Skocz do zawartości

Tamiya 1:35 Wespe "ITALIAN FRONT"


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.01.2020 o 11:55, enten napisał:

Nie obraź się ale na kadłubie wespe masz jakieś konkretne zarysowania od muru, drzew a jako przykład dajesz shermana, który wpadł w stado latajacych młotków. Na kołach faktycznie słabo to wygląda ale jak najbardziej do poprawy!

Ja mam luźne podejście i się nie obrażam. Poniżej forka z neta (do dyskusji). Masy na nieźle pokiereszowana, a takich obić nie ma. Nie mówię że nie mogły powstać, ale trochę moim zdaniem za duże są. 

4887b529b0fc58d1c69dff82e54597a4.jpg.ecc1586314fb661d5ff1ebdeab09eadd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć,

dosyć spory update:


- gąski wymoczone w burnishing fluidzie od miga i przykurzone a  następnie przetarłem je pilnikiem.

- brudzenie wanny (jeszcze będą poprawki)

- zamontowanie napędu

- zabawa farbami olejnymi by przełamać monotonie jednokolorowego kamuflażu. Wyszły fajne rainmarksy. Bardzo dziękuje koledze który pokazał mi jak działać z farbami olejnymi. Bardzo fajne doświadczenie no i zauważyłem jedno, ogrom czasu na poprawki, co jest ogromnym plusem. Przede mną jeszcze rdzawe zacieki.

- pomalowałem wydech techniką którą Night shift pokazał na jednym ze swoich filmów. Efekt który uzyskałem mnie zadowala, choć do pierwowzoru mu daleko.

Pokusiłem się i na zdjęciach widać przymiarki bambetli które wrzucę ma pojazd oczywiście koło zapasowe jest do poprawki.

Model aktualnie prezentuje się tak:

FFWzCQ6.jpggw0LtXf.jpgSdydFz7.jpgqhzNWeV.jpgDPD2o8v.jpgNK9aZc5.jpgVpan7da.jpgNznLvwm.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba sie, moze troche za mocno przetyrana jak na moj gust ale jak jest z gustami to wiadomo :) 

Jesyne do czego sie przyczepie (comment bez przyczepiania to nie comment ;)) to ta szpara pomiedzy nadbudowa a kadlubem, z prawej strony spasowałeś nawet ok ale z lewej odstaje sporo, przy dziale z kolei odstaje po obu stronach i strasznie sie w oczy zuca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj jak będzie się Tobie chciało wypełniacza w postaci akrylowego lakieru MM.Ja używam do podklejania jak mam obawę do cyjano albo wypełniacza szpar.Zabieg warto powtórzyć parę razy nakładając jakimś pręcikiem zakończonym haczykiem jako aplikator.Potem te miejsce złoszuj pigmentem albo ciemnym jakimś kolorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem w ciemno brudzić wnętrza a teraz mogę je fajnie dostosować do reszty. Sam fakt nie sklejania pancerzy bocznych ma swoje plusy i minusy. Wydaje mi się, że wyszło całkiem ok. Brudzenie dokończę jeszcze po sklejeniu reszty do kupy aby model był spójny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model złożony :), wnętrze przykurzyłem oilbrusherami  i farbami olejnymi. Do sklejenia bocznych płyt użyłem ultra glue od miga. Łączenie kadłuba i bocznych płyt przykurzę bardziej i myślę, że to rozwiąże problem szpar. Zrobiłem biedronkę by wszystko w miarę ujednolicić no i dorobiłem słuchawki z kablem.

xFJxYd4.jpgU9kXOlu.jpgAVY6iKM.jpgO5uk5Zw.jpgL3Julpt.jpgfaBF4jB.jpgTvTumnP.jpgwA6DBLf.jpgUdbt8PH.jpgBPzje6s.jpg1kUQkl5.jpg

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że się podoba.

