklejam F -15 tez z Academy , ale w porównaniu do sklejonej osiemnastki to chała . Bardzo dziwny podział elementów płatowca .Kleje na raty bo bardzo prężą elementy

Bardzo dziękuje za mile opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model i szybkie tempo! Gratuluję!

Akurat też mam ten zestaw na tapecie. W istocie - klocki Lego! ? Po moim MiG29 z Italerii i F14 Revella to jakościowy przeskok.

Ale 12 godzin na model?! U mnie już nie realne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się lepić czysto , bez podkładu  i tylko dwa kolory od Gunze Plusem , szybko schną

Dol 308 - FS 36375 , góra 306 FS 36270 , czubek 318 radome

Szpachli zero

Wnuki na urlopie z rodzicami . Zadań roboczych tyle co kot napłakał  i co najważniejsze jestem na emeryturce - nie dosc ,ze kiepska to jeszcze zabierają 20% podatku  ( prawie  4 stówy ) ,wiec czasu sporo i mogę sobie pozwolić na spokojna zabawę z moim ukochanym hobby

?? tylko abym umiał zadniej lepić to byłbym bardzo szczęśliwy

Ponieważ jestem ogromnym opiumista ----  idzie mi coraz lepiej Ha , ha

Co do MiGa -29 nie mogę sie doczekać kiedy z nim ruszę . Podobno ma zły nos , kokpit kiepski -coś podłubie , wypraski OK .Jak skracalność , okaże sie podczas prac. Malowanie jak pisałem wcześniej  pikselowe i Słowak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:banan:

Solo  z Twoich ust  '' niczego sobie '' to dla mojego sklejactwa ogromna pochwala
chyba pamiętasz jak sugerowałeś mi farby i uczyłeś wstawiać fotki

Słuchając się Twoich rad jakość moich samolocików zdecydowanie zyskała na urodzie za co Bardzo Ci dziekuje

Teraz wykańczam  drobnice ( ! : 72 )  i jak to powiadasz biorę się za samolociki dla dorosłych ( 1 : 48 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jureczek napisał:

:banan:

Solo  z Twoich ust  '' niczego sobie '' to dla mojego sklejactwa ogromna pochwala
chyba pamiętasz jak sugerowałeś mi farby i uczyłeś wstawiać fotki

 Słuchając się Twoich rad jakość moich samolocików zdecydowanie zyskała na urodzie za co Bardzo Ci dziekuje.

No dajże spokój. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak będziesz wertował forum to Swojej 18 - tki nie skończysz na czas do klienta

Ostatnia aktualizacja to 08 . 05 br.  zaraz  będzie miesiąc

Koncze 15 i biorę sie za MiG-a , bardzo mnie korci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.