Skocz do zawartości

LAGG 3 ICM 1/48


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem Gałczenko oklepany i nie sikalafo... 
Generalnie model odskocznia od wielu innych, które robiłem. Kupiłem sobie trochę osprzętu do fotek więc stwierdziłem, że to dobra okazja żeby w końcu zrobić mu zdjęcia. Malowany pomarańczowymi Hatakami (uwielbiam). Syfiony szuwaksami od AK i MiGA oraz olejami. Dodałem blaszkę Eduarda. Jestem pewien, że ilość błędów jest przytłaczająca ale chciałem po prostu mieć go na półce.
uiPr2aC.jpg
W8itmwz.jpg
soiEIrE.jpg
sqHr7OK.jpg
bffk3TI.jpg
40Th34N.jpg
pijGujb.jpg
J0xSBFQ.jpg
egy7P9E.jpg
ll3pXBs.jpg
WQrufoO.jpg
YDqTNQL.jpg
NfGf8h6.jpg
m3ekho7.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy? E, tam - wszyscy wiemy, na co cierpi Łagg z ICM. Model bardzo fajny, ale wymagający.
Najgorszy moim zdaniem jest brak wzniosu skrzydeł, da się to poprawić i chyba to przede wszystkim warto było zrobić.

Wyszedł jednak super pod względem malarskim, mnie przekonuje i w moje gusta trafia. Dobra robota.

Z pozdrowieniami
Hubert

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Jeśli chodzi o wznios skrzydeł to istotnie to jest chyba największa bolączka tego zestawu. Coś tam próbowałem w tym temacie zrobić ale za mało podniosłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest. Aż zapragnąłem zbudować jakiegoś sowieta. Bardzo ładnie zmalowany a spód genialny. Uwielbiam oglądać spracowane maszyny frontowe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub jest jakiś 1 centymetr za krótki ( czyli prawie 0,5 m w realu  )   pomiędzy kabiną a statecznikiem  . To jest poważna  bolączka , ale do poprawienia bo kadłub był ze sklejki i żadnych linii  podziałowych do odtworzenia nie ma . Trzeba przeciąć i dodać . Ale model ładny

Edytowane przez Merlin_PL
dodałem ocenę modelu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!

W dniu 5.07.2019 o 11:08, Merlin_PL napisał:

Kadłub jest jakiś 1 centymetr za krótki ( czyli prawie 0,5 m w realu  )   pomiędzy kabiną a statecznikiem  . To jest poważna  bolączka , ale do poprawienia bo kadłub był ze sklejki i żadnych linii  podziałowych do odtworzenia nie ma . Trzeba przeciąć i dodać . Ale model ładny

Mówiąc szczerze dzięki temu, że nie jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem fetyszu przykładania plastikowych zabawek do planów nie mam również w większości sytuacji potrzeby poprawiania takich błędów - za dużo modeli za mało czasu. Jak pisałem zdaję sobie sprawę, że baboli jest sporo ale chciałem mieć na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
W dniu 29.06.2019 o 01:12, Hubert Kendziorek napisał:

Błędy? E, tam - wszyscy wiemy, na co cierpi Łagg z ICM. Model bardzo fajny, ale wymagający.
Najgorszy moim zdaniem jest brak wzniosu skrzydeł, da się to poprawić i chyba to przede wszystkim warto było zrobić.

Wyszedł jednak super pod względem malarskim, mnie przekonuje i w moje gusta trafia. Dobra robota.

Z pozdrowieniami
Hubert



To jest ŁaGG. Bardzo prawdopodobne, że niektóre z egzemplarzy (montowanych bylejak, przez bylegoko, w gorszych niż bylejakich warunkach) cierpiały na brak wzniosu skrzydeł. 😉 
Ja co jakiś czas myślę sobie o wersji "zimowej" tego samolotu. Jest dość ładny (brzydszy niż MiG-3 ALE o wiele śliczniejszy niż homonkulus Jakowlewa).

Tutaj wyszedł bardzo ładnie, a model (choć z 2008) wygląda jakby został zaprojektowany w latach 80-tych. Jakość wykonania typowa dla firm ukraińskich / biedarosyjskich. Ale ten ŁaGG-3 przynajmniej  ma bardzo fajną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.