Wzorowałem się na zdjęciach pojazdu który znajduje się w Munster. Tak wiem, że wzorowanie się muzealniakami nie zawsze jest najlepszą opcją. unnamed.jpg.2ad372c9d03fcaa0134110634b06f98c.jpg

Nie udało mi się znaleźć zdjęcia z czasów wojny które by pokazywało przedział bojowy. Ale jest jedno zdjęcie które nie raz pojawiło się w tym wątku na którym widać, ze kolor zamka jest wyraźnie ciemniejszy od reszty.Hummel_021.jpg.c8d62ed622d5ec086ede73ab247bde8f.jpg

Hmm może zamek jest zakryty jakąś płachtą? Tego nie wiem. Biorąc oba zdjęcia pod uwagę doszedłem do wniosku aby zamek był w metalicznym kolorze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rysy na bocznych panelach pancerza jakoś mnie  bardzo gryzą wyglądają jak by wespa zasuwała na odcinku Paryż Dakar - rozumiem jedną cienką rysę ale po 3 z obu stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Spotter napisał:

Ale zapewne kolega wziął sobie do serca cytat skikut'a87 To co, że jestem bezczelny ważne, że mi się podobają moje modele xD

Gdyby tak było nie zakładał bym warsztatu - bo po co usłyszeć opinię od innych skoro mi się podoba. 

Co do rys - człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach, a jeszcze lepiej na cudzych. Mam nadzieję, że nie tylko ja wyciągnę wnioski z moich mniej lub bardziej udanych obić. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MaciejW napisał:

Gdyby tak było nie zakładał bym warsztatu - bo po co usłyszeć opinię od innych skoro mi się podoba. 

Co do rys - człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach, a jeszcze lepiej na cudzych. Mam nadzieję, że nie tylko ja wyciągnę wnioski z moich mniej lub bardziej udanych obić. 

Pozdrawiam.

następnym razem popróbuj z fluidami do chippingu lub lakierem do włosów - dłużej schodzi ale efekty lepsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

chyba ostatnia aktualizacja wątku. Wszystkie dodatki na miejscu, teraz wszystko sensownie przykurzyć aby było spójnie, troszkę zachlapań z tyłu i przyciemnić zamek działa.

Wygląda to to tak: oTEmWSx.jpgQuV2k9w.jpgrk4yLo8.jpgGzPvI3U.jpgg5QmNzV.jpgi4vDeV6.jpg

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bulik58 napisał:

Co do karnistra - jesli mnie pamiec nie myli to w ten sposob niemcy oznaczali karnistry na wode, i dlatego czesto posrodku umieszczano litere W (Wasser).

Dokładnie newet jest jest mały napis wasser niestety mój aparat w komórce nie jest  w stanie tego dobrze uchwycić :neutral: ( na marginesie kanistry z miniartu).

31 minut temu, bulik58 napisał:

Amunicje do 105mm ulozylbym np. na kawalku plandeki obok kawalek szmatki czym mozna zasugerowac zaladunek amunicji do ,,Osy ,, oraz tlumaczyloby dlaczego w/w dodatki leza luzno .

Hmm całkiem spoko pomysł z tego co kojarzę to ktoś wydał niemieckich artylerzystów podczas załadunku w 1/35. Hmm może nawet całkiem fajny pomysł na dioramkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam warsztat lecz głosu nie zabieram bo są tu dobrzy specjaliści od Niemców - mogę jedynie napisać jak mi się ten model ogląda okiem laika. Ogólnie poza tymi rysami, które wyglądają jakby kątówką cięte to wychodzi całkiem fajny model. Czasem trzeba coś przedobrzyć, żeby więcej już tego nie zrobić. Widać duży postęp w stosunku do poprzedniej Twojej pracy. Idziesz dobrą drogą i jest duża szansa, że następny będzie kolejnym skokiem jakościowym. Zastanowiłbym się jednak z tym kurzeniem go jeszcze. Na zdjęciach wygląda jakby już swoje dostatecznie przeszedł ? i uważaj, żeby znów nie przedobrzyć. Jeśli zastanawiasz się nad dioramką to wstrzymaj się z tym jeszcze i stwórz najpierw teren a dopiero potem dostosuj pojazd do warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MaciejW napisał:

Hmm całkiem spoko pomysł z tego co kojarzę to ktoś wydał niemieckich artylerzystów podczas załadunku w 1/35. Hmm może nawet całkiem fajny pomysł na dioramkę. 

Diorama to dobry pomysł. Zestaw ten teraz wydaje  Hobby Boss i dodatkowo ma dwa rodzaje:

Pierwszy - załadunek -No.1.thumb.jpg.9fa6e27928676f5b2df0290b2350ae09.jpg

drugi podczas walki / ćwiczeń - No.2.jpg.783b05b9b38b4ee5dd839d21add308b1.jpg

dostępne tu - https://www.mojehobby.pl/products/German-SPG-Crew.html   i drugi zestaw -  https://www.mojehobby.pl/products/German-SPG-Crew-Vol.2.html

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